Cee'd jest bezpieczny

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Cee'd jest bezpieczny

18 paź 2009 22:28

Rozmawiałem dzisiaj z koleżanką, która jeździ służbowym Cee'dem. Już drugim, bo pierwszy...
Jechała w ub. roku z mężem-pasażerem ulicami Poznania (Marcelińska/Grochowska). Inne auto wymusiło jej pierwszeństwo, uderzyło w Cee'da od strony kierowcy, Cee'd odbił na pobocze i z impetem uderzył w słup.
Wystrzeliły wszystkie potrzebne poduszki - 2 z przodu, kurtyny boczne i z foteli. Przód Cee'da - masakra. Poszedł do kasacji.
Natomiast im się nic nie stało. Nawet w środku nie było oznak zderzenia, dopiero pogięte elementy było widać ... po otwarciu schowka.
Bardzo chwalą sobie Cee'da - w końcu uratował im zdrowie a może i życie.

Drugim Cee'dem koleżanka zrobiła już 46 tys. km i nic jeszcze przy nim nie robiła. HB, diesel 115 KM.
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

mjrPit
 

Re: Cee'd jest bezpieczny

19 paź 2009 19:59

i właśnie między innymi z tego powodu kupiłem to auto - w końcu 5 gwiazdek zobowiązuje :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Cee'd jest bezpieczny

20 paź 2009 07:12

Życzę sobie i Wam, abyśmy nigdy nie musieli sprawdzać, czy nasze cee'd-ki są równie bezpieczne jak kolezanki z Poznania.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Cee'd jest bezpieczny

20 paź 2009 09:26

Ja równy rok temu sprawdziłem :cry: - potwierdzam jest bezpieczny. clapping
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Cee'd jest bezpieczny

20 paź 2009 22:42

A ja wierzę Wam na słowo i nie chcę sprawdzać :P
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

krisder
 

Re: Cee'd jest bezpieczny

23 paź 2009 19:32

Nie miałem okazji przetestować systemów typu poduszki czy kontrolowane strefy zgniotu nadwozia miałem jednak niedawno zdarzenie, które przekonało mnie do działania ABS-u i zawieszenia Ceeda. Jadąc lewym pasem na dwujezdniowej drodze z prędkością około 130 km/h zbliżałem się do jadącego prawym pasem tira i wyprzedzającej go meganki. Padał deszcz i z pod kół tira tryskały fontanny wody (urok kolein). Reakcja kierowcy meganki okazała się tak głupia że zaskoczyła mnie całkowicie. Kiedy znajdował się już na wysokości kabiny ciągnika siodłowego, kiedy wystarczyło dodać gazu i włączyć wycieraczki na najszybszy stopień kierowca meganki dał po heblach aż o mało nie wjechał pod naczepę tira. Wiem że jechałem za szybko i nie zachowałem należytej odległości od poprzedzającego pojazdu ale zachowanie kierowcy meganki trudno wytłumaczyć. Efekt był taki że chcąc uniknąć uderzenia z tyłu w tira lub osobówki przy pełnym hamowaniu wcisnąłem się na trzeciego jadąc dwoma kołami po asfalcie a dwoma po pasie zieleni na centymetry od bariery oddzielającej jezdnie. Mój Ceedek nie posiada ESP ale ABS zadziałał rewelacyjnie i w zasadzie prawdopodobnie uratował mi zdrowie a może i życie. Samochód pomimo naprawdę bardzo ostrego hamowania na tak skrajnie przyczepnych nawierzchniach nie zboczył z toru jazdy ani o centymetr. Gdyby to był mój poprzedni samochód z pewnością nie skończyło by się na mokrej koszuli.

mjrPit
 

Re: Cee'd jest bezpieczny

26 paź 2009 14:43

z tego co pamiętam to w teście Niemców w hamowaniu na różnych nawierzchniach (dwa koła na lodzie dwa na asfalcie) Ceed zajął pierwsze miejsce. pobił golfa, BMW 3 i praktycznie całą niemiecką i japońską motoryzacyjną śmietankę w swojej klasie.

lancer
 

Re: Cee'd jest bezpieczny

26 paź 2009 17:08

Potwierdzam Ceed jest bezpiecznym autkiem :)

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl