Wypadki i zdarzenia

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Borys
 

Moja pierwsza stłuczka

29 gru 2010 18:31

Ahoj!
Jeśli to powinno pójść gdzie indziej, to niech Moderator uczyni swą powinność!

Warszawa - jadę sobie Trasą Armii Krajowej, na wschód. Minąłem Wisłę, minąłem zjazdy na Modlińską/Jagiellońską.
Dojechałem do wjazdu z Jagiellońskiej, zwolniłem aby wpuścić włączających się z Jagiellońskiej. Nie wiem - 40km/h? 50km/h? Goście wjechali przede mnie, nawet nie zdążyłem znów dodać gazu jak to mnie jakiś Peugot dostawczak w tyłek pukał.
Obejrzeliśmy co sobie zrobiliśmy - młodziutki kierowca (18? 19?) tylko jęknął ... zamiast stać na mrozie na wiadukcie i blokować ruch pojechaliśmy w ciepłe miejsce i spisaliśmy (chyba) co trzeba.
On wziął winę na siebie.
Miałem jego imię/nazwisko, nr. rejestracyjny, nr. polisy, nr PJ.
I teraz nie wiem, czy dobrze zrobiłem - zadzwoniłem do jego ubezpieczyciela, Compensy. Zaprosili mnie na oględziny. Pojechałem. Obfotografowali cały samochód ze wszystkich stron, inne uszkodzenia (tego dnia rano wgniotłem sobie prawe przednie drzwi), opony, zmierzyli grubość lakieru ...
Pan potwierdził to, co już wiedziałem - do wymiany zderzak, listwa zderzaka (ta czarna), klapa tylna - ew. "uszkodzenia wewnętrzne" do zgłoszenia przez warsztat, wówczas rzeczoznawca podjedzie i sprawdzi.
Miałem już wgnieciony zderzak (lodowa zaspa), które to wgniecenie mi w niczym nie przeszkadzało, nawet lakier nie popękał ... rzeczoznawca tu powiedział, że będzie jakieś potrącenie za już uszkodzony element. Niby rozumiem - TU płaci za wstawienie nowego elementu zamiast uszkodzonego, ale szczęśliwy tym nie jestem - gdyby nie to BUM, to bym z tym wgnieceniem jeździł sobie lat kilka.

Czy zrobiłem coś źle? Ew. jak bardzo źle?

Borys

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Moja pierwsza stłuczka

29 gru 2010 19:48

Chyba za dużo powiedziałeś o tym zderzaku.....wiem ,że to mówiłeś w dobrej wierze ale czasami trzeba przygryźć wargę i udać "głupa" Jedź teraz do dobrego ASO i zostaw auto. Powodzenia w szybkiej naprawie auta :ok
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Borys
 

Re: Moja pierwsza stłuczka

29 gru 2010 20:19

Ahoj!
Będzie robiony w Cardroomie na Wysockiego.

DODANE PÓŹNIEJ:
Prawdopodobnie nie dałbym rady oszukać rzeczoznawcy - dostałem centralnie - wysoki nos tego peżota - który wjechał na listwę - dziabnął mnie w klapę, a kratka pod tablicą potłukła mi zderzak.
Obrazek
Wgniecenie zaś było nisko z prawej, pod lampami, przesuniete bliżej koła.
Obrazek
Borys

Resident
 

Re: Wypadki i zdarzenia

09 maja 2011 15:54

trojmiasto.pl napisał(a):Potrąceniem przez samochód i śmiercią zakończyła się dla 29-letniego mieszkańca Olkusza próba przejścia przez trójmiejską obwodnicę. Okoliczności niedzielnego wypadku badają gdańscy policjanci.

- Mieszkaniec Olkusza wszedł na prawy pas ruchu tuż za zjazdem z ul. Słowackiego w kierunku Pruszcza Gdańskiego - wyjaśnia podkom. Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jedna z prawdopodobnych wersji wydarzeń mówi o tym, że 29-latek próbował podróżować autostopem. Około godz. 21.30 wpadł pod samochód marki kia cee'd i zginął na miejscu. Kierujący autem 36-letni mieszkaniec Sopotu był trzeźwy.

Sopocianin, to ktoś od nas?

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Wypadki i zdarzenia

01 lip 2011 09:36

SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wypadki i zdarzenia

01 lip 2011 11:31

Adam Garstka napisał(a):http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/974607,pilne-15-latek-jechal-autem-ktore-dachowalo-jedna-osoba-nie,1196983,id,t,zid.html#galeria

W wypadku zginął syn kolegi.

Smutne.... Moje dzieci są dorosłe lecz nie mają prawa jazdy nie zostawiam kluczyków do auta w zasięgu ich dłoni.....tak na wszelki wypadek. A tu taka tragedia nie chciałbym być nigdy na miejscu rodzica tych dzieci :|
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

sabex
 

Re: Wypadki i zdarzenia

01 lip 2011 13:02


lewadzki
 

Re: Wypadki i zdarzenia

01 lip 2011 14:09

szkoda dzieciaka i rodziców, ale widać nie umieli sobie poradzić z wychowaniem, skoro to nie pierwszy raz?
pozostawie to bez komentarza, bo ciśnie mi się co nieco na usta, ale wole zachować to dla siebie ...
wiele osób mogło by mnie źle zrozumieć a i pewnie bez wulgaryzmów by się nie obyło

[*]

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Wypadki i zdarzenia

01 lip 2011 17:16

Tragiczny jest ten wypadek i jego skutki. Chłopak niestety nie popisał się rozumem. Z tego co piszą to już nie pierwszy jego taki wyczyn.
W tym przypadku, nie znając wszystkich okoliczności, powstrzymałbym się od negatywnej oceny rodziców chłopaka. Jak poczytałem wpisy pod artykułem o wypadku, to jest tam sporo takich negatywnych ocen, obarczających całą winą rodziców. To trochę przypomina sąd polowy lub kapturowy :(

rodrigez
 

Re: Wypadki i zdarzenia

01 lip 2011 17:24

15 lat to siu bździu w głowie ale rodzice powinni zabierać klucze od auta skoro on robił tzn jeździł wcześniej bez prawka (czytaj ukradł po prostu auto własnym rodzicom no chyba że na to pozwalali)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Wypadki i zdarzenia

01 lip 2011 19:33

Tak powinni chować ale może chowali i zapomnieli a może uwierzyli w zapewnienia poprawy? Tego nie wiemy, ponadto nie ma jednej recepty jak wychowywać. To co skuteczne jest u jednego, może nie przynieść efektów u drugiego dziecka. Ech, przydałaby się czasami "instrukcja obsługi" :) jak postępować z dzieckiem.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wypadki i zdarzenia

21 lip 2011 21:13

Wczoraj ok 17ejw stolicy na skrzyżowaniu Wołoskiej i Domaniewskiej. Kia została wepchnięta na przystanek tramwajowy przez autobus miejski ( na szczęście przejazd był techniczny )
ObrazekObrazek
Może to ktoś (któraś) z forumowiczów :?? Podobno ta blondi to kierowca ;) a właściciel pojazdu był w domu z dzieckiem.....i dać żonie samochód :pałka
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

hacker
 

Re: Wypadki i zdarzenia

21 lip 2011 21:19

Taki ładny procek był :(

teon
 

Re: Wypadki i zdarzenia

21 lip 2011 21:55

No to się wydało na zdjęciu żonka z naszym najprawdopodobniej byłym autem. Najważniejsze, że nikomu się nic nie stało. Trzeba będzie zmienić podpis. A co do dawania żonie auta... to na zdjęciu w tle widać przystanek autobusowy (auto jest na tramwajowym na pasie rozdziału) zatrzymał się na nim autobus, za nim szara octawia combi, a za nią żona. Środkowy pas się zwolnił więc małżonka włączyła kierunek i gdy była w trakcie mijania skody kierownik tegoż auta postanowił zrobić taki sam manewr. Żona próbowała uniknąć z nią zderzenia i lekko odbiła na lewy pas a tam traf chciał że z przejazdem technicznym jechał autobus. Prędkość procka była niewielka i właściwie to on pchał auto na przystanek tramwajowy, przez barierki i śmietnik. Kierownik skody oczywiście się oddalił z miejsca nieraniony , więc wszystko poszło na konto małżonki. Dodatkowo zaraz zaczęła się ulewa więc auto trochę zamokło w środku. Poduszki całe. W sumie uszkodzenia byłyby jeszcze do przełknięcia, silnik pracuje auto zjechało z lawety samo. Jednak jest jedno ale jak emocje opadły i trzeba było auto zabrać z przystanku okazało się że słupek barierki przebił/wygiął podłogę w miejscu pedału gazu i tunelu środkowego (coś ala Kubica). Dlatego myślę, że nic z tego nie będzie. Teraz pewnie zmienię na taką samą konfiguracje ale SW bo się rodzinka powiększyła. Dodam jeszcze, że żona wyjechała z pracy przed 17.00 i na przystanku siedziała tylko jedna osoba. Po 17.00 zazwyczaj czeka tam na tramwaj dużo więcej osób.
Ostatnio edytowano 21 lip 2011 22:44 przez teon, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wypadki i zdarzenia

21 lip 2011 22:26

teon napisał(a):na zdjęciu żonka z naszym najprawdopodobniej byłym autem

oby nie , choć ten śmietnik sporo wdarł się w auto...a później ta ulewa....nie zalała Wam auta??
ObrazekObrazek
PS teon sorki ,że doniosłem o tej kolizji ale wczoraj właśnie przejeżdżałem tamtędy w ulewę
Ostatnio edytowano 21 lip 2011 22:30 przez Gizmo121, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

teon
 

Re: Wypadki i zdarzenia

21 lip 2011 22:30

oj napadało. Jakby nie ta ulewa to by pewnie na tvn24 zrobili sobie pożywkę no bo Warszawa, no bo przystanek, no bo autobus, a tak mieli temat zastępczy (dziś np. cały dzień trąbili - po dwadzieścia wejść na żywo, że w Bydgoszczy na niebezpiecznym skrzyżowaniu ustawili znaki ograniczające prędkość do 40. W tle dodatkowo było widać, że większość aut i tak jedzie 60-80 km/h. No ale zawsze trzeba zrobić trochę propagandy sukcesu.) Dodatkowo edytowałem wcześniejszy post, tam większy opis.
Ostatnio edytowano 21 lip 2011 22:49 przez teon, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wypadki i zdarzenia

21 lip 2011 22:33

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/raport-na-goraco/wideo/21072011/4933790 "Raport na gorąco" z Kuriera Warszawskiego wspomniał o tym zdarzeniu (3i reportaż) :(
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wypadki i zdarzenia

22 lip 2011 00:19

Dobrze rozumuję że przez jakiegoś pierd*&onego kapelusznika z octavii który nie był łaskaw popatrzeć w lusterko Wy macie skasowane auto a Żona mandat za spowodowanie wypadku?? diabloo diabloo diabloo diabloo
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

teon
 

Re: Wypadki i zdarzenia

22 lip 2011 07:38

Dokladnie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Wypadki i zdarzenia

22 lip 2011 08:10

Współczuję. Miałem podobną sytuację, ale udało mi się uniknąć kolizji. Dogoniłem typa to mnie jeszcze bić chciał... Tacy to ludzie dziś. AC mam nadzieję miałeś chłopie? Na prawdę szkoda. Najbardziej to chyba szkoda małżonki... Auto rzecz nabyta. Wiadomo strata będzie, ale tych nerwów i obaw już nic nie zwróci. Mam nadzieję, że żadnych komplikacji zdrowotnych brak.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl