i30 tylko **** w EuroNCAP

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

i30 tylko **** w EuroNCAP

27 wrz 2007 20:56

http://www.roadlook.pl/bezpieczenstwo/e ... dkami.html

poza ceną, wyglądem kolejny argument który przemawia za wyborem ceed'a

pozdr...

AUTOR WĄTKU
lyko
 

27 wrz 2007 22:45

Dla ścisłości: Kia w teście była wyposażona w poduszke na kolana, a i30 zdaje się ze nie. Najbardziej temu ostatniemu oberwało sie właśnie za obrażenia okolic kolan! Obawiam się zę gdybu zrobić test kii bez poduszki na kolana tez dostałaby 4 gwiazdki!

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

28 wrz 2007 04:40

lyko napisał(a):Dla ścisłości: Kia w teście była wyposaĹźona w poduszke na kolana, a i30 zdaje się ze nie. Najbardziej temu ostatniemu oberwało sie właśnie za obraĹźenia okolic kolan! Obawiam się zę gdybu zrobić test kii bez poduszki na kolana tez dostałaby 4 gwiazdki!

CEE"D nie miał poduszki na kolana .


Obrazek

AUTOR WĄTKU
pabos
 

28 wrz 2007 08:02

Poduszkę na kolana to można sobie w każdej Ikei kupić.:)
Ani cee'd ani i30 nie mają poduszek kolanowych, nawet w wyposażeniu opcjonalnym.
Jednak coś innego przemawia przeciwko konstrukcji i30. Popatrzcie na zdjęcie
Obrazek

Dla czego on ma odpalone kurtyny powietrzne? Nie znam innego samochodu, w którym kurtyny odpalają się przy zderzeniu czołowym.
Ma ktoś chwilę, to niech poszuka innego testu ncap z odpalonymi kurtynami.

AUTOR WĄTKU
reni
 

28 wrz 2007 21:37

No coz widac ze I30 jest niedopieszczony... wstyd na maxa... mial byc lepszy a okazuje sie ze nie jest i gorzej sie sprzedaje... dla mnie Cee'd jest gora! W testach robionych przez rozne czasopisma zawsze jest gorszy od Ceed'a :-)

Reni

AUTOR WĄTKU
kostel
 

hmmm

28 wrz 2007 21:44

nie ukrywam że wynik testu mnie bardzo zaskoczył
ceed jest nadal jedynym koreańskim autem które dostało 5 gwiazdek

AUTOR WĄTKU
lyko
 

01 paź 2007 08:22

Macie rację. Nie było poduszki na kolana w testowanej wersji. Gdzieś to wyczytałem nie sprawdzając u Ĺşródeł. Mea culpa... Ale nie martwi mnie to tylko cieszy, bo mam zamiar kupić to auto. :)

Avatar użytkownika
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

01 paź 2007 08:29

Dla czego on ma odpalone kurtyny powietrzne? Nie znam innego samochodu, w którym kurtyny odpalają się przy zderzeniu czołowym.
Ma ktoś chwilę, to niech poszuka innego testu ncap z odpalonymi kurtynami.
A to jest zastanawiające... czujniki od kurtyn chyba są na środkowym słupku (B)
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

AUTOR WĄTKU
malin_f1
 

01 paź 2007 09:07

nie wygląda to najlepiej... cała kabina jakby się wygięła :?:

AUTOR WĄTKU
Yogi
 

01 paź 2007 10:00

pabos napisał(a):Dla czego on ma odpalone kurtyny powietrzne? Nie znam innego samochodu, w którym kurtyny odpalają się przy zderzeniu czołowym.
Ma ktoś chwilę, to niech poszuka innego testu ncap z odpalonymi kurtynami.


http://www.euroncap.com/Content-CarAsse ... ybrid.aspx

prosz... :roll:

AUTOR WĄTKU
masiu
 

01 paź 2007 10:08

ja chyba osobiście wolałbym - oby nigdy do tego nie doszło - aby przy czołówce pootwierały mi się wszystkie poduchy - lepiej w razie czego dwie więcej niż jedna za mało
Ostatnio edytowano 17 paź 2007 08:18 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Zoltar
 

01 paź 2007 22:56

Renault też ma taką praktykę.


Nic nowego, nic dziwnego

AUTOR WĄTKU
KZ
 

02 paź 2007 05:46

masiu napisał(a):ja chyba osobiście wolałbym - oby nigdy do tego nie doszło - aby przy czołówce pootwierały mi się wszystkie poduchy - lepiej w razie czego dwie więcej niĹź jedna za mało


Niekoniecznie - czasami poduszka może zrobić więcej krzywdy niż pożytku (np. przy nie zapiętych pasach poduszka w kierownicy może kierowcę spokojnie zabić), więc generalnie odpalanie poduszek powinno zależeć od typu zderzenia i na pewno nie powinny wybuchać wszystkie zawsze...

AUTOR WĄTKU
Olek
 

02 paź 2007 06:58

<span>Zoltar</span> napisał(a):Renault teĹź ma taką praktykę.


Nic nowego, nic dziwnego


Dziwne.

Właśnie obejrzalem testy Meganki i nie wybuchły boczne, to sama m.in Auris.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

02 paź 2007 08:08

Niekoniecznie - czasami poduszka może zrobi? więcej krzywdy niż pożytku (np. przy nie zapiętych pasach poduszka w kierownicy może kierowcę spokojnie zabić?.......)


Pewnie masz rację. JA na szczęście mam nawyk zapinania pasów od razu po wejściu do samochodu - to samo dotyczy rodzinki :) Już kiedyś pasy jak nie ocaliły mi życie to na pewno pozwoliły uniknąć hospitalizacji :)
Ostatnio edytowano 17 paź 2007 08:21 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
malin_f1
 

02 paź 2007 13:13

zbaczcie 1 pkt zabrakło do 5 gwiazdek i dokładnie dzięki temu 1 pkt ceed ma 5 gwiazdek róĹźnica Ĺźadna

AUTOR WĄTKU
Zoltar
 

03 paź 2007 19:31

malin_f1 napisał(a):zbaczcie 1 pkt zabrakło do 5 gwiazdek i dokładnie dzięki temu 1 pkt ceed ma 5 gwiazdek róĹźnica Ĺźadna


Dokładnie


To są kosmetyczne róĹźnice, stąd te głupie kontrolki zapięcia pasów... Itd.



Ps.

Co do bocznych poduch, nie we wszystkich autach, jednak wiem, Ĺźe taka praktyka ma czasem miejsce.

AUTOR WĄTKU
Fadamaka
 

03 paź 2007 21:53

Jak już tak wszyscy najeżdżają na i30 to ja też dorzucę swoje 3 grosze.
Planuję kupno nowego auta i wachałem się pomiędzy Cee'dem , a i30 i kijanka wygrała u mnie między innymi za to,że:
-w i30 nie ma Ĺźadnego opcjonalnego wyposaĹźenia (sztywne normy)
- w i 30 nie ma możliwości regulacji teleskopowej kierownicy co jest dla mnie dziwne w dzisiejszych czasach, a rzecz jest denerwująca,bo nie lubię jeździć w pozycji "na kapelusznika" z rękoma przy twarzy( mam 190cm i dla mnie to mordęga) dopiero w topowej wersji jest regulowana teleskopowo kierownica.
- i30 ma nieczytelne zegary i musiałem po 2 razy zaglądać na wskaźniki , żeby widzieć ile jadę(na jazdach testowych)
- podczas jazdy po naszych niezbyt równych drogach w i30 słychać stuki w zawieszeniu tylnym
- w i30 klimatyzacja ledwo działała, a jak wiemy nie ma teraz upałów,
-kiepski dźwięk radia fabrycznego ( w Cee'dzie o niebo lepiej)
- pan, który ze mną jechał w i 30 nie wiedział dlaczego palą się kontrolki pasów, tzn. nie wiedział czy one wskazują pasy zapięte, czy niezapięte, a pytanie moje skwitował, że" one tak sobie świecą"
- w i 30 lakier położony z zewnątrz tak ,żeby chwytał oko, a po otwarciu bagażnika już jest matowy
- jedyne plusy na rzecz i30 to dynamika (1,6diesel) oraz miękka praca skrzyni biegów i niezłe promocje , ale ja się nie skuszę :P

AUTOR WĄTKU
wilam
 

04 paź 2007 08:31

<span>Fadamaka</span> napisał(a):- w i 30 lakier połoĹźony z zewnątrz tak ,Ĺźeby chwytał oko, a po otwarciu bagaĹźnika juĹź jest matowy


W cee'dzie mam tak samo, tam gdzie widać go w na klapie bagażnika jest matowy, w komorze silnika wszystkie blachy są białe (auto: srebny metalik)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 paź 2007 09:39

Może i jeden punkt decyduje dla Hultaja o 4 a nie 5 gwiazdkach, ale jednak decyduje. Oglądałem I30 już po zakupie Kijanki i nie żałuję decyzji - dla mnie cee'd wygląda znacznie bardziej prestiżowo, w Hyundaiu odczuwam inspirację głeboką krajobrazami z Wolfsburga i przerost formy nad treścią
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl