Dwa foteliki isofix

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

Dwa foteliki isofix

08 lis 2009 20:17

Witam,

Spodziewamy się niedługo z żoną drugiego dziecka i musimy dokupić fotelik. Roczna córeczka jeździ w foteliku z isofix'em i kolejny też chcielibyśmy na isofix'ie. Ten kolejny dla córeczki, a Recaro po niej dla przyszłego bobaska. Ale zastanawiamy się czy nie będzie za ciasno żonie pomiędzy fotelikami. Córeczka dwa dni temu skończyła roczek i teoretycznie mogłaby na przód pójść, ale kurcze nie widziałem dziecka w foteliku "siedzącym" (grupy I, II lub III) z przodu. Problem będzie jak kupimy isofix'a i ciasno się zrobi żonie. O ile obecny fotelik 0-13kg wpinany jest do bazy isofix i można go samymi pasami złapać, o tyle większe już często mają mocowania isofix w foteliku i takiego na przód na pewno nie da się wrzucić.

Wiem, że to czy będzie ciasno zależy od gabarytów auta (i żony :)), dlatego też piszę na forum cee'da a nie jakiś ogólny. Ktoś z Was jechał z dwoma z tyłu?

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Dwa foteliki isofix

08 lis 2009 20:33

Zależy jaka żona... :twisted:

Są kierowniki na forum, którzy po 3 foteliki z tyłu wożą

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

Re: Dwa foteliki isofix

08 lis 2009 20:37

bociek napisał(a):Zależy jaka żona... :twisted:

Są kierowniki na forum, którzy po 3 foteliki z tyłu wożą

Na isofixie czy pasach (środkowy na pewno pasy)? Wydaje mi się, że na pasach to zawsze jest jakaś możliwość przesunięcia bocznych fotelików w stronę drzwi jak miejsce w środku potrzebne. Na sztywnym isofix'ie trochę miejsca się "marnuje", chociaż pewnie zwiększa to bezpieczeństwo.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Dwa foteliki isofix

08 lis 2009 20:42

skrobnij do Webstera, może coś ci podpowie :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Dwa foteliki isofix

08 lis 2009 21:35

starsza w isofixie za mną (lewa strona), młodsza w foteliku/nosidełku gr. 0 (z tyłu prawa strona) , żona z przodu - i tak było przez dwa miesiące aż do dziś
mam dość - albo jedna, albo druga się drze, a najlepiej jest jak drą się obie
dzisiaj wyszedłem z siebie i straszą przerzuciłem do przodu na pas a mamusię do tyłu aby zajmowała się maleńswem,
bo do jasnej cholery - ja - kierowca - jestem odpowiedzialny za prowadzenie auta i za bezpieczeństwo,a nie za niańczenie dzieci, bo mi ich wrzask przeszkadza a prowadzeniu
i na weekendy będzie taki układ, a na co dzień jak poprzednio
odnośnie tematu, za rok jak młodsza podrośnie i na pewno będzie drugi isofix, no i oczywiście obie z tyłu.
fotelik ten co mamy, bebe confort isos isofix, jest duży po byku i nic się nie zmieści na trzecim miejscu.
ostatnio coraz częściej chodzi mi po głowie zmiana auta na ciut większe, np. carnival lub grand voyager,
ale do tego jeszcze daleka droga
a jak tam spotkanie, bo salon w długołęce o 13:00 wydawał się kompletnie pusty
miałem dwa kursy Wrocław-Oleśnica, aby uśpić dzieciarnię i mieć odrobinę ciszy
mc syf w długołęce całkiem smaczny :D

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Dwa foteliki isofix

08 lis 2009 21:43

rsimon napisał(a):a jak tam spotkanie, bo salon w długołęce o 13:00 wydawał się kompletnie pusty
miałem dwa kursy Wrocław-Oleśnica, aby uśpić dzieciarnię i mieć odrobinę ciszy
mc syf w długołęce całkiem smaczny :D


Spotkanie odbyło się o 16-tej. Było bardzo sympatycznie a uczestnicy otrzymali na wejściu lampkę szampana, puszkę kawioru i komplet zajefajnych kubków KIA.
No w mc całkiem, całkiem kawa

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

Re: Dwa foteliki isofix

08 lis 2009 22:41

Podjechałem dzisiaj do kumpla sprawdzić ile miejsca zostaje i d*** zbita. Każdy fotelik ma swój rozmiar, ale pośrodku nie da się siedzieć.
W takim razie pozostaje mi:
- zakup fotelika na pasy
- zakup fotelika "combo", na razie baza, a potem fotelik do przodu, a baza do piwnicy, kolejne dziecko dopiero w kwietniu, a córeczce już ciasno w zimowych ciuszkach w obecnym i trzeba zmienić, tylko nie wiem czy inwestować więcej na te pare miesięcy.

Inne pytanko: fotelik 9-18 kg czy od razu 9-36kg?

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

Re: Dwa foteliki isofix

09 lis 2009 07:45

Trochę nie łapię, bo malucha będziesz woził w nosidełku i tak prawie przez rok. Więc fotelik ze starszym z tyłu, mama z tyłu a nosidełko z przodu. Potem, jak podrosną dwa foteliki z tyłu.

Co do ocen samych fotelików to patrz np. http://fotelik.info/

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Dwa foteliki isofix

09 lis 2009 08:28

aguyngueran napisał(a):Podjechałem dzisiaj do kumpla sprawdzić ile miejsca zostaje i d*** zbita. Każdy fotelik ma swój rozmiar, ale pośrodku nie da się siedzieć.

No to już sobie odpowiedziałeś :)
Jedyne wyjście, żeby ktoś dorosły usiadł z tyły przy dwóch fotelikach to ten większy montować pośrodku kanapy na pasach a mniejszy z lewej lub prawej strony przy drzwiach, choć przy tym układzie i tak dorosła osoba nie ma co liczyć na komfort podróży, ciasno będzie szczególnie na wysokości ramion.
aguyngueran napisał(a):W takim razie pozostaje mi:
- zakup fotelika na pasy
- zakup fotelika "combo", na razie baza, a potem fotelik do przodu, a baza do piwnicy, kolejne dziecko dopiero w kwietniu, a córeczce już ciasno w zimowych ciuszkach w obecnym i trzeba zmienić, tylko nie wiem czy inwestować więcej na te pare miesięcy.

A w co więcej inwestować bo nie bardzo qmam, skoro dziecku ciasno to fotelik trzeba zmienić na większy i już. Dotychczasowy fotelik do piwnicy i poczeka aż się rodzeństwo "się" urodzi. Moja zaczęła jeździć w foteliku 9-18 kg jak miała ok 10-11 miesięcy.

aguyngueran napisał(a):Inne pytanko: fotelik 9-18 kg czy od razu 9-36kg?

ja kupiłem swojej jak wyżej czyli 9-18 kg gdyż jest lepiej dopasowany do tej grupy wagowej niż 9-36 kg, który lepiej sprawdza się przy większych dzieciach (ok3-4 latka).
Ostatnio edytowano 09 lis 2009 10:49 przez mjrPit, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

Re: Dwa foteliki isofix

09 lis 2009 08:44

Ja właśnie jestem w trakcie wymiany Maxi-Cosi 0-13 kg. Moja nie przekroczyła jeszcze limitu wagowego ale niestety "wyrasta" ... długa po rodzicach ;).
U mnie skończy się na Recaro ale jeszcze nie wiem czy do 18kg czy do 36 kg.

Jakoś całkiem nie dawno oglądałem na CNN chyba program o testach Euro NCAP odnośnie fotelików dla dzieci. Generalnie zalecają montowanie fotelików po środku z tyłu (oczywiście tylko w przypadku posiadania pasów ... jak z ISOFIXEM to nie wiem ) - statystycznie najbezpieczniejsze. No i zrobiłem doświadczenie u siebie i d**a bo jest problem ... brakuje mi około 5 cm pasa do zapięcia :?

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

Re: Dwa foteliki isofix

09 lis 2009 09:43

adamg29 napisał(a):Trochę nie łapię, bo malucha będziesz woził w nosidełku i tak prawie przez rok. Więc fotelik ze starszym z tyłu, mama z tyłu a nosidełko z przodu. Potem, jak podrosną dwa foteliki z tyłu.

Co do ocen samych fotelików to patrz np. http://fotelik.info/

Ale taki maluch potrzebuje więcej zainteresowania niż 1.5 roczne dziecko. Wolałbym, żeby żona z młodszym dzieckiem jechała z tyłu.

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

Re: Dwa foteliki isofix

09 lis 2009 09:45

mjrPit napisał(a):...
Jedyne wyjście, żeby ktoś dorosły usiadł z tyły przy dwóch fotelikach to ten większy montować pośrodku kanapy na pasach a mniejszy z lewej lub prawej strony przy drzwiach, choć przy tym układzie i tak dorosła osoba nie ma co liczyć na komfort podróży, ciasno będzie szczególnie na wysokości ramion.

ja kupiłem swojej jak wyżej czyli 9-18 kg gdyż jest lepiej dopasowany do tej grupy wagowej niż 9-36 kg, który lepiej sprawdza się przy większych dzieciach (ok3-4 latka).

Pytanie czy inwestować w fotelik tylko na pasy za 300-400 pln czy dołożyć więcej, żeby na te parę miesięcy była jakaś baza. Teraz mam Recaro Young Profi Plus i do bazy od tego fotelika pasuje tylko jeden model Recaro, niestety cena 900 PLN.


edit by stj - skróciłem cytowany post

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Dwa foteliki isofix

09 lis 2009 10:59

aguyngueran napisał(a):Pytanie czy inwestować w fotelik tylko na pasy za 300-400 pln czy dołożyć więcej, żeby na te parę miesięcy była jakaś baza. Teraz mam Recaro Young Profi Plus i do bazy od tego fotelika pasuje tylko jeden model Recaro, niestety cena 900 PLN.


adamg29 napisał(a):Co do ocen samych fotelików to patrz np. http://fotelik.info/

poczytaj może linka, którego podał kolega, testy fotelików 2009. Po krótkiej lekturze wyszło na to, że ISOFIX to mit, marka też, liczy się konkretny model fotelika, który sprawdza się w testach dla danej grupy wagowej (wiekowej). Po przeglądnięciu tabel dla poszczególnych grup wagowych wyszło na to, że w każdej z nich inna firma robi dobre foteliki (a Recaro nie wychodzi w większości powyżej 3 gwiazdek). Jeżeli chcesz kupić fotelik dla starszej córy to kup docelowy na kilka lat, 9-18 kg powinno starczyć do 4 lat.

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

Re: Dwa foteliki isofix

09 lis 2009 11:08

Dziękuję za pomoc Wszystkim.

AUTOR WĄTKU
TTomek
 

Re: Dwa foteliki isofix

13 lis 2009 20:00

aguyngueran napisał(a):Inne pytanko: fotelik 9-18 kg czy od razu 9-36kg?


Najlepiej (testowałem osobiście kilka razy przy wyborze wcześniejszych fotelików) podjechać do sklepu z dużym wyborem fotelików i zamontować/przymierzyć kilka, tak aby dziecko (najważniejsze) czuło się ok (pod warunkiem, że "nadaje się" już do grupy 9-36) oraz fotelik pasował w samochodzie.
Miałem niedawno ten problem, wybrałem fotelik Recaro Young Sport 9-36 kg dla niespełna 4 latka. Jesteśmy zadowoleni z fotelika, na początku obawialiśmy się, czy brak dużej regulacji do opcji "spania" nie będzie uciążliwa dla syna, ale jest ok (a jeździmy dużo).Podczas takiego przymierzania odpadł Britax Evolva 1+2+3 Ultra 9-36 kg za szeroki "w barach".

Ja teraz muszę się zastanowić jak wstawić trzeci fotelik, ale to już temat na nowy post :) .

Pozdrawiam,
TTomek

AUTOR WĄTKU
pimozid
 

Re: Dwa foteliki isofix

03 lut 2011 10:37

Witam wszystkich!
Odświeżę trochę temat. Pewnie i tak będę musiał do przymiarki jechać, ale chciałbym się zweryfikować czy miał ktoś podobny dylemat - mianowicie 3 foteliki z tyłu.
Oczywiście z 3 dzieciaczkami to lepszy będzie vanik ale dopóki dzieci małe to chcę wykorzystać ceeda. Dzieci, przynajmniej na początku będą zróżnicowane wiekowo, więc kombinacja taka: fotelik 9-18 z brzegu, 15-36 pośrodku, i nosidło 0-13 z brzegu. Obecnie mam Maxi-cosi rodi (15-36) i maxi -cosi priori (9-18) wiec myślę że nosidło (0-13 jeszcze wejdzie. Problem będzie jak najmniejsze dorosnie i potrzebny będzie kolejny fotelik 9-18. Przerabiał już ktoś ten temat?
Pozdrawiam,

AUTOR WĄTKU
Grześ
 

Re: Dwa foteliki isofix

05 sty 2012 11:49

ale chciałbym się zweryfikować czy miał ktoś podobny dylemat - mianowicie 3 foteliki z tyłu.


Otóż kupowałem właśnie ceeda SW sprawdzając uprzednio czy mieszczą się na tylnej kanapie 1 duży fotelik oraz dwa siedziska (podkładki) dla 6 i 8 latka. Wchodzą i mieszczą się, nieco ambarasu przy zapinaniu pasów ale jedziemy - pod warunkiem że Gościu w foteliku dziecięcym nie protestuje. Ostatnio wytrzymał 240km na jednym spaniu (bez środków wspomagających, czyt. dystrybutor czyli żona na przednim siedzeniu). Więc. trzy foteliki w mojej ocenie nie ma szans - wtedy pozostaje conajmniej mini vanik. Przy jednym fotelu i dwóch podkładkach jedziesz.

Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl