Kolizja z własnym garażem

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Kolizja z własnym garażem

11 kwi 2010 20:36

Dzisiaj parkując do garażu obtarłem mały kawałek tylnego, prawego nadkola w kijance ( moja siostra także o ten sam garaż puknęła swoje pierwsze auto, straty były większe :P ). Czy z takim obtarciem powinno się coś robić? Pytam bo nigdy nic nie obiłem i jestem zielony jeżeli chodzi o użytkowanie samochodu :) Czy np na przeglądzie mogliby chlapnąć odrobinkę lakieru, żeby obtarcia nie było widać? PS. Ja to w ogóle mam pecha do tego garażu, gdyż wjeżdża się do niego po spadzie w dół, poza tym przed nim często stoją auta zaparkowane pod domem, co utrudnia wyjazd. A i jakie zdanie macie na temat haków do przyczep, taki dodatek niespodzianka od ojca ( twierdzi że taki hak zawsze się przydaje jak ktoś cie puknie z tyłu np na światłach. )

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Kolizja z własnym garażem

11 kwi 2010 20:51

GrzesG napisał(a):Czy np na przeglądzie mogliby chlapnąć odrobinkę lakieru, żeby obtarcia nie było widać?

Taj foty to coś doradzimy

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Kolizja z własnym garażem

11 kwi 2010 20:54

GrzesG napisał(a):Dzisiaj parkując do garażu obtarłem mały kawałek tylnego, prawego nadkola w kijance... (Czy z takim obtarciem powinno się coś robić? .. Czy np na przeglądzie mogliby chlapnąć odrobinkę lakieru, żeby obtarcia nie było widać? PS. ... A i jakie zdanie macie na temat haków do przyczep, taki dodatek niespodzianka od ojca ( twierdzi że taki hak zawsze się przydaje jak ktoś cie puknie z tyłu np na światłach. )


Widać gołą blachę, to trzeba zrobić. Jak nie widać blachy to tylko estetyka według własnego uznania. W ASO nikt nie będzie chlapał na przeglądzie (licz trzy dni roboty). Ewentualnie samemu sprayem ( w przypadku estetyka), ale wbrew pozorom trzeba to umieć zrobić (aby dobrze wyglądało). Co do haka, pozostawię bez komentarza.

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: Kolizja z własnym garażem

11 kwi 2010 21:02

To bardziej wadzi na estetyce, bo gołej blachy nie widać. Co do haka, lepiej mieć niż nie mieć :P

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kolizja z własnym garażem

11 kwi 2010 21:27

Jeśli to tylko zarysowania może pasta polerska pomoże w celu lekkiego zatuszowania...jeśli widać podkład może mały retusz pędzelkiem pomoże.
Bez fotek Twojej obcierki możemy tylko gdybać wiec........pstryknij parę fotek 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kolizja z własnym garażem

12 kwi 2010 10:14

Wracając do tematu ..bo panowie "lekko" zboczyli z kursu sugeruję na początek polerowanie kolorową pastą polerską - jak nie da Ci to zadowalającego efektu możesz skorzystać z opcji ubezpieczenia AC i pomalować auto w ASO ( miałem podobny przypadek lecz w grę wchodziły jeszcze drzwi i klamka - koszt naprawy to ok 2,4 tyś zł).
Obrazek
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kolizja z własnym garażem

12 kwi 2010 18:27

GrzesG napisał(a):Co do pasty: Taka pasta ma jakiś kolor, czy jest bezbarwna, co ile się nakłada, jak się nakłada? ( pytam o kolor bo jak wszyscy wiedzą kolory są różne (EUREKA :) i np jasny błękitny niebieski nie wygląda jak oliwkowy niebieski i itp )

Myślę , że tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania : http://www.moto.allegro.pl/item90746468 ... ratis.html Oczywiście to jest przykład pasty polerskiej - są też i inne firmy - ja używałem tej właśnie.
PS a jaki masz kolor auta??...niestety w swojej stopce nie dopisałeś koloru :wink:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: Kolizja z własnym garażem

12 kwi 2010 19:51

Oliwkowy Niebieski podobno :P na palecie nie wiem czy to jakąś inną nazwę ma :P Ale mi się podoba ( wcześniej zanim zdecydowałem się na wersje SW, miałem już wybraną HB w kolorze czarnym, SW takiego już nie było )

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kolizja z własnym garażem

12 kwi 2010 20:32

GrzesG napisał(a):Oliwkowy Niebieski podobno :P na palecie nie wiem czy to jakąś inną nazwę ma :P Ale mi się podoba ( wcześniej zanim zdecydowałem się na wersje SW, miałem już wybraną HB w kolorze czarnym, SW takiego już nie było )

Oficjalnie to Oil Blue kod B6 tu masz podpowiedź http://www.kia-ceed.info/?section=kia_ceed&item=colors
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: Kolizja z własnym garażem

13 kwi 2010 19:33

Dziękować :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kolizja z własnym garażem

13 kwi 2010 22:34

Panowie "Dopiero Co.." zeszliście z tematu całkowicie sugeruję zmienić posta lub poszukać innych o wspomnianym haku a ten.... closed
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolizja z własnym garażem

14 kwi 2010 09:01

Hmm ... ,

troszkę posprzątałem - haki trafiły do "hakowa"

viewtopic.php?f=45&t=237&start=20

A w tym temacie oczekujemy na rozwiązanie problemu GrzesG'a
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: Kolizja z własnym garażem

18 kwi 2010 17:40

Kupiłem T-Cut jakiś tam niebieski i wysmarowałem tą szramę i nie widać w zasadzie. Pzdr

Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl