Wypadki i zdarzenia

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Wypadki i zdarzenia

18 maja 2015 15:58

Może niekoniecznie wypadek ale...
Trochę ponad 3 tyg. temu spalił się samochód (w użytkowaniu) mojej żony, 13-letnia Honda Accord :( W środku nocy, przed 3 obudził nas domofon. Ktoś - jak się później okazało człowiek z sąsiedniego bloku - powiedział, że pali się samochód. Auto było zaparkowane na tyłach kamienicy, na ogrodzonym podwórku pomiędzy budynkiem gospodarczym a drewnianą komórką (ok. 70 cm od samochodu :!! ) bezpośrednio przylegającą do domu i mającą z nim połączenie. Człowiek powiedział, że usłyszał alarm, jak wyjrzał przez okno i zobaczył co się dzieje to wezwał Straż i Policję. Próbowałem gasić ten samochód ale... samochodowa gaśnica rozładowuje się w 1 sek. Co potem ? Wiadro z wodą. Trochę to pomogło, ale nie za dużo. Potem przyjechała straż i ugasili resztę. Co ciekawe, samochód paląc się, w pewnym momencie ruszył do tyłu (stał na wstecznym), pewnie na rozruszniku pod wpływem zwarcia. Komora silnika spaliła się prawie całkowicie, częściowo deska rozdzielcza, wnętrze zadymione i zalane. Brak połowy przedniej szyby :( W dzień przyszedł jakiś ekspert od pożarnictwa z policjantem - mnie przy tym nie było - i wstępnie orzekł że to był samozapłon. Żona mówi, że wycięli jakieś kabelki. Wieczorem, jak emocje trochę już opadły, to zauważyłem coś co wskazuje raczej na ewidentne podpalenie :pałka Sprawa niestety nie jest jeszcze zamknięta, nie będę więc zamieszczać póki co zdjęć i opisów moich podejrzeń. Zdarzenie miało miejsce z 23 na 24/04. Likwidator z PZU dotarł dopiero 29/04. Twierdził, że za 4 dni przyjdzie jakaś decyzja. Co do tego, że będzie szkoda całkowita nie miał jakichkolwiek wątpliwości. Ale jak na razie cisza w tym temacie, a czas płynie. W lutym samochód był ubezpieczony, AC wykupione do wartości samochodu na 10k PLN. Ale na moment zdarzenia wg. tego likwidatora wartość spadła do 9800. Podobno PZU wystawia takie wraki do licytacji na jakiś portal. Ktoś jeszcze potem małżonce podniósł ciśnienie mówiąc, że podobno AC nie działa jak samochód stoi pod domem a tylko jak jest w ruchu :( Może ktoś coś wie na ten temat? Póki co trzeba się będzie rozejrzeć za jakimś monitoringiem podwórka.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wypadki i zdarzenia

18 maja 2015 21:35

N_Jay napisał(a):samochodowa gaśnica rozładowuje się w 1 sek.

A wiesz czemu? Bo wszyscy w nerwach zrywają zawleczkę i od razu pssssikk.. A tu trzeba zerwać zawleczkę, przebić nabój z CO2, odczekać 2-3 sekundy aż gaz wypełni gaśnicę i dopiero gasić - wtedy starcza na.... 5 sekund :lol: No, może 10..
N_Jay napisał(a):W lutym samochód był ubezpieczony, AC wykupione do wartości samochodu na 10k PLN. Ale na moment zdarzenia wg. tego likwidatora wartość spadła do 9800

Jeżeli nie miałeś wykupionej stałej wartości pojazdu, to tak się dzieje (samochód traci na wartości z każdym dniem), ale 200 zł to nie taka duża utrata wartości.
N_Jay napisał(a):podobno AC nie działa jak samochód stoi pod domem a tylko jak jest w ruchu

Nic podobnego. Jeśli to podpalenie lub samozapłon - będzie odpowiedzialność.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Woody
 

Re: Wypadki i zdarzenia

04 cze 2015 20:36

No niestety ostatnio i padło na mnie, że tak powiem TIR nie zauważył mnie i zmienił pas, a miałem się udać na zlot...

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wypadki i zdarzenia

05 cze 2015 19:14

Woody » czwartek, 4 czerwca 2015, 21:36

Czy ja mam deja vu czy ten post właśnie tuż przed zlotem już widziałem :szok
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Woody
 

Re: Wypadki i zdarzenia

05 cze 2015 20:00

Nie masz deja vu, był chwile przed zlotem, ale teraz jest w dobrym wątku...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wypadki i zdarzenia

05 cze 2015 20:04

Całkowita?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Woody
 

Re: Wypadki i zdarzenia

05 cze 2015 21:09

koszt naprawy - 48 tys zł = całkowita ;(

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wypadki i zdarzenia

06 cze 2015 05:03

I co teraz - cee;d II?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Woody
 

Re: Wypadki i zdarzenia

07 cze 2015 11:40

Wsumie zastanawiam się nad focusem 2.0 TDCI 136km lub alfa 159 1.9 jtd 150 km lum 2.4 jtd 200 km

Woody
 

Re: Wypadki i zdarzenia

13 sty 2016 16:57

Ostatnio na ulicy widziałem SWOJEGO Cee'da, ktoś go kupił i wyklepał :szok :szok :szok . Szkoda była wkońcu na prawie 60 tys. zł :szok :szok
Nawet naklejka klubowa została oraz numery blach, bo został w Gdańsku.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wypadki i zdarzenia

13 sty 2016 18:29

Wklej VIN, nie krępuj się, może komuś w google wyskoczy
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

rafal.master
 

Re: Wypadki i zdarzenia

07 lut 2016 15:30

po ponad 3 latach użytkowania spotkała mnie pierwsza stłuczka w życiu...gość na bezkolizyjnym skrzyżowaniu zajechał mi drogę (wymusił pierwszeństwo). Po tym zdarzeniu znalazłem sie za nim, zatrabilem, a on jeszcze zahamował - w mojej ocenie specjalnie - i zatrzymałem sie na nim. Jego stare Mondeo troche uszkodzony zderzak i klapa bagażnika, a u zgodnie ze zdjęciem
Policja jemu dała mandat za to, ze pojechał niezgodnie z przepisami, śle samo zderzenie przypisali mi...

https://drive.google.com/open?id=0B1_RlQHsYZphWHplckVNZDhUR28

Straszą mnie juz szkodą całkowitą. Czekam na oględziny rzeczoznawcy z Warty.
Poduszki nie wystrzeliły, siła uderzenia mała, a szkody jednak duże. Prawa strona wydaje sie ok (reflektor cały, błotnik tez)

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Wypadki i zdarzenia

07 lut 2016 18:17

Oj siła drzemała w tym pancernym mondeo :/ Na poważnie to współczucia bo niestety wielu cha.... jeździ po naszych drogach którzy specjalnie robia takie numery tym bardziej, iż praktycznie zawsze uderzenie w tył kwalifikowane jest jako wina kierowcy który puknął gdyż - nie zachował odpowiedniego odstępu :pałka Dlatego też jedyną rada jest posiadanie kamerki, albowiem filmik wówczas może pomóc w ocenie zachowania poprzedzającego nas kierowcy.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wypadki i zdarzenia

07 lut 2016 20:32

rafal.master napisał(a): on jeszcze zahamował - w mojej ocenie specjalnie - i zatrzymałem sie na nim

Oczywiście że tak, normalne u wieśniaków. Dlatego ja odpalam kamerkę zanim odpalę silnik, a teraz szukam dobrego zestawu na przód i tył.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wypadki i zdarzenia

08 lut 2016 07:45

Tylko pamiętaj, aby zestaw tak umieścić, że jeśli ma być obraz - koSA ŁACHami nie przykrywaj obiektywów :ha
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

rafal.master
 

Re: Wypadki i zdarzenia

08 lut 2016 08:08

Policjant powiedział mi, ze kierowca samochodu z przodu moze hamować jak chce i kiedy chce i to ja muszę zachować ostrożność...nieważne, ze znalazł sie s miejscu w którym w ogole nie powinno go być i nie dał mi za dużo czasu na reakcję. Trudno...myślicie, ze faktycznie grozi mi szkoda całkowita?

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Wypadki i zdarzenia

08 lut 2016 10:00

rafal.master napisał(a):Policjant powiedział mi, ze kierowca samochodu z przodu moze hamować jak chce i kiedy chce i to ja muszę zachować ostrożność...nieważne, ze znalazł sie s miejscu w którym w ogole nie powinno go być i nie dał mi za dużo czasu na reakcję. Trudno...myślicie, ze faktycznie grozi mi szkoda całkowita?

Policjant opowiadał bzdury. Kłania się art.19 Ustawy prawo o ruchu drogowym -"kierujący pojazdem powinien hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia".
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Wypadki i zdarzenia

08 lut 2016 10:47

rafal.master napisał(a):po ponad 3 latach użytkowania spotkała mnie pierwsza stłuczka w życiu...gość na bezkolizyjnym skrzyżowaniu zajechał mi drogę (wymusił pierwszeństwo). Po tym zdarzeniu znalazłem sie za nim, zatrabilem, a on jeszcze zahamował - w mojej ocenie specjalnie - i zatrzymałem sie na nim. Jego stare Mondeo troche uszkodzony zderzak i klapa bagażnika, a u zgodnie ze zdjęciem
Policja jemu dała mandat za to, ze pojechał niezgodnie z przepisami, śle samo zderzenie przypisali mi...

https://drive.google.com/open?id=0B1_RlQHsYZphWHplckVNZDhUR28

Straszą mnie juz szkodą całkowitą. Czekam na oględziny rzeczoznawcy z Warty.
Poduszki nie wystrzeliły, siła uderzenia mała, a szkody jednak duże. Prawa strona wydaje sie ok (reflektor cały, błotnik tez)


A może miałeś do czynienia z czymś takim ? 8)
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wypadki ... 04586.html
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

rafal.master
 

Re: Wypadki i zdarzenia

08 lut 2016 15:07

waski napisał(a):
rafal.master napisał(a):Policjant powiedział mi, ze kierowca samochodu z przodu moze hamować jak chce i kiedy chce i to ja muszę zachować ostrożność...nieważne, ze znalazł sie s miejscu w którym w ogole nie powinno go być i nie dał mi za dużo czasu na reakcję. Trudno...myślicie, ze faktycznie grozi mi szkoda całkowita?

Policjant opowiadał bzdury. Kłania się art.19 Ustawy prawo o ruchu drogowym -"kierujący pojazdem powinien hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia".

Co nie zmienia faktu, ze nadal ja będę winny kolizji, a on moze zostać ukarany za stworzenie zagrożenia mandatem. Rozmawiałem ze znajomym prawnikiem i powiedział, ze uderzenie w tył, jest właściwie nie do wybronienia, chyba ze mam jakies ewidentne dowody, wskazujące ze nie miałem szans na zachowanie bezpiecznej odległości itp. Niestety...

rafal.master
 

Re: Wypadki i zdarzenia

08 lut 2016 15:08

PABLOTECH napisał(a):
rafal.master napisał(a):po ponad 3 latach użytkowania spotkała mnie pierwsza stłuczka w życiu...gość na bezkolizyjnym skrzyżowaniu zajechał mi drogę (wymusił pierwszeństwo). Po tym zdarzeniu znalazłem sie za nim, zatrabilem, a on jeszcze zahamował - w mojej ocenie specjalnie - i zatrzymałem sie na nim. Jego stare Mondeo troche uszkodzony zderzak i klapa bagażnika, a u zgodnie ze zdjęciem
Policja jemu dała mandat za to, ze pojechał niezgodnie z przepisami, śle samo zderzenie przypisali mi...

https://drive.google.com/open?id=0B1_RlQHsYZphWHplckVNZDhUR28

Straszą mnie juz szkodą całkowitą. Czekam na oględziny rzeczoznawcy z Warty.
Poduszki nie wystrzeliły, siła uderzenia mała, a szkody jednak duże. Prawa strona wydaje sie ok (reflektor cały, błotnik tez)


A może miałeś do czynienia z czymś takim ? 8)
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wypadki ... 04586.html

Duże prawdopodobieństwo...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl