KIA VS JAGUAR

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: KIA VS JAGUAR

24 lut 2010 23:09

e2rdo napisał(a):długo się upierał że to moja wina bo on jako prawnik czy ktoś taki ma wiedzę wystarczającą aby podważyć słowa świadków zdarzenia


Typowy cwaniak mybomb
Prawnik chol.... jasna. Jego wypowiedź pokazuje jak działają prawnicy ( są wyjątki na szczęście ). Racja jest po jego stronie, bo on jest prawnikiem i ma wiedzę jak to załatwić.
Może ta jego wiedza utwierdziła go o swojej nieśmiertelności i chciał sprawdzić ( namówił do tego biedną żonę ). :twisted:

Ps. mnie też poniosło. Ale to takie piękne - zrobić krzywdę, a sumienie schować do kieszeni. :evil:

Tak czy inaczej ... życzę szybkiego i pozytywnego dla Ciebie załatwienia sprawy.


Chyba trochę ostro ... ale bardzo wczułem się w sytuację
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: KIA VS JAGUAR

25 lut 2010 13:17

Wyrazy współczucia i kondolencje.

AUTOR WĄTKU
reniftom
 

Re: KIA VS JAGUAR

25 lut 2010 20:54

biedne autko...ale ważniejsze zdrowie!i to że kredyt spłacony.Czasami wole chodzic pieszo niż jeżdzic i trafic na jakiegoś wariata który skasuje dorobek życia Jeżdzic teraz po tych dziurach to też żal auta...Pozdrawiam! i mam nadzieje że pozałatwiasz wszystko i wyjdziesz na swoje. good

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: KIA VS JAGUAR

26 lut 2010 13:36

Na 4 marca PZU wyznaczyło oględziny samochodu. Warsztat za przygotowanie samochodu do przeglądu, wystawi mi rachunek na 150 zł, no chyba że jakimś cudem orzekną że samochód nadaje się do naprawy, w tedy wliczą sobie to w koszta naprawy. Po oględzinach i stwierdzeniu szkody całkowitej mam 8 dni na usuniecie samochodu z warsztatu, potem będą naliczać 25 zł za każdą kolejną dobę przetrzymywania samochodu na ich terenie.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: KIA VS JAGUAR

26 lut 2010 13:42

e2rdo napisał(a): Warsztat za przygotowanie samochodu do przeglądu, wystawi mi rachunek na 150 zł,

mybomb ...pewnie umyją auto i odkurzą w środku....echhhhhhhhhhh oto Polska właśnie :evil:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: KIA VS JAGUAR

26 lut 2010 14:07

Też mam mieszane uczucia do tego "przygotowania".
To znaczy że odprawią jakieś modły czy co ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA VS JAGUAR

26 lut 2010 14:13

George napisał(a):Też mam mieszane uczucia do tego "przygotowania".
To znaczy że odprawią jakieś modły czy co ?

hmm ja bym raczej obstawiał, że chodzi o zdemontowanie części uszkodzonych elementów po to żeby osłonić newralgiczne miejsca i ocenić umożliwić realną skalę zniszczeń
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Bog'Dan
 

Re: KIA VS JAGUAR

26 lut 2010 14:30

e2rdo napisał(a):Warsztat za przygotowanie samochodu do przeglądu, wystawi mi rachunek na 150 zł, ...


W "minionej epoce" w ramach tego typu przeglądu Panowie Mechanicy po prostu wykręcali (kradli) lub podmieniali na niesprawne różne podzespoły.
Może warto zerknąć, co z rzeczy atrakcyjnych (lepiących się do rąk) lub łatwo okręcanych zostało w aucie?

Wielkie Wyrazy Współczucia !

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: KIA VS JAGUAR

26 lut 2010 14:31

jjs napisał(a):hmm ja bym raczej obstawiał, że chodzi o zdemontowanie części uszkodzonych elementów po to żeby osłonić newralgiczne miejsca i ocenić umożliwić realną skalę zniszczeń


Aaa, to słuszna słuszność. Czyli mszy nie będzie :)
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
dziadekszuwarek
 

Re: KIA VS JAGUAR

26 lut 2010 15:20

e2rdo napisał(a):Warsztat za przygotowanie samochodu do przeglądu ....

u mnie w obecności rzeczoznawcy ubezpieczyciela dopiero usuwano wszystkie elementy uszkodzone robiąc listę wstępną, dopiero jak usunięto wszystkie resztki na podnośnik - oględziny zawieszenia i tworzenie pełnej listy uszkodzonych elementów i części. Tak samo będzie i tutaj tylko dziwię :o się że chcą to zrobić przed wizytą rzeczoznawcy ubezpieczyciela.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: KIA VS JAGUAR

26 lut 2010 16:23

Tzn nie wiem kiedy oni przygotują samochód, powiedzieli mi jedynie że to koszt 150 zł.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: KIA VS JAGUAR

26 lut 2010 21:06

W takim razie szkoda ,że nie zholowałeś auta do Malibu 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: KIA VS JAGUAR

01 mar 2010 08:33

Chciałem, ale z jakiś powodów ubezpieczyciel nie wyraził zgody aby zawieźć samochód do malibu.
Ale jak później zadzwoniłem do malibu to okazało się że nie mają czegoś takiego jak samochody zastępcze, a carserwis ma. Tylko co z tego jak wszystkie są rozdane i należą się na czas naprawy, a w moim przypadku prawdopodobnie naprawy nie będzie :/

AUTOR WĄTKU
rafostry
 

Re: KIA VS JAGUAR

02 mar 2010 11:39

3 lata temu też miałem "szkodę całkowita" z PZU.

Wrak sholowany przez holownik z PZU i do warsztatu wskazanego przez PZU. (nie miałem czasu szukać, była Wigilia godzina 22.00 :cry: )
Warsztat dał auto zastępcze - miało być gratis, okazało się że gratis tylko jak będę go naprawiał u nich. Nie wiem czy mnie źle poinformowano, czy ja źle zrozumiałem. Po rozmowie z szefem warsztatu wyszło na to, że oni wystawili mi rachunek za użytkowanie auta zastępczego przez chyba 10 dni , a ja ten rachunek dałem PZU - nie zakwestionowali go. Zapewne wpływ miała pora zdarzenia i odległość od miejsca mojego zamieszkania - 150km, choć ja uważam że powinno się należeć jak psu buda, jeśli jest szkoda z OC sprawcy.

Po orzeczeniu całkowitej szkody zaproponowali odszkodowanie w wysokości wartości auta minus wartość wraku. Wartość wraku ocenili wystawiając go na jakimś wewnętrznym portalu aukcyjnym - otrzymaną cenę powiększyli o 10% - bo niby to mieli być handlarze, wiec na "wolnym rynku" otrzymałbym więcej. Natomiast jeśli sprzedałbym wskazanemu przez nich gościowi (który dał największą cenę) to dają mi te 10%.
Ponieważ wycena auta była dla mnie satysfakcjonująca (odnowiłem ubezpieczenie niecały miesiąc przed zdarzeniem, wiec PZU nie bardzo miało z "czego" uciąć :P) a zależalo mi na szybkim otrzymaniu kasy na zakup nowego auta - postąpiłem w/g zaleceń PZU - wrak kupił gość wskazany przez nich.

Nie wiem czy i teraz procedury u nich są takie same. W/g znajomego prawnika ich sposób wyceny wraku i "zmuszaniu" aby go sprzedać konkretnej osobie jest niezgodny z prawem. On sam miał podobne zdarzenie i się wtedy z nimi procesował, że powinni zapłacić całość odszkodowania a wrak sobie zabrać. Ale nie wiem jak to się skończyło w jego wypadku.

Ja w każdym razie już po miesiącu pomykałem "nowym" autkiem.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: KIA VS JAGUAR

02 mar 2010 21:57

dzięki za naświetlenie mi tego co może mnie czekać ;)
Prawdopodobnie procedury są takie same, dalej szkody pomniejszają o wartość wraku. Praktykowane jest to raczej przez wszystkich ubezpieczycieli.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: KIA VS JAGUAR

08 mar 2010 08:27

I co z oględzinami auta ..mam nadzieje ,że psychicznie się nie załamałeś i nawet na forum nie wchodzisz friendss
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: KIA VS JAGUAR

08 mar 2010 11:54

Rzeczoznawca bez zawahania i większych oględzin stwierdził szkodę całkowitą, zrobił foty i wystawił wrak na przetarg. Teraz czekam na wycenę wraku pojazdu. W środę dowiem się czy ktoś był zainteresowany jego kupnem, jeśli tak to za ile. Z tego co zrozumiałem, to cena którą zaoferuje kontrahent, będzie dla PZU ceną wraku i ta kwotę odliczą mi od wartości pojazdu z przed wypadku.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: KIA VS JAGUAR

18 mar 2010 22:08

Oto kolejny rozdział tej przygody.
Powoli zbliżam się do końca załatwiania wszystkiego no ale poklei.
PZU po 2 tygodniach od daty zgłoszenia szkody wypłaciło mi odszkodowanie pomniejszone o wartość wraku. Niestety zaniżyli mi wartośc pojazdu. Dzień po zgłoszeniu szkody, zadzwoniłem do PZU celem ubezpieczenia mojego pojazdu w AC. Podając wszystkie dane, łaczącznie z wyposażeniem, pani wyceniła mój samochód na kwotę wyższą o 1900 zł. Dzień później dostarczyłem im odwołanie, powołując się na nagranie rozmowy z tego wyliczenia składki.
Wrak samochodu zlicytowali na aukcji za 16000 zł. PZU w przypadku sprzedażny samochodu kupcowi który wygrał ów licytację dopłaca mi 10% kwoty za która sprzedałem wrak, czyli 1600 co daje łączną sumę 17600 zł. Na tydzień czasu wystawiłem samochód na wielu portalach oferujących sprzedaż pojazdu i znalazła się jedna osoba która zaproponowała mi cenę 17000 zł tak więc o 600 zł mniej niż daje PZU. Skorzystałem więc z oferty PZU i dziś sprzedałem samochód panu który samochód prawdopodobnie naprawi. Pewnie moja ceeda będzie jeszcze żyć :D Gdy odjeżdżała w siną dal na lawecie, łza się w oku kręciła gdyż bardzo się przywiązałem do posiadania samochodu, a szczególnie tego, gdyż to był mój pierwszy nowy samochód. No ale nic, kasę wpłaciłem na konto i szukam teraz czegoś co spełni moje oczekiwania. Umowę kupna dostarczyłem dziś do PZU i czekam na te 10% jak i 1900 zł które mogę dostać do 30 dni po zgłoszeniu reklamacji. Pożyjemy zobaczymy...

AUTOR WĄTKU
Tytusdezoo1
 

Re: KIA VS JAGUAR

19 mar 2010 20:36

Te 10 % dostaniesz na pewno, a zmiana wartości rynkowej może nastąpić jedynie gdy rzeczoznawca popełnił jakis błąd w wycenie. Twoja rozmowa z agentem ubezpieczeniowym nie ma tu żadnego znaczenia.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: KIA VS JAGUAR

19 mar 2010 22:30

a może jeszcze jakaś firma by Ci pomogła? typu: http://www.odzyskaj.info/ lub jakaś inna jest ich sporo. Szkoda tak oddać auto
uyyuyu

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl