badanie techniczne po stłuczce - refundacja Allianz

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
m00min
 

badanie techniczne po stłuczce - refundacja Allianz

05 gru 2008 13:51

Witam szanownych kijankowiczów.
Jakiś czas temu moja kijanka miała stłuczkę, którą zresztą opisałem na forum http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=2169.
Autko już od dłuższego czasu jest naprawione i na chodzie - szkoda na ponad 15k wszystko z konta ubezpieczyciela. Ostatnio przypomniało mi się jednak że badanie techniczne po stłuczce wykonywałem na własny koszt, więc zwróciłem się do Allianza o refundacje (dostarczając odpowiednią fakturkę oczywiście). Za badanie zapłaciłem 198zł, gdyż pan w stacji diagnostycznej uparł się że powypadkowe może zrobić tylko w pakiecie okresowym bo "nowe przepisy i ich ministerstwo ściga". Niestety (choć można się było tego spodziewać) Allianz przyznał mi kaskę tylko za badanie powypadkowe. W tym miejscu powstaje pytanie czy zostałem "wkręcony" na stacji diagnostycznej ? Czy mam jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy za całe badanie od ubezpieczyciela ? Może ktoś miał taką sytuacje wcześniej i zna podstawę prawną, na której mógłbym oprzeć odwołanie od decyzji Allianz ?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

05 gru 2008 14:42

jęzeli z OC sprawcy to maja obowiązek nie wiem jak z AC -twój przypadek
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

17 gru 2008 16:46

Słyszałem ,że(tak kiedyś w prosty sposób wytłumaczył mi diagnosta) badanie powypadkowe jest to badanie dodatkowe...a badania dodatkowe robi się po badaniu podstawowym. Niestety całą kwotę musiałem zapłacić z własnej kieszeni.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl