Ubezpieczenie DAS. Opinie

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Ubezpieczenie DAS. Opinie

06 sty 2009 06:08

Teks wycięty z strony www.das.pl

Jeżeli korzystasz głównie ze swojego samochodu, ale zdarza Ci się także jeździć samochodem nie należącym do Ciebie, idealnym rozwiązaniem, które może zaoferować Ci D.A.S. jest Pakietowe Ubezpieczenie Ochrony Prawnej Kierowcy i Pojazdu. Polisa ta zapewnia ochronę ubezpieczeniową, zarówno w sytuacji, gdy będziesz dochodzić swoich praw w związku z zaniżonym odszkodowaniem czy złą naprawą Twojego auta, jak i w sytuacji, gdy będziesz odpowiadać za wykroczenie czy mieć sprawę karną, związaną z kolizją lub wypadkiem komunikacyjnym, zaistniałym podczas prowadzenia pożyczonego lub służbowego samochodu.

Jeżeli natomiast w Waszej rodzinie jest jedno auto i czasami jedno z Was odwozi dzieci do szkoły, a potem drugie jedzie tym autem na zakupy, idealnym ubezpieczeniem w D.A.S. będzie dla Was ubezpieczenie pojazdu, które każdemu z Was zapewnia ochronę prawną, dbając jednocześnie o Waszych pasażerów oraz Wasz środek transportu.



Niewiele jest na oficjalnej stronie dlatego proszę o opinie na temat DAS.
Osobiście zaciekawił mnie tekst który pogrubiłem w góry. Czy macie jakieś doświadczenia z dodatkowym ubezpieczeniem? Jak to działa w praktyce?

AUTOR WĄTKU
matyk
 

11 sty 2009 16:23

Koszt polisy na jedno auto 240 pln/rok. Dodatkowo można się doubezpieczyć na kolejne auta, kórymi jeździsz - koszt 140. Razem 380/rok.
Prócz swego auta jeżdzę innymi służbowymi autami wiec ja wykupiłem polise 380/rok.

Firma gwarantuje ochronę w różnych sprawach, najważeniejsze to np:

1. Jeśli miałeś problemy z uzyskaniem właściwego odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.
2. Miałeś kolizję za granicą i nie wiedziałeś jak uzyskać odszkodowanie.
3. Potrzebowałeś porady prawnej, by sprawdzić czy nie zostały naruszone prawa Twoje.
4. Serwis samochodowy nie chciał dokonać naprawy w ramach gwarancji udzielonej na auto.
5. Oskarżenie w sprawach karnych lub sprawach o wykroczenie drogowe związanych z kierowaniem pojazdu np. spowodowanie wypadku drogowego.
6. Dochodzenie odszkodowania za doznaną szkodę.
7. Bezprawnego odebrania prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego.
8. Dochodzenie roszczeń z tytułu umów ubezpieczenia.
9. Inne(dużo by o tym pisać)

Firma pokrywa koszty ochrony prawnej do wysokości 30 000 pln na każdy wypadek ubezpieczeniowy. Dodatkowo, w celu uniknięcia aresztowania tymczasowego, DAS uiszcza kaucję w wysokosci do 15 000 w Polsce i 30 000 pln za granicą. Zakres osób objętych ochroną to właściciel pojazdu, kierowca upowaznony do kierowania, pasażerowie pojazdu.

Jak wygląda to w praktyce to nie wiem, bo nie korzystałem jeszcze z ich usług. Niech ktoś sie wypowie. Myślę, że 240 na rok to nie jakies duze pieniądze. Są takze inne firmy na rynku które świadczą podobne usługi.

AUTOR WĄTKU
jacek13
 

11 sty 2009 17:59

Witam z Dasa korzystam od 4 lat. 3 lata nissan rok CEDD SW. Dlaczego wykupiłem polisę - jak wiemy z doświadczenia życiowego oprócz nieszczeslinowanych wypadków na drodze sa tak zwani fachowcy w serwisach - głównie ich miałem na myśli. Jak na razie raz korzystałem pomogli dość sprawnie - chodzi o nissana.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

11 sty 2009 18:51

<span>jacek13</span> napisał(a):Jak na razie raz korzystałem pomogli dość sprawnie - chodzi o nissana.



Możesz napisać jak to wyglądało w praktyce?

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

01 lut 2009 13:08

Miałem ubezpieczenie w DAS przez 2 lata - do pierwszej szkody.. ;)

Przy szkodzie reagują szybko, niestety mają dosyć słabych prawników - pisma, które przesyłają do niczego się nie nadają - to gotowe szablony, których nawet nie przeglądają - właściwie trzeba je samemu redagować. Jedyna zaleta, to że w naszym imieniu występuje "kancelaria prawna" co na niektórych robi większe wrażenie, niż prywatnie wysyłane listy.

Niestety, jeśli ktoś się nie przestraszy, nie liczyłbym na to, że w przypadku batalii w sądzie prawnicy DAS coś wywalczą.

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl