parkingowy "prezencik" :/

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

parkingowy "prezencik" :/

24 wrz 2009 17:18

Wyszedłem sobie dziś z pracy ja co dzień, zachodzę na parking i co widzę – na moim pięknym nowym Ceedku pod lewym przednim reflektorem cały narożnik zderzaka na biało obtarty :evil:

Przyjrzałem się dokładnie i okazało się, że mam kilka głębokich rys w lakierze na zderzaku do plastiku, najdłuższa praktycznie przez większość „kantu” pod reflektorem, jeden nieduży odprysk i rysy na kancie nad wypustem na halogen. :( Reszta to chyba pozostałości pobocznych listew sprawcy, ponieważ schodzi po umyciu. Swoją droga lakier sprawcy był jak mąka, a zawsze wydawało mi się, że to bardziej konsystencja kredki świecowej powinna być.

No nic, sprawcy raczej nie ustalę, choć juto jeszcze popatrzę na kamery i obejrzę stale parkujące samochody koloru białego – a nóż widelec trafie skur....kobańca diabloo

Teraz jeszcze się zastanawiam czy robić prywatnie, czy z AC (zwyżka 10%) czy przyjąć włoski punkt widzenia :?:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: parkingowy "prezencik" :/

24 wrz 2009 18:44

Pooglądaj okolicę, może trafisz dawcę rys. Dodatkowo ja wezwałbym policję. Co do zderzaka - spolerowałbym i przyjął włoski punkt widzenia, szkoda zniżek na AC.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: parkingowy "prezencik" :/

24 wrz 2009 20:17

Ja mam podobny prezencik:
Obrazek
I też podszedłem po włosku - najważniejsze, że nie rdzewieje...
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: parkingowy "prezencik" :/

25 wrz 2009 09:11

No i trafiony :twisted:
Na kamerach widać, że to biały Ford Transit, kierowcy jeszcze nie ustaliłem ale to kwestia czasu, auto miało specyficzną zabudowę, która mają tylko dwie firmy we Wrocku a samych aut jest ze 4 - oj regres się szykuje diabloo
A tak niewiele brakowało żebym przyłapał sprawcę na gorącym uczynku, dosłownie kwadrans wcześniej przechodziłem obok Ceed-ka :evil:

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: parkingowy "prezencik" :/

25 wrz 2009 09:42

mjrPit napisał(a):Na kamerach widać, że to biały Ford Transit, kierowcy jeszcze nie ustaliłem ale to kwestia czasu


Pokażesz nam ten filmik albo zdjęcie? Albo fotkę tego kierowcy, przed i po... regresie? :D
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: parkingowy "prezencik" :/

25 wrz 2009 10:44

mjrPit napisał(a):No i trafiony :twisted:
Na kamerach widać, że to biały Ford Transit, kierowcy jeszcze nie ustaliłem ale to kwestia czasu, auto miało specyficzną zabudowę, która mają tylko dwie firmy we Wrocku a samych aut jest ze 4 - oj regres się szykuje diabloo
A tak niewiele brakowało żebym przyłapał sprawcę na gorącym uczynku, dosłownie kwadrans wcześniej przechodziłem obok Ceed-ka :evil:


No to powiadom policję - palant oprócz 6 pkt i 500 zł za kolizję dostanie jeszcze bonus za ucieczkę z miejsca kolizji. Ja bym nie odpuścił - nie mógł się zatrzymać i włożyć za wycieraczkę nr telefonu do siebie? Pewnie szkoda zniżki z OC.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
dziadekszuwarek
 

Re: parkingowy "prezencik" :/

25 wrz 2009 11:48

Piotr współczuje, ja nie miałem możliwości ustalenia sprawcy diabloo mybomb w podobnej historii i naprawa z AC - wycena 3500 pln- całe szczęście że, Allianz za przedłużenie pakietu ubezpieczeniowego darował winy - nie moje.
Zgadzam się z Pioterem niech ustalą na podstawie zapisu sprawcę i niech ponosi odpowiedzialność.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: parkingowy "prezencik" :/

25 wrz 2009 17:39

CEEDEEROM napisał(a):Pokażesz nam ten filmik albo zdjęcie? Albo fotkę tego kierowcy, przed i po... regresie? :D

Heh, chętnie bym to zrobił, ale system kamer działa w specyficznym systemie Hicap i trudno się nagrania konwertuje do jakiegoś ludzkiego formatu. Po drugie niestety kamera była daleko i nie widać kierowcy ani rejestracji.
pioter napisał(a):No to powiadom policję - palant oprócz 6 pkt i 500 zł za kolizję dostanie jeszcze bonus za ucieczkę z miejsca kolizji. Ja bym nie odpuścił - nie mógł się zatrzymać i włożyć za wycieraczkę nr telefonu do siebie? Pewnie szkoda zniżki z OC.

Służbowe auto to i po co się przyznawać, mandat oberwę punkty karne i jeszcze szef po głowie da - niestety tak to wygląda z kierowcami firmowymi, jeżdżą jak im się podoba, nie dbają o przydzielone samochody (tym bardziej o cudze) a jeszcze potrafią na drugi dzień zwalić winę na kolegę z pracy. Policji nie powiadomię ale Straż Miejską to i owszem - chłopaki są zawzięte w takich sprawach i lubią się wykazać :twisted:

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: parkingowy "prezencik" :/

09 paź 2009 09:42

Włoski styl utrzymania samochodu jakoś mi nie odpowiadał i zrobiłem autko z AC, okazało się że dobrze, ponieważ po zdjęciu zderzaka wyszły uszkodzenia pod nim i doszły naprawy blacharskie, wymieniono na nowy reflektor i pomalowano cały zderzak. Całość za 1367, 26 zł brutto.

Teraz wygląda jak nowy :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
kanko
 

Re: parkingowy "prezencik" :/

18 lis 2009 17:37

witam,dzis tez otrzymałem prezencik-ktos cofal i puknal w przod ceed'a-wgnieciona tablica ,peknieta ramka, przytarty zderzak.Niby drobiazg, ale jak to zobaczylem to cisnienie mi skoczylo.U nas nie mozna za dlugo miec nowego auta-jakis palant predzej czy pozniej musi je "rozdziewiczyc".Caly zderzak do lakierowania bo polerka nic nie da.Niestety nie mamy kamer , a lakieru sprawca nie zostawil wiec musial to byc czarny zderzak.Ale nie poddam sie bede szukac wsrod sasiadow moze cos znajde. :twisted:

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: parkingowy "prezencik" :/

19 lis 2009 19:34

mjrPit napisał(a):No nic, sprawcy raczej nie ustalę, choć juto jeszcze popatrzę na kamery i obejrzę stale parkujące samochody koloru białego – a nóż widelec trafie skur....kobańca diabloo


Współczuję ...
ale zobacz na to: http://www.wimp.com/parkingfail/ :?

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: parkingowy "prezencik" :/

20 lis 2009 17:26

I dziś u mnie rozdziewiczenie - rano przestawiłem autko i jak zszedłem z rodzinką do wyjazdu - przycierka na przednim zderzaku. jakiś fajfus czarnym, nie lakierowanym zderzakiem pchnął mojego ceedka i zostawił lekkie ryski od lampy do lampy, jakbym dorwał, to chyba bym za....fasolił między uszy delikwenta :evil:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
kanko
 

Re: parkingowy "prezencik" :/

10 sty 2010 19:17

Ostatnio pozostawilem auto na parkingu gdanskiego lotniska na czas urlopu,chcac zaparkowac nigdzie nie bylo miejsca(a parking ponoc mial wolne miejsca).Dlatego postawilem auto na wolnym miejscu oznaczonym tabliczka wypozyczalni.Po 10 dniach nieobecnosci auto mialo spuszczone powietrze w jednym kole.Podczas wymiany kola podjechal gosc zwrocic mi uwage, ze za to miejsce placi wypozyczalnia a on nie wiedzial kto mogl spuscic powietrze i wyrzucic zawor w wentylu.Z czasem zoriantowalem sie , ze w drugim kole nie ma zaworka a powietrze trzymal tylko kapturek na wentylu.Dnia nastepnego komus sie nudzilo i wymalowal mi pod domem kawalek zderzaka czerwonym sprayem.Cale szczescie ze benzynka wszystko udalo sie usunac.Tak zaczal sie moj Nowy Rok i zycze innym uzytkownikom szerokosci ,przyczepnosci i jak najwiecej radosnych chwil z naszymi autami.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: parkingowy "prezencik" :/

10 sty 2010 23:27

kanko napisał(a):postawilem auto na wolnym miejscu oznaczonym tabliczka wypozyczalni

Oczywiście nic nie usprawiedliwia takiego zachowania jak spuszczanie powietrza z kół, ale Ciebie też nic nie usprawiedliwia. Jakby Ci ktoś w garażu zaparkował na 10 dni to też nie byłbyś zadowolony

AUTOR WĄTKU
kanko
 

Re: parkingowy "prezencik" :/

13 sty 2010 19:14

wiem , ze nie jestem bez winy ale objechalem parking 2 razy.Nie moglem znalezc miejsca bo obsluga parkingu nie rusza sie ze swojej kanciapy aby dopilnowac klientow ktorzy parkuja na 1,5 miejsca,ktore rzeczywiscie bylyby wolne.

Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl