Czujniki poduszek powietrznych z przodu !!!???

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

Czujniki poduszek powietrznych z przodu !!!???

08 sie 2011 11:36

Witam,

Mam Ceed'a z kwietnia 2007. Kupiłem nówkę z salonu. Auto nigdy nie miało stłuczki - aż do teraz. Lekka na tyle, że nawet poduszki nie wypaliły. Panowie z warszatatu rozebrali auto, oszacowali szkody i zapytali czy auto miało już dzwona.
Dziwne, nie rozumiałem skąd pytanie. Powiedzieli, że gdyby nawet uderzenie nie było mocniejsze, to i tak PODUSZKI BY NIE WYPALIŁY, BO NIE BYŁY PODPIETE CZUJNIKI PODUSZEK POS ZDERZAKIEM. Zmierziła mnie ta informacja, jak pomyślełem o ew. konsekwencjach. JAK TO MOŻLIWE??? Błąd fabryki w tak podstawowych kwestiach? Naprawdę nie potrafię tego zrozumieć... Może ktoś miał podobne zdarzenie????

Kusybox

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Czujniki poduszek powietrznych z przodu !!!???

08 sie 2011 14:33

W ubiegłym roku też miałem problem z poduszkami - świeciła się cały czas kontrolka. Dwie wizyty w ASO - wymienione dwa czujniki. Bez efektu. Za trzecim razem dostałem autko zastępcze, a moje zostało w ASO. Na drugi dzień telefon - uszkodzona wiązka elektryczna (wadliwy montaż). Po wymianie wiązki problem się rozwiązał. Błędy przy montażu więc się zdarzają.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
Sebeko
 

Re: Czujniki poduszek powietrznych z przodu !!!???

08 sie 2011 20:51

Też miałem wymieniony jeden czujnik zderzeniowy (gwarancyjna naprawa).

AUTOR WĄTKU
pimpo
 

Re: Czujniki poduszek powietrznych z przodu !!!???

25 lis 2011 18:36

czujniki nie były podpięte? i błędu nie pokazywało? i przeglądy przechodził? jak to możliwe?

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl