Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

07 kwi 2011 18:49

Tam jest dość ciasno to jeśli ktoś nie miał takiej nakładki to chociaż w minimalnym stopniu uszkodziłby gniazdo. A jak ono wygląda u Ciebie?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

08 kwi 2011 07:06

ruszok napisał(a):Tam jest dość ciasno to jeśli ktoś nie miał takiej nakładki to chociaż w minimalnym stopniu uszkodziłby gniazdo. A jak ono wygląda u Ciebie?

Nie ma żadnego uszkodzenia - ale myślę, że jeżeli ktoś chciałby ukraść felgi to raczej starałby się tak odkręcić nakrętkę, żeby nic nie uszkodzić - bo kto mu to później weźmie. Ostatnio stawiałem samochód na innym parkingu (na wszelki wypadek). Od wczoraj stawiam go z powrotem na starym parkingu - zobaczymy czy ktoś się będzie chciał zaprzyjaźnić z moimi felgami.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

08 kwi 2011 07:54

Czy to już nie zaczyna być chorobliwe ,że na pewno je ukradną?? ;) Co będzie to będzie albo wstaw auto na parking strzeżony :good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

08 kwi 2011 08:35

Gizmo121 napisał(a):Czy to już nie zaczyna być chorobliwe ,że na pewno je ukradną?? ;) Co będzie to będzie albo wstaw auto na parking strzeżony :good

Chorobliwe jak chorobliwe. Jeżeli byłbym pewien że sama nakrętka odpadła to bym się nie przejmował. Ale jeżeli ktoś odkręcił nakrętkę zabezpieczającą to w jakimś celu to zrobił. Dlatego się przejmowałem - poczekam parę dni.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

08 kwi 2011 09:27

Wynajmij jakiegoś emeryta z widokiem na Twoje auto ^^

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

08 kwi 2011 16:35

hacker napisał(a):Wynajmij jakiegoś emeryta z widokiem na Twoje auto ^^

To jest myśl :ok

AUTOR WĄTKU
rybkin
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

12 kwi 2011 22:35


AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

13 kwi 2011 06:44


:bravo :bravo Niezłe - ciekawe co się stanie jakby gość zapomniał, że założył to zabezpieczenie i chciał odjechać :ha .

AUTOR WĄTKU
Witek
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

05 lis 2012 11:38

Jestem laikiem. Proszę o pomoc. Zawsze miałem stalówki bez żadnych zabezpieczeń. Tymczasem w mojej ceed są oryginalne alufelgi (16''). Zmieniam je na stalówki (15'') na zimę. I tu pojawiają się pytania:
1. Czy oryginalne nakrętki z alufelg będą pasować do felg stalowych? W serwisie Kii powiedzieli, że chyba nie, ale facet pewien nie był(!).
2. Jeśli nie, to jakie kupić do stalówek? Stożkowe, kulowe, płaskie, z kołnierzem, bez kołnierza, zamknięte, otwarte - wybór wielki, a ja się nie znam.
3. Czy istnieją śruby zabezpieczające pasujące do obu rodzajów felg czy też do stalowych są osobne i do aluminiowych osobne?

Będę wdzięczny za oświecenie mnie.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

05 lis 2012 12:16

Witek napisał(a):2. Jeśli nie, to jakie kupić do stalówek? Stożkowe, kulowe, płaskie, z kołnierzem, bez kołnierza, zamknięte, otwarte - wybór wielki, a ja się nie znam.

http://kia.auto.pl/nakretka-kola-ceed-p ... p-640.html
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

05 lis 2012 12:20

Witek napisał(a):Jestem laikiem


..ale chyba też i leniem ;) bo temat nakrętek do felg jest wałkowany na tym forum a po drugie jest opcja "szukaj" ( prawy górny róg forum)
odpowiadając na Twoje pytania:
1. Nie - mają inny kąt stożka.
2. oryginalne były z kołnierzem aby trzymał kołpak.
3.W ceed'ach są nakrętki , na rynku są dostępne do każdego rodzaju felg.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Witek
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

05 lis 2012 14:59

Dzięki. Oczywiście szukałem na forum, co widać po wątku w którym zadałem pytanie, ale wolałem się upewnić.

Co do pytania nr 3, to sie przejęzyczyłem. Wiem, że na rynku są wszelkiego rodzaju nakrętki do wszystkich felg, ale czy są uniwersalne pasujące i do stalowych i do aluminiowych? W warsztacie powiedzieli mi, że chyba nie, ale w związku z tym, że koło jest mocowane na 5 śrub, jak jedna (nakrętka) będzie nie do końca pasować, to nic się nie stanie. Ja raczej takich kombinacji nie chcę robić, ale nie chcę też mieć 2 kompletów zabezpieczeń, bo prędzej czy później mi się pomylą czy pogubią. Jeśli nie ma uniwersalnej nakrętki, to pewnie kupię tylko na alufelgi, a ze stalówkami sobie daruję.

A ta podana w linku przez Witię, to, jak rozumiem, jest do stalówek? Bo nie widzę, żeby gdziekolwiek było cokolwiek na ten temat napisane.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

05 lis 2012 15:49

Witek napisał(a):jak jedna (nakrętka) będzie nie do końca pasować, to nic się nie stanie.


Teoretycznie tak - jak w praktyce to nie wiem. Sumując nakrętki różnią się kątem stożka i wielkością klucza
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

05 lis 2012 22:19

Kolego Witek ja mam autko na alusach z salonu i nie chcąc przekładać 2 razy do roku kapci to dokupiłem komplet stalówek.Nie dokupywałem żadnych nakrętek.Nakrętki pasują i na alusy i na stalówki.Jeżdżę już drugi sezon i nic się nie dzieje.To są te same co wysłał kolega Witia.Teraz to nie jestem pewny ,ale te same nakrętki pasują od Toyoty lub Mazdy.
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

06 lis 2012 09:48

MIECZYSŁAW napisał(a): to dokupiłem komplet stalówek


A dokupiłeś oryginalne kołpaki ?? Bo tu jest różnica - jak pisali koledzy wcześniej - nakrętki nie trzymają kołpaków B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

06 lis 2012 16:29

Jak kupiłeś nowe stalówki, a nie masz kołpaków to przed kupieniem ori kołpaków, pierw pożycz od kogoś lub podjedź do ASO i przymierz czy będą pasować :fiu .

Ja się ostatnio zdziwiłem, jak do Soula dokupiłem felgi stalowe 15'' na zimę, kołpaki już miałem moje stare z cee'da, no i jakie zdziwienie było przy przykręcaniu kół, jak po spasowaniu kołpaka z otworami na śruby nagle wentyl schował mi się pod kołpak (śmigiełko) zamiast być w wycięciu :ha .

Zaleta: nie spuszczą mi powietrza i nie odkręca wentyli :good
Wada: aby dopompować muszę odkręcić 5 śrub i zdjąć kołpak argue

Na szczęście w zimę dużo mama nie jeździ, felgi + opony są nowe więc powietrze mam nadzieję nie zejdzie, na przyszłość taniej przyjdzie mi dokupić chyba jakieś kołpaki i po sprawie.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

06 lis 2012 17:36

Renegade koła dopompowuje się w zależności od zmiany temperatury powietrza, a nie dlatego, że powietrze ucieka przez gumę. O dobre ciśnienie naprawdę warto dbać.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

06 lis 2012 18:23

Renegade napisał(a): jak po spasowaniu kołpaka z otworami na śruby nagle wentyl schował mi się pod kołpak (śmigiełko) zamiast być w wycięciu :ha


To bardzo dziwne przecież śruby są symetrycznie ustawione :o ( przynajmniej w ceed'zie)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

06 lis 2012 18:36

Gizmo121 napisał(a):To bardzo dziwne przecież śruby są symetrycznie ustawione :o ( przynajmniej w ceed'zie)


Podejrzewam, że felgi trafiłem made in china i oni tam sobie wentyl w innym miejscu włożyli, albo taka partia się trafiła.

hacker no przestań opony uzupełniam co jakiś czas lub jak widzę mini flaka, a nie z każdą zmianą temp., za oknem :fiu
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Jak zabezpieczyć felgi przed kradzieżą?

06 lis 2012 19:20

Ja to robię co jakieś 2 tyg i przy spadkach temp :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl