Wypadki i zdarzenia

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

14 mar 2009 22:45

tak patrze na ten Twoj podpis..a raczej fotke pod nim....i przypomina mi się dzisiejsze zdarzenie gdzie widziałem "Twojego kolege - motocyklistę" na ul.Modlińskiej który leżał na ulicy pod folią. Auta zatrzymały się przed światłami...on niestety nie wyhamował ze swojej wielkiej predkosci.Czy warto tak pędzić?? Czasami emocje wygrywają nad rozsądkiem...szkoda :(
PS może te fotki pohamują troche tych "szalenców"
http://grafik.rp.pl/grafika_zw/343548,126183,9.jpg
http://grafik.rp.pl/grafika_zw/343548,126184,9.jpg
Ostatnio edytowano 14 mar 2009 22:53 przez Gizmo121, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Woody
 

14 mar 2009 22:51

Gizmo121 napisał(a):tak patrze na ten Twoj podpis..a raczej fotke pod nim....i przypomina mi się dzisiejsze zdarzenie gdzie widziałem "Twojego kolege - motocyklistę" na ul.Radzymińskiej który leżał na ulicy pod folią. Auta zatrzymały się przed światłami...on niestety nie wyhamował ze swojej wielkiej predkosci.Czy warto tak pędzić?? Czasami emocje wygrywają nad rozsądkiem...szkoda :(


Nie wiem czy warto, ale czasami tak sie zdarza ze za szybko jade, jest to jakies oderwanie sie od rzeczywistosci, przykro mi ze takie sytuacje maja miejsce, ale takie zycie

dziadekszuwarek
 

Wypadki i zdarzenia

08 kwi 2009 17:33

Proponuję otwarcie tematu dotyczącego różnych zdarzeń na drogach.
Mam nadzieję, że będziemy potrafili wyciągnąć wnioski a nie tylko traktować to jako news.
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,351 ... echal.html :o

e2rdo
 

08 kwi 2009 20:49

najlepsze było to że warszawa przez ten ognisty solaris, stanęła!
Godzinę czasu jechałem odcinek drogi który zazwyczaj jadę w 10-15 minut w stronę śródmieścia. Ogólnie MASAKRA :/

Ciekawi mnie czy to nie jest jakaś wada tych solarisów bo to już nie pierwszy przypadek gdy właśnie taki solaris zaczyna się palić nie wiadomo z jakich przyczyn.

Woody
 

08 kwi 2009 20:55

Długo nie musialem czekac, az kierowca 4kolek mnie nie zauwazyl. Dzis zaliczylem glebe, motocykl prawdopodobnie do kasacji. Cała sytuacja miala miejsce na drodze dwupasmowej, na szczescie predkosci nie byly duze, ze tylko maszyny ucierpialy.
Tlumaczenie kierowcy bylo banalne: patrzylem w lusterko i ciebie nie zauwazylem bo motor jest taki maly.
Powtarzam apel:
"PATRZ W LUSTERKA DWA RAZY"
Dla mnie wlasnie dzis po dwoch dniach zakonczyl sie ten sezon, bomba :cry:

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

10 kwi 2009 11:36

Woody napisał(a):... patrzylem w lusterko...

No nie patrzył właśnie. Wysłać gada na kilka godzin na niemiecką autostradę. Jak go tam stukną, albo choćby otrąbią i na policję zgłoszą to się nauczy.
Najważniejsze że żyjesz. good I tak gęsiej skórki dostałem jak to przeczytałem.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

matyk
 

10 kwi 2009 17:45

Dzwon 09.04.2009 w Krakowie - BMW 7

http://motoryzacja.interia.pl/galerie/w ... 04432,1,11

novee
 

10 kwi 2009 17:51

<span>Woody</span> napisał(a):Długo nie musialem czekac, az kierowca 4kolek mnie nie zauwazyl.

A ile ciąłeś?

toomas
 

10 kwi 2009 18:04

matyk napisał(a):Dzwon 09.04.2009 w Krakowie - BMW 7

http://motoryzacja.interia.pl/galerie/w ... 04432,1,11


Ciekawy jestem ile jechał...pewnie zgodnie z przepisami..

Woody
 

10 kwi 2009 18:09

novee napisał(a):
<span>Woody</span> napisał(a):Długo nie musialem czekac, az kierowca 4kolek mnie nie zauwazyl.

A ile ciąłeś?

Całe 60km/h, na 50 oczywiscie

novee
 

10 kwi 2009 18:27

No to ciężko nie zauwazyć... Myślałem że tak jak ci panowie którzy mnie na A2 zaskoczyli, ja 160, a oni gruuubo ponad 200.

matyk
 

10 kwi 2009 19:58

<span>toomas</span> napisał(a):Ciekawy jestem ile jechał...pewnie zgodnie z przepisami..


Przejeżdżałem tam dzisiaj i widać długi ślad hamowania.

Woody
 

10 kwi 2009 21:03

novee napisał(a):No to ciężko nie zauwazyć... Myślałem że tak jak ci panowie którzy mnie na A2 zaskoczyli, ja 160, a oni gruuubo ponad 200.

No widzisz wcale nie trzeba jechac szybko aby ktos cie nie zauwazyl, tak naprawde moje szczescie ze nie jechalem szybciej, teraz to sobie uswiadomilem, ze jak bym jechal jak zwykle to by bylo inaczej...

Puhaal
 

10 kwi 2009 22:18

Woody napisał(a):teraz to sobie uswiadomilem, ze jak bym jechal jak zwykle to by bylo inaczej...


Czyli przyznajesz otwarcie, że jeżdżąc "jak zwykle" łamiesz przepisy ruchu drogowego tj. 50 w mieście, 90 poza, 130 autostrada. Ja naprawdę nie mam nic do motocyklistów, staram się ich przepuszczać jak lawirują między autami stojącymi na światłach oraz często spoglądam w lusterka ale czasami jak któryś z Was leci grubo ponad 150 km/h i slalomem wymija auta to wystarczy że sekundę wcześniej wrócę wzrokiem do przodu auta i o nieszczęście łatwo :(

P.S. Motor Teścia Honda Black Widow sprzedany w jeden tydzień :-)

Woody
 

10 kwi 2009 22:39

Puhaal wiesz w miescie naprawde staram sie stosowac do przepisow, na moto prawie nigdy nie przekroczylem 100km/h, nawet autem zdarzalo mi sie to czesciej. Ale teraz widze ze to mi obecnie uratowalo zdrowie, ale niestety nie przewidzisz wszystkiego na drodze, a motocyklista jest owiele bardziej narazony na uszczerbek na zdrowiu, niz kierujacy puszka

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

10 kwi 2009 23:44

Woody napisał(a):Długo nie musialem czekac, az kierowca 4kolek mnie nie zauwazyl. Dzis zaliczylem glebe, motocykl prawdopodobnie do kasacji. Cała sytuacja miala miejsce na drodze dwupasmowej, na szczescie predkosci nie byly duze, ze tylko maszyny ucierpialy.
Tlumaczenie kierowcy bylo banalne: patrzylem w lusterko i ciebie nie zauwazylem bo motor jest taki maly.
Powtarzam apel:
"PATRZ W LUSTERKA DWA RAZY"
Dla mnie wlasnie dzis po dwoch dniach zakonczyl sie ten sezon, bomba :cry:


Jesteś cały i zdrowy a to najważniejsze. Pozdrawiam.

Lord Boss
 

11 kwi 2009 09:28

ja tam mam podzielonych motocyklistów na 2 klasy . jedni to jeżdżący spokojnie dla przyjemności zazwyczaj motorami turystycznymi ( szanuje takich ludzi ) i debilów na ścigaczach co jeżdżą jak nienormalni ile tylko się da. ostatnio na zakręcie taki spokojny motocyklista jeżdżący " Normalnie" wyprzedzał na zakręcie środkiem drogi w ostatniej chwili odbiłem w prawo bo jak nie to nie wiem czy bym teraz pisał.
zwalanie winy na kierowców którzy rzekomo zajeżdżają drogę jeżdżącym " normalnie " motocyklistą można włożyć miedzy bajki. trudno nie zajechać drogi takiemu gościowi skoro jest 200m za tobą a w sekundę już jest na tobie . jak się jedzie w mieście ponad 100km/h to nie ma co się dziwić że są tragedię , a o jeżdżeniu poza terenem zabudowanym nie będę się wypowiadał bo tu już w ogÓle jest meksyk .
ps moja wypowiedz nie miała na celu obrazić nikogo to moja własna opinia

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

11 kwi 2009 19:39

Lord Boss napisał(a):ja tam mam podzielonych motocyklistów na 2 klasy .

Każde życie jest cenne, nawet takiego motocyklisty którego przydzieliłeś do drugiej klasy. Przecież każdy był młody i robił głupoty, a potem wyrasta niekiedy wartościowy człowiek. Nie pisze bynajmniej z pozycji motocyklisty, bo nie jeżdżę, ale Woody nie jest jedynym, a nawet nie najbliższym mi motocyklistą jakiego znam. To też ludzie. :wink:
PS Dla kolegów na motorach mam świąteczne upominki:
- ten film pokazujcie kolegom kierowcom: LINK
- a ten oglądajcie sami ku przestrodze LINK
Pozdrawiam wszystkie jedno, dwu i modne wciąż czteroślady. :P
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

05 cze 2009 17:06

Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Wypadki i zdarzenia

21 lip 2009 16:45

Interia napisała:

"Do wypadku doszło też o godz. 17.00 na drodze ekspresowej S1 w Łączce. Kierujący kia ceed, 21-letni mieszkaniec Bielska-Białej, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku uderzenia kierowca wypadł z samochodu doznając licznych obrażeń. Natychmiast przewieziono go do szpitala w Cieszynie. Policjanci badają przyczyny i wszelkie okoliczności tego wypadku. "

Ktoś z klubu. :?:
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl