"Patrz w lusterka. Sprawdź dwa razy. Motocykle są wszęd

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
nero68
 

08 mar 2009 14:39

<span>Woody</span> napisał(a):Nero68 teraz wypowiedz jest ocenzurowana przez zandarmerie, nie wiem czy czytales ja wczesniej, wtedy byla obrazajaca
_________________

Czytałem, czytałem... Nie widziałem w tym nic nagannego. Odrobina ironii nigdy nie zaszkodzi. Jeżeli komuś trudno zrozumieć podstawowe zasady, wyrażone w sposób bardziej wyważony, to niestety potrzeba jakiegoś wstrząsu, w czym ironia jest pomocna w terapii delikwenta.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

08 mar 2009 14:45

Mi chodzi o wypowiedz pod adresem supertatyjakuba, ale OK kazdy uwaza inaczej i jest to jego swiete prawo
Ostatnio edytowano 08 mar 2009 14:54 przez Woody, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
bociek
 

08 mar 2009 14:46

<span>nero68</span> napisał(a):Prawo o ruchu drogowym dotyczy wszystkich(słownie:wszystkich)


Dobrze napisane.

Tak jak napisał Woody edytowałem wiele wpisów i nie tylko
robeq. Proszę o kontynuację dyskusji ale w sposób kulturalny.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

08 mar 2009 15:01

A ja zerkam w lusterka i gdy widze motocykliste w miarę mozliwości robie mu miejsce a jak podziękuje to nawet miło sie robi :D

AUTOR WĄTKU
bociek
 

08 mar 2009 15:02

<span>nero68</span> napisał(a):Odrobina ironii nigdy nie zaszkodzi


A pomoże? Tylko w czym.
End :ot:

AUTOR WĄTKU
bociek
 

08 mar 2009 15:05

sevi napisał(a):A ja zerkam w lusterka i gdy widze motocykliste w miarę mozliwości robie mu miejsce a jak podziękuje to nawet miło sie robi :D


Dokładnie taką samą praktykę stosuję. I będę stosował nadal dopóki jakiś szaleniec nie uszkodzi mi auta.

AUTOR WĄTKU
nero68
 

08 mar 2009 15:18

<span>bociek_krakow</span> napisał(a):nero68 napisał:
Odrobina ironii nigdy nie zaszkodzi

Nie ma to jak wyrwać zdanie z kontekstu. Przeczytaj teraz całość i sam sobie odpowiedz na pytanie w czym moze pomóc ironia.

<span>nero68</span> napisał(a):Odrobina ironii nigdy nie zaszkodzi. Jeżeli komuś trudno zrozumieć podstawowe zasady, wyrażone w sposób bardziej wyważony, to niestety potrzeba jakiegoś wstrząsu, w czym ironia jest pomocna w terapii delikwenta.

Myślę, że moze pomóc w wyleczeniu manii wielkości, która wg mniemania pacjenta upoważnia go do łamania prawa.

AUTOR WĄTKU
nero68
 

08 mar 2009 15:24

<span>bociek_krakow</span> napisał(a):sevi napisał:
A ja zerkam w lusterka i gdy widze motocykliste w miarę mozliwości robie mu miejsce a jak podziękuje to nawet miło sie robi


Dokładnie taką samą praktykę stosuję. I będę stosował nadal dopóki jakiś szaleniec nie uszkodzi mi auta.

Przecież wiadomo, skoro jedzie szybciej(jego problem), to w miare mozliwości zrobię mu miejsce. Po prostu. Traktuję go na równi z innymi uzytkownikami drogi, nie dlatego, ze jest motocyklistą. Nie znaczy to, ze niektórym bym nogi z doopy powyrywał.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

08 mar 2009 20:08

nero68 napisał(a):
<span>bociek_krakow</span> napisał(a):sevi napisał:
A ja zerkam w lusterka i gdy widze motocykliste w miarę mozliwości robie mu miejsce a jak podziękuje to nawet miło sie robi


Dokładnie taką samą praktykę stosuję. I będę stosował nadal dopóki jakiś szaleniec nie uszkodzi mi auta.

Przecież wiadomo, skoro jedzie szybciej(jego problem), to w miare mozliwości zrobię mu miejsce. Po prostu. Traktuję go na równi z innymi uzytkownikami drogi, nie dlatego, ze jest motocyklistą. Nie znaczy to, ze niektórym bym nogi z doopy powyrywał.

I wlasnie o takie traktowanie mi chodzilo

AUTOR WĄTKU
zawad
 

08 mar 2009 21:14

Też patrze w lusterka, też robię miejsce dla gościa na moto, miło sie robi gdy gościu podziękuje gdy mu sie da troszeczke miejsca i sam dziekuje gdy kolega z samochodu zrobi miejsca dla mnie jak jade na 2oo a jak bedzie to kolega w kijance to jeszcze lepiej :) :) :) :)
Panowie lepiej miec wiecej przyjaciól niż wrogów i nie chodzi tu tylko o ruch drogowy ale i o codzienne zycie.
Pozdrawiam ZAWAD :wink:

AUTOR WĄTKU
Woody
 

08 mar 2009 23:35

Oby bylo coraz wiecej takich osob :)

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

10 mar 2009 07:15


AUTOR WĄTKU
Woody
 

10 mar 2009 09:55

wroceed napisał(a):http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6360378,Zarobil_na_motorze_52_punkty_w_kilka_minut.html


Mysle ze nie ma co przetaczac akurat takich argumentow, podobne mozna znalezc na kierowcow osobowek, autobusow, i tir'ow. Np Wczoraj na A4 kierowca TIR'a zawracal na zjezdzie- zabil 4 osoby, 5 w szpitalu. Takich przykladow mozna przytaczac setki.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

10 mar 2009 10:08

daję tylko przykład...a wiedziałem od zawsze o tym, że bandyci drogowi są i na motorach i w autach
podobnie z tym apelem o patrzenie w lusterka...analogiczny apel mozna by zamieścic na forum motocyklowym aby motocykliści przestrzegali przepisów ruchu drogowego i przede wszystkim myśleli (nie tylko o sobie) na drodze..każdy rozsądny kierowca wie o tych zasadach i nie trzeba mu przypominac co roku...
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Woody
 

10 mar 2009 10:44

Wroceed zgadzam sie z Toba w 100%, ale wiem z wlasnego doswiadczenia jak bolesne jest zepchniecie motocyklisty przez samochod, dodam ze przy niewielkiej predkosci.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

10 mar 2009 10:59

a to sam bym frajera w aucie skopał :twisted: :twisted:

AUTOR WĄTKU
Woody
 

10 mar 2009 11:10

Niestety nie mialem takiej okazji, dalej odczuwam skutki tego-bole kolana-ten sezon mam z glowy :( nawet na nartach nie bylem przez to

AUTOR WĄTKU
Woody
 

13 mar 2009 00:11

Szukalem tego filmkiu dosc dlugo bo nie pamietalem tytulu. Zakladajac ten watek mialem na mysli takie sytuacje.
http://www.youtube.com/watch?v=Ipvu5TTqM8A&feature=related

AUTOR WĄTKU
nero68
 

13 mar 2009 00:27

I co niby ten film ma przedstawiać? Że facet w autku nie zauważył (nawet kamera nie widziała)pędzącego kretyna? Chyba tylko taki wniosek można wysnuć. W kolejnej scenie pan kierowca widzi przepisowo jadącego pana na motocyklu i wszyscy są zadowoleni. Szkoda życia-zwolnij. Idąc dalej tropem tego filmiku postawmy starszą osobę przed przejściem dla pieszych. Z całą pewnością zginie potrącona . Wytłumacz, to takiej babci żeby uważała na motocyklistów. Niech na każdym przejściu dziesięć razy zerknie w każdą stronę(spójrz dwa razy w lusterko) Motocykliści są wszędzie.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

13 mar 2009 01:17

Woody filmik bardzo dobry. Patrzmy dwa razy.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl