No i uszkodziłem :(

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

No i uszkodziłem :(

16 lis 2008 23:32

Dzisiaj w Krakowie na ulicy Dietla Chcąc uniknąć najechania na tył samochodu ratowałem się ucieczka na poboczy (pas zieleni). Niestety nie do końca się to udało gdyż delikatnie zahaczyłem przednim zderzakiem i błotnikiem. I tak mam lekko porysowany zderzak i wgnieciony i przytarty błotnik. Bardziej martwi mnie to, że uciekając na pobocze musiałem pokonać dość wysoki krawężnik. Przytarłem ramę zawieszenia. Wolałem zadzwonić po Assistance i odholować auto do ASO niż ryzykować dalszą jazdę. Nie będę się ślizgał jak coś się stanie za miesiąc i coś się urwie albo zacznie mi ścinać opony. Jutro będę dzwonił i podjadę na oględziny zawieszenia i zobaczymy czy auto wytrzymało czy zostanie na parkingu ASO na dłużej. Potem zgłoszę szkodę do ubezpieczalni no i naprawa.
Na koniec dodam tylko, że Assistance działa naprawdę sprawnie; auto było już na lawecie po jakiś 40 minutach od zdarzenia, a wszystko w miłej atmosferze :) (to chyba jedyny pozytyw całej sytuacji).

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

16 lis 2008 23:42

no to kiszka :(

Przyjmij moje wyrazy współczucia od kolegi z Krakowa.
Akurat musiało się to stać w Niedziele gdy jest mniejszy ruch na drogach :/

Daj znać gdzie naprawiałeś autko - opisz w miarę możliwości swoje spostrzeżenia i uwagi po naprawie (te złe i te dobre).

A tak na marginesie ostatnio widziałem u Filipowicza dość mocno uszkodzonego ceeda z przodu, nawet zrobiłem zdjęcie komórką (może kiedyś dodam do galerii) tyle że to chyba nikt z forumowiczów bo nikt nic nie pisał.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

17 lis 2008 09:55

Shred34 a co ze sprawca calego zamieszania - zatrzymał sie przynajmniej?

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

17 lis 2008 10:13

Sprawcą był pieszy który wlazł na przejście. Gość z auta które przytarłem mówił, że cudem wyhamował. Mi już niestety nie starczyło miejsca. Przytarłem mu zderzak i wjechałem na pas zieleni. I coś co mnie bardzo zdziwiło nie chciał żadnej kasy za obtarcie; dosłownie NIC. Wina byłaby tylko i wyłącznie moja bo każdy by powiedział coś w stylu: "niezachowanie bezpiecznej odległości" lub "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach". Dzisiaj się okaże co jest z autem. Ludzie od Pateckiego już dzwonili i mają dać mi znać jak będą mieli wolny podnośnik żebym mógł przyjechać i być przy oględzinach.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

17 lis 2008 12:07

No to rzeczywiscie pechowo, daj znac jak ci wycenili i co jest do wymiany.

Pozdr

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

17 lis 2008 13:47

a po jakie assistance dzwoniłes :?: Kia, czy od ubezpieczyciela :?:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

17 lis 2008 14:10

Kia Assistance

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 lis 2008 17:07

Ważne że nic nikomu się nie stało. Autko odpucujesz i będziesz śmigał jak dawniej.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

17 lis 2008 21:29

Nie dalej jak 3 dni wstecz kijanka byłaby do klepania. A jechałem z pieskiem na spacer nad Bagry i stara głupia pi#@%$a wjechała na mój pas. Oczywiście dzięki refleksowi i ocenie sytuacji nie doszło do pocałunku.
A co niektórym kierownikom/kierowniczkom zabrałbym dożywotnio lejce
Trza uważać Panowie i Panie.

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

17 lis 2008 22:29

Jak belka wgnieciona to na 100 % wymiana,,,,ja wymieniam w tym tygodniu :D. W razie usterki zawieszenia przy wygietej belce mogą odmówić naprawy gwarancyjnej ( taką tezę przedstwiło mi ASO ), a Allianz wycenił na 2500zł

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

17 lis 2008 23:23

No i już jestem po częściowym załatwieniu spraw w ASO. Panowie wzięli autko na podnośnik i sprawdzili podwozie; jest lekko wgnieciona kołyska. Co do reszty to nie chcieli ustawiać/sprawdzać geometrii gdyż wolą z tym poczekać na likwidatora z Allianz. Zgłosiłem szkodę, jutro ma dzwonić likwidator i umówimy się na oględziny i wycenę. Dostałem od ręki autko zastępcze, na razie na 4 dni gdyż tylko tyle jest refundowane z ubezpieczalni. Potem najprawdopodobniej będę miał załatwione jakieś inne auto od Pateckiego (po kosztach lub za free). Ogólnie jestem bardzo zadowolony z obsługi, czuć było duże zaangażowanie i zainteresowanie ze strony pracowników. Oby tak dalej :)

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

18 lis 2008 20:04

zuĂŚ byÂło duÂże zaangaÂżowanie i zainteresowanie ze strony pracownikĂłw.


no to elegancko trzymamy kciuki

ale cholera trzeba uwaÂżaĂŚ bo nie wiem czy juÂż tak duÂżo cee'dĂłw jeÂździ po drogach czy polujÂą na nas z zazdroÂści bo cholera co chwile na forum ktoÂś pisze Âże uszkodziÂł cee'dka :(

nie dajmy siĂŞ!!

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

19 lis 2008 23:58

No i już po oględzinach przez rzeczoznawcę Allianz. Przyznany nowy błotnik, odtworzenie powłoki lakierniczej zderzaka, wymiana ramy zawieszenia. Dodatkowo geometria zawieszenia, sprawdzenie wywarzenia wszystkich kół itp. Całość wg Audatex wyniosła 2508,22zł. Jeśli dobrze wszystko pójdzie i części będą w Warszawie to naprawa potrwa do środy.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

20 lis 2008 07:23

A niby tylko przejazd przez krawężnik bez wyraźnych oznak uszkodzenia .... :?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

20 lis 2008 09:47

Shred34 napisał(a):No i już po oględzinach przez rzeczoznawcę Allianz. Przyznany nowy błotnik, odtworzenie powłoki lakierniczej zderzaka, wymiana ramy zawieszenia. Dodatkowo geometria zawieszenia, sprawdzenie wywarzenia wszystkich kół itp. Całość wg Audatex wyniosła 2508,22zł. Jeśli dobrze wszystko pójdzie i części będą w Warszawie to naprawa potrwa do środy.

To i tak nie dużo, ostatnio w Foce przez kamyczek miałem przednią szybę (ogrzewaną) do wymiany, koszt wraz z montarzem 2200zł!

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

20 lis 2008 10:54

<span>pioter</span> napisał(a):A niby tylko przejazd przez krawężnik bez wyraźnych oznak uszkodzenia .... Confused


Niby tak, ale był to wjazd na krawężnik z większą prędkością niż zwykle. Mam tylko nadzieję, że nic więcej nie jest pokrzywione (sworznie, drążki, felgi itp) i powybijane bo wtedy naprawa pewnie się przedłuży i będą potrzebne dodatkowe oględziny przez rzeczoznawcę.

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

20 lis 2008 19:46

Shred34 napisał(a):No i już po oględzinach przez rzeczoznawcę Allianz. Przyznany nowy błotnik, odtworzenie powłoki lakierniczej zderzaka, wymiana ramy zawieszenia. Dodatkowo geometria zawieszenia, sprawdzenie wywarzenia wszystkich kół itp. Całość wg Audatex wyniosła 2508,22zł. Jeśli dobrze wszystko pójdzie i części będą w Warszawie to naprawa potrwa do środy.


Coś Ci kiepsko wyliczył.
U mnie sama rama zawieszenia ( bez kosztów wymiany ) kosztowała 2000zł

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

21 lis 2008 00:06

<span>marcin-pulawy</span> napisał(a):Coś Ci kiepsko wyliczył.
U mnie sama rama zawieszenia ( bez kosztów wymiany ) kosztowała 2000zł


Jak rzeczoznawca powiedział są dwa kosztorysy: jeden dla mnie drugi dla serwisu. Ten dla serwisu jest większy, kątem oka zobaczyłem, że jest tam ponad 4 tys. Nie wiem czemu tak jest i o co w tym chodzi.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

22 lis 2008 12:11

U mnie wymiana błotnika przód + malowanie zderzaka i cieniowanie drzwi faktura na prawie 3000 wyszła.

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

22 lis 2008 19:04

Shred34 napisał(a):
<span>marcin-pulawy</span> napisał(a):Coś Ci kiepsko wyliczył.
U mnie sama rama zawieszenia ( bez kosztów wymiany ) kosztowała 2000zł


Jak rzeczoznawca powiedział są dwa kosztorysy: jeden dla mnie drugi dla serwisu. Ten dla serwisu jest większy, kątem oka zobaczyłem, że jest tam ponad 4 tys. Nie wiem czemu tak jest i o co w tym chodzi.


Dziś odebrałem kosztorys naprawy:
Belka + robocizna 3000zł.

Ten pierwszy kosztorys co odebrałeś to pewnie jak zdecydował byś się na odbiór gotówki bez przedstawienia faktur za naprawę.

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl