...bo wyjazd z parkingu był za wąski

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

...bo wyjazd z parkingu był za wąski

05 paź 2009 11:42

Niestety i moja ceed straciła swój dziewiczy urok. Wczoraj wieczorem zjeżdżając z górnego poziomu marketu E.Leclerc przy ul.Aspekt zawadziłem o barierkę. Niestety ten wyjazd czy zjazd jest tak niefortunny bo nie dość że dojazd jest pod kątem 90stopni to poza słupami są poziome barierki. Efekt końcowy porysowane tylne prawe drzwi i nadkole.Żeby nie listwa ochronna na drzwiach byłoby gorzej. Dziś udałem się do warszawskiej siedziby Allianz przy ul.Ostrobramskiej i wypełniłem wszystkie formalności związane z naprawą z AC. Na miejscu jest rzeczoznawca który sporządził protokół.Jako warsztat naprawczy wskazałem Malibu Auto Centrum. W Malibu wyznaczono termin na 26.10 br. Jedyny plus w tej całej sprawie to jest szansa że "za jednym zamachem " zostanie pomalowana tylna klapa zakwalifikowana na gwarancyjną naprawę (wytarcia i rdza pod listwą oświetleniową tablicy rejestracyjnej).
PS. Fotka obtarcia Obrazek
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

05 paź 2009 12:21

Auć, boli...
Ale przynajmniej jest teraz niepowtarzalny :)
Taki Francuz na przykład nie robiłby z tym nic...
Faktycznie, listwy Ci się bardzo przydały.
Widać, jak sprawdzałeś paluchem czy doszło do gołej blachy. I co?
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

szady
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

05 paź 2009 13:20

Gizmo121 napisał(a):zawadziłem o barierkę


Gizmo czy to aby na pewno ty prowadziłeś ? :P bo ja mam inne info z rzetelnego źródła :P

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

05 paź 2009 21:55

szady87 napisał(a):
Gizmo czy to aby na pewno ty prowadziłeś ? :P bo ja mam inne info z rzetelnego źródła :P

yyyyy...ten ....tego......nooooo... wiesz jak jest :( czasami warto się "podłożyć" :twisted:
Podobno żywiej blachy nie widać - bo nie możliwe ,że nasze ceedki mają ocynkowaną blachę - a kolorek podobny jest.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

rsimon
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

06 paź 2009 09:54

przykre, ale niestety normale
większość wielopozomowych parkingów jest budowana tak aby niszczyć w nich auta
CEEDEEROM napisał(a):Faktycznie, listwy Ci się bardzo przydały.

bardzo celna uwaga :lol:
w moim przekonaniu listwy bardzo szpecą ceedy
a jak pokazało życie u Gizmo na niewiele się przydały
i tak masz podrapane auto
i tak będziesz naprawiał
i tak polecą po zniżkach w kolejnym roku - kwota naprawy nie ma znaczenia
osoboście bym to olał i nie robił
sam mam obtarty lewy bok i mam to głęboko w tyle
auto służy mi do transportu, a nie do świecenia pięknem nowości
tym bardziej że nowe już nie jest
pozdrowienia

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

06 paź 2009 15:47

eeeech - to zawsze boli zwłaszcza pierwsze - ale taka już nasza polska natura że się przejmujemy takimi zadrapaniami. Ja już się mniej przejmuję - najpierw podrapałam sobie lusterko potem małżonek zderzak aż w końcu gościu nam przywalił i mam nowy zderzak, błotnik i lampę :)
Co do zniżek to bez przesady - będzie miał zwyżkę 10% to wielkie mi halo 200 PLN więcej na rok a koszt naprawy będzie pewnie grubo ponad tysia. Poza tym to zadrapana blacha ch. g. w. czy nie zacznie rdzewieć :) serwis zrobi i będzie jak nówka - zwłaszcza Malibu - ja tam robiłam i zrobili super :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Piotr13
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

06 paź 2009 16:01

rsimon napisał(a):(...)w moim przekonaniu listwy bardzo szpecą ceedy
a jak pokazało życie u Gizmo na niewiele się przydały(...)

Jak to na niewiele? Przyjrzyj się listwie... Po całej długości podrapana.
Gdyby nie ona, to całe drzwi wyglądałyby jak nadkole.
Gizmo "miał pecha" ;) , że to coś było wyższe od listwy.

Co do pierwszego bólu, to oberwałem dziś kamykiem w przednią szybę i mam odprysk :( :evil:

Franky
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

06 paź 2009 16:42

Panowie

miesiąc we Włoszech i po bólu :D :D :D

rsimon
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

06 paź 2009 22:43

Piotr13 napisał(a):
rsimon napisał(a):(...)w moim przekonaniu listwy bardzo szpecą ceedy
a jak pokazało życie u Gizmo na niewiele się przydały(...)

Jak to na niewiele? Przyjrzyj się listwie... Po całej długości podrapana.
Gdyby nie ona, to całe drzwi wyglądałyby jak nadkole.
Gizmo "miał pecha" ;) , że to coś było wyższe od listwy.

Co do pierwszego bólu, to oberwałem dziś kamykiem w przednią szybę i mam odprysk :( :evil:

Ja się przyjżałem wcześniej i nie rozumiem twojego toku rozumowania
nad listwą ma rysę - a czy jedną czy dwie, to już bez większego znaczenia
blacha pod rysą jest pewnie wgięta i tak trzeba będzie prostować
lakierowanie nadkola, drzwi tylnych, drzwi przednich (przejście), oraz klamki - bo też jest porysowana
więc skoro listwy miały by być tak rewelacyjne, musiały by pokrywać 100% powierzchni auta :lol:
nie twierdze że listwy są złe, ale do ceeda zupełnie nie pasują
listwy pasują jak są orginalnie zaprojektowane przez producenta i są przyczepione na spinki
a nie przyklejone na taśmę dwustroną plasticzki z "allegro" dostarczane jako orginały przez aso - na szczęście na wyraźne życzenie klienta
w poprzednim aucie listwy pozwalały parkować na dotyk, ale jak zerwałem z tylnych drzwi to nowa kosztowała 300 PLN!!!
na ceedzie listwy wyglądają źle.
odnośnie szyby to tylko czekam na pierwszy odprysk - będę miał motywację aby pozbyć się tego badziewia z Saint-Gobain i wstawić coś porządnego z filtrem UV
pozdro

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

07 paź 2009 08:44

rsimon napisał(a):na ceedzie listwy wyglądają źle.

czasami praktyczność przewyższa estetykę - niejednokrotnie listwy uratowały lakier przed obiciem.
Ja nie wychodzę z założenia ,że auto jest przedłużeniem................... 8-) Auto ma mi pomagać w życiu ..tak jak nie chodzę w podartych ciuchach to i nie będę jeździł porysowanym autem.
rsimon napisał(a): odnośnie szyby to tylko czekam na pierwszy odprysk - będę miał motywację aby pozbyć się tego badziewia z Saint-Gobain i wstawić coś porządnego z filtrem UV

niezły masz tok rozumowania...idąc za Tobą: ja też czekam na dzwon taki abym dostał kasę za auto wtedy kupię "nówkę sztukę" :P
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Piotr13
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

07 paź 2009 10:48

rsimon napisał(a):(...)Ja się przyjżałem wcześniej i nie rozumiem twojego toku rozumowania
nad listwą ma rysę - a czy jedną czy dwie, to już bez większego znaczenia(...)


To ja nie rozumiem twojego...
Gdyby nie miał listwy, to miałby podrapane całe drzwi.
Gizmo miał pecha, że przeszkoda była wyższa, bo gdyby była niższa, to oberwałaby tylko listwa (takie ma ona zadania), a drzwi byłyby nienaruszone.

rsimon napisał(a):nie twierdze że listwy są złe, ale do ceeda zupełnie nie pasują

Skwituję krótko: o gustach się nie dyskutuje.

rsimon
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

07 paź 2009 11:47

Piotr13 napisał(a):
rsimon napisał(a):(...)Ja się przyjżałem wcześniej i nie rozumiem twojego toku rozumowania
nad listwą ma rysę - a czy jedną czy dwie, to już bez większego znaczenia(...)


To ja nie rozumiem twojego...
Gdyby nie miał listwy, to miałby podrapane całe drzwi.
Gizmo miał pecha, że przeszkoda była wyższa, bo gdyby była niższa, to oberwałaby tylko listwa (takie ma ona zadania), a drzwi byłyby nienaruszone.

rsimon napisał(a):nie twierdze że listwy są złe, ale do ceeda zupełnie nie pasują

Skwituję krótko: o gustach się nie dyskutuje.

no i co że miałby podrapane całe drzwi, przecież i tak będzie je robił - nie widzę różnicy, pisałem w poprzednim poście
"gdyby babcia miała wąsy była by dziadkiem" :D
gdyby i gdyby
ale nie miał i porysował no i stało się, trudno, ale listwy niczego nie uratowały, może zmniejszyły trochę rozmiar uszkodzeń,
ale robić i tak trzeba jak się chce mieć znów ładne auto
a co do gustów to się w 100% z tobą zgadzam;) - napisłem tylko własną opinie

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

07 paź 2009 16:14

Rok jeździłem bez listew, ale się złamałem i sprawiłem sobie takie wąskie od przodu i poszerzające się ku tyłowi z napisem Ceed. :oops: Myślę że nie mam gustu, :lol: ale na parkingach parę razy było o włos, jak widziałem niekiedy z daleka otwieranie drzwi przez parkujących obok. Listwa nie zawsze od tego chroni, szczególnie od tylnych drzwi sąsiada, ale zawsze mniejsze ryzyko... Też dziś wróciłem z malowania, ale tylko tylna klapa na szczęście. Nie zauważyłem sam, dopiero na przeglądzie mi pokazali małe ogniska rdzy przy górnym świetle stop i pod listwą oświetleniową tablicy rejestracyjnej, jak u Ciebie Gizmo121. Nie martw się. Samochód bez otarcia się nie liczy. :P
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

bociek
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

07 paź 2009 20:57

kotin napisał(a): Samochód bez otarcia się nie liczy. :P


Oby Gizmo nie próbował z drugiej strony poprawić

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

07 paź 2009 22:06

rsimon napisał(a):(...)no i co że miałby podrapane całe drzwi, przecież i tak będzie je robił - nie widzę różnicy, p

moje drzwi będą tylko malowane gdyby były wgniecione - byłaby wymiana no i koszt większy( widzisz różnicę :?: )
OK...bo chyba zaczynamy łapać się "za klapy" są :gusty i guściki ..ludzie i taborety i świata nie zmienimy
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

rsimon
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

07 paź 2009 23:12

nikogo nie chcę "na siłę" przekonywać - wyrażałem tylko swoją opinię
jeżeli kogoś to ubodło, to sorry, nie miałem takiego zamiaru
różnicę widzę - więcej pracy dla warsztatu
koszty? - dla ciebie nie ma różnicy - robisz z ac, to jedyny twój koszt to strata 10% zniżki na ubezpieczenie na kolejny rok i tyle
no może jeszcze trochę straconego czasu na załatwienie sprawy
pozdrowinia
uprzejmie uprasza się aby ceedkiem nie przytulać się do ścian, barierek, krawężników itp. - on tego nie lubi :!:

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

30 paź 2009 16:07

Wczoraj odebrałem auto po malowaniu...śliczna kijaneczka jak przy kupnie. Klapa bagażnika też pomalowana w ramach gwarancji. Koszt naprawy ok 3.5 tyś zł.
I jeszcze dostałem troszkę lakieru na "zaprawki". Malibu Auto Centrum znów zasłużyło na wysoką notę - oby tak dalej Panowie :!: clapping
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

ticzer
 

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

31 paź 2009 18:57

Mam listwy, no cóż piękna może nie dodają (dobrze, że wszystko czarne) ale ... uratowały mi już tylne drzwi.
Noc, było ciasno, a słupek był niski, więc nie było go widać, tylko usłyszałem lekkie "stękanie" ;-) Wysokość słupka idealnie pokryła się z linią listwy. Tylko to pomogło ... 8-) Na listwie praktycznie nie ma śladu. No i trochę spokojniej parkuję na parkingach przy marketach, chociaż ...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ...bo wyjazd z parkingu był za wąski

09 lis 2009 23:36

Gizmo121 napisał(a): (...) Koszt naprawy ok 3.5 tyś zł.

Po otrzymaniu listu z Allianz - dokładny koszt to 3075,46zł
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl