Jak dobrze zgłosić szkodę z AC? (połączyć dwie szkody)

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sin28
 

Jak dobrze zgłosić szkodę z AC? (połączyć dwie szkody)

06 lis 2011 14:57

Witam.
Parę dni temu dostałem chyba zaćmienia (18 lat prawko i pierwsza taka głupia wtopa :szok ) i przy wyjeździe z parkingu przerysowałem prawą stronę mojego Ceeda - przednie drzwi przy samym rancie, drzwi całe tylne z wgnieceniem, nadkole tył i trochę zderzaka z tyłu. Ubezpieczony jestem w Allianz i zastanawiam się czy mam możliwość "sprzedania" przy usuwania z AC - innego uszkodzenia które nie jest de facto powiązane z tym obecnym - dużego odprysku lakieru na masce (aż do blachy - prawdopodobnie od kamienia). Robiliście już podobne rzeczy, czy rzeczoznawca będzie chciał zabrać kolejne % zniżek, czy może będę musiał wymyśleć dobrą historię (tak wiem że to małe oszustwo :ha ) że stało się to w tym samym czasie?

Pozdrawiam
sin28

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Jak dobrze zgłosić szkodę z AC? (połączyć dwie szkody)

06 lis 2011 15:21

Zgłosiłeś u ubezpieczyciela uszkodzenie maski a nadkole i zderzak przerysowałeś później. Obydwa uszkodzenia możesz naprawiać, korzystają z polisy AC. Jeżeli rzeczoznawca opisze to jako jedno zdarzenie, to będzie tylko jedna zwyżka. Tylko pytanie czy zechce tak zrobić?
To nie rzeczoznawca, zabiera zniżki tylko odpowiednio więcej, płacisz przy następnej polisie AC.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Jak dobrze zgłosić szkodę z AC? (połączyć dwie szkody)

06 lis 2011 15:35

Podaj ubezpieczycielowi wersje ,że: zahaczyłeś o znak który to spadł na maskę robiąc odprysk na masce a słupkiem (tego znaku) przejechałeś po boku samochodu :ha
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Jak dobrze zgłosić szkodę z AC? (połączyć dwie szkody)

06 lis 2011 22:15

podaj wersję o jakimś ptaku [gołąb, wrona], że widziałeś, jak "leciał" ci na maskę [tu ślad i odprysk], chciałeś zrobić unik, odbiłeś lekko w prawo [w lewo nie mogłeś - przeciwny pas ruchu] i przerysowałeś prawą stronę.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Jak dobrze zgłosić szkodę z AC? (połączyć dwie szkody)

07 lis 2011 22:28

sin28 napisał(a):dużego odprysku lakieru na masce


Ciężko - żeby jakiś odprysk na błotniku - ale przerysowanie boku powiązać z uszkodzeniem maski to jak dla mnie zbyt karkołomna jazda. Chyba że jak radzi Gizmo stwierdzić, że rysowało się jakiś wyższy słupek (np. znak) i się wygiął i spadł na maskę, ale to moooooocno naciągane i raczej nie przejdzie (od walnięciua takiego spadającego znaku to byłby niezły wgniot a nie odprysk).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Jak dobrze zgłosić szkodę z AC? (połączyć dwie szkody)

08 lis 2011 10:40

Ja w tym wypadku nic bym nie kombinował. Szczególnie, ze można się ośmieszyć przez wymyślanie przyczyn.
Porozmawiać trzeba szczerze z rzeczoznawcą i powiedzieć prawdę.

AUTOR WĄTKU
pmlody
 

Re: Jak dobrze zgłosić szkodę z AC? (połączyć dwie szkody)

08 lis 2011 12:26

Pomijając fakt że w skrajnym przypadku likwidator, który będzie likwidować tą ( te ) szkody może właśnie czytac to forum :)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Jak dobrze zgłosić szkodę z AC? (połączyć dwie szkody)

18 lis 2011 22:39

No i dodatkowo jest to przestępstwo, tak BTW

Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl