ESP - działa?

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
esliwinski
 

10 lut 2009 10:05

ja też zrobiłem test na dużym parkingu ze śniegiem, jeździłem wkoło utrzymując stały promień coraz szybciej i w pewnym momencie (oczywiście ESP miga na desce cały czas) jak chciałem wcisnąć więcej gazu komputer nie dał silnikowi zwiększyć obrotów - spowodowało by to poślizg i pewnie obrót auta. Fajny system ;-)

AUTOR WĄTKU
less
 

13 lut 2009 07:57

sensor napisał(a):maciejkiner---> mĂłj funfel :twisted:

less jest inaczej wg mnie
w nr1 przy ruszaniu miaÂłem wraÂżenie Âże tylko klocki hamowaÂły
nr2 juz ma inaczej jakoœ p³ynniej siê o dzieje -nieraz z nudów i z ciekwaoœci na ca³kowicie bocznych drogach na warstwie œniegu i lodu 1 bieg i peda³ w pod³oge potem 2 bieg potem 3 i c¹³y czas i ogieù :twisted: trzeba troche przepali elektronikê od tego esp:D


Jeszcze jedno pytanie do Kolegi Sensora. Czy w ceed'ku nr 2 masz oddzielny wy³¹cznik TCS i czy jest oddzielna kontrolka dla niego, czy wszytsko tylko opiera siê o przycisk/kontrolkê ESP

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 lut 2009 08:31

szczerze to nie patrzyłęm ale na 99% jest tak jak było

AUTOR WĄTKU
less
 

13 lut 2009 19:09

Dzisiaj sam to sprawdzałem.
Od wczoraj i dzisiaj cały dzień na Śląsku pada mokry śnieg. Zrobiłem po bocznych drogach i mieście około 120 kmów i działanie ESP się pojawia nie tylko na zakrętach ale i przy przyśpieszaniu na prostej drodze i rzeczywiście koła znacznie mniej buksują (lub wcale). Uczucie jest takie że ja mu w gaz a on nie idzie

AUTOR WĄTKU
makakut
 

Re: ESP - działa?

09 gru 2012 18:45

Czy ktos orientuje się czy można dokupić sobie pakiet ESP do ceed? Chodzi mi o założenie ESP np. rok po zakupie samochodu?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: ESP - działa?

09 gru 2012 21:19

Wszystko można dokupić, potrzebne będzie tylko wyposażenie ESP, no i warsztat, który to zrobi. Nie mam pojęcia ile to może kosztować, na oryginalnych częściach i w ASO raczej tanio nie wyjdzie, na pewno grubo więcej niż standardowa dopłata do ESP przy zakupie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Mario50
Brygadzista
 
Posty: 117
Dołączył(a): 14 paź 2008 17:15
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto

Re: ESP - działa?

10 gru 2012 11:23

W czasie poprzedniej zimy podczas podjazdu pod sporą górkę z ostrym zakrętem ESP tak zadziałało, że samochód ładnie podjechał do polowy zakrętu a potem zgasł. Może to nie byłoby dziwne (ograniczenie mocy przez ESP), ale samochód ma ASB czyli nawet zablokowanie kół przednich niema prawa zadusić silnika. Silnik bez problemu zapalił i po krótkim cofnięciu się udało się wjechać bez problemu.
CEE'D 1,6 DOHC OPT, ESP, HB, ASB, KompassBlue

Poprzednia strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl