no i piz..a musiał mi wyjechać pod koła

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

16 lis 2008 09:39

Wik - fakt autentyczny? Jak rozumiem cofasz do tyłu nad akwen wodny skręcając potem w bok byle nie spaść w dół? :D
tede-w - wyrazy współczucia, czy noga w gipsie to efekt uboczny buuuum?
A to, co opisujesz z leasingiem to właśnie powód, dlaczego dostąpilem od tej formy wzięcia auta i pozostałem przy kredycie. Drożej, ale w razie szkody całkowitej nie tracę tego, co już za auto zapłaciłem. Szczególnie jak poczytałem forum poszkodowanych przez EFL, no tam to istne cyrki w przypadku szkód całkowitych, generalnie dopłacić trzeba bo Ci EFL od razu każe całość wartości leasingu zapłacić, a potem się zobaczy co z odszkodowaniem będzie ....
Oczywiście pomijam plajty firm leasingowych, był pan co wyleasingował pięć ciężarówek specjalistycznych za prawie 1,5 mln euro na trzy lata przy wpłacie własnej 20% - trzy raty po rozpoczęciu spłaty firma leasingowa padła, przyszedł komornik i autka zabrał - pan nie ma nic poza umoczoną kasą w wysokości ponad 0,5 mln euro i informacją, że może dopisać się na listę wierzycieli ....
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

16 lis 2008 09:56

Co za bzdury gadacie?

Jak w leasingu masz szkodę całkowitą to KAŻDY leasingodawca pomaga w załatwieniu formalności tak, żeby klient dostał naprawiony lub nowy samochód. To jest w umowach leasingu. Ja mam przynajmniej (Raiffeisen Leasing), że w przypadku szkody całkowitej mam prawo ubiegać się o rozwiązanie sprawy tak jak w przypadku normalnego kredytu, czyli wszystko idzie dla mnie a nikt mi nic nie każe spłacać od razu. To byłby strzał w głowę dla leasingodawcy. Piszecie bzdury wyssane z palca. Każdy z Was jest najmądrzejszy! Pomyślcie i posprawdzajcie

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

16 lis 2008 10:41

Otóż właśnie przejrzałem papiery, które dostałem z EFL (też tam byłem) - i w regulaminie stoi jak wół, że w przypadku szkody całkowitej cała wartość leasingu jest stawiana w stan natychmiastowej wymagalności. Po ustaleniu odpowiedzialności ubezpieczyciela ewentualna kwota wpłaconej kwoty postawionej w stan natychmiastowej wymagalności zostanie mi zwrócona, ewentualną nadwyżkę zostawia sobie leasingodawca. Łopatologicznie - do spłaty zostało mi 30 tysięcy, jest bum - szkoda całkowita. Od razu musze wpłacic EFL 30 tysi, a potem czekać kiedy i lile odszkodowania przyzna ubezpieczalnia - jak przyzna 26 koła - tyle dostanę, EFL nie będzie się spierało o wycenę. Jak przyzna 32 - EFL zwraca mi 30 000, 2 tysie zostawia sobie. Dziękuję, postoję - w przypadku spraw watpliwych od razu musze spłacić całą kwote leasingu, a na ubezpieczenie to sobie poczekam i poczekam ....
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

16 lis 2008 17:39

Jedno pytanko pioter, czy w EFL placisz 70zł miesiecznie za pozwolenie uzywania samochodu za granica? Bo slyszalem ze w EFL takie doplaty do wszystkiego to norma? Tak samo jak chcesz okleic samochod musisz pytac o zgode?

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

17 lis 2008 12:29

No więc tak. Uznano u mnie szkodę całkowitą. Generalnie wygląda to tak że NIE MUSZĘ NIC SPŁACAĆ, ubezpieczenie pokryje moje zobowiązania co do leasingu ,odsetki zostanę zdyskontowane, a to co zostanie z ubezpieczenia ponad moje zobowiązanie leasingowe zostanie mi zwrócone. Czyli jednym zdaniem VB Leasing nie działa aż tak beznadziejnie jak EFL żeby komuś kazać nagle spłacać cały leasing a potem oddawać jak ubezpieczyciel kasę odda.

Chociaż tutaj się leasing zachował jak człowiek...
Ale przez całą wynikłą sytuację z wypadkiem jestem w plecy dużą sumę :/

P.S. następny samochód to nie będzie Cee`d, planuję kupić Toyorę Corollę 1,9TDI z 2005-2006 roku z przebiegiem max do 80tyś km,albo podobnego Seata Ibizę albo VW Golfa V.

Chociaż do Cee`da będę miał WIELKI sentyment...

Pozdrawiam wszystkich.

AUTOR WĄTKU
MayDay
 

17 lis 2008 13:07

Już myślałem, ze tylko ja mam problem z kobietami kierowcami ... jak widze, na szczeście nie jestem sam :-)

Najcześniej to oczywiście wyjazd z ulicy podporządkowanej. Ale to jestem jeszcze w stanie wybaczyć i przewidzieć. Ale fakt, ze kobieta wyjezdza wprost pod kola mojego samochodu z ulicy podporzadkowanej i jeszcze na mnie bluzga, ze to moja wina, tego nie jestem w stanie przewidziec i zrozumieć.

Druga często spotykana sytuacja to skrzyzowanie równorzędne i jazda przez kobiete kierowce prosto - zawsze im sie zdaje, ze jak jada prosto to maja pierwszenstwo ... nie zlicze ile razy udało mi sie uniknąć wypadku, bo dojezdzając do takiego skrzyzowania zawsze zakładam, ze z lewej bedzie jechala kobieta prosto przez skrzyzowanie bez zatrzymania.

Ps. Ciekawe, ze nigdy nie mialem podobnej sytuacji z kierowcą mężczyzną.

Pozdrawiam i szerokości ....

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

17 lis 2008 13:40

<span>MayDay</span> napisał(a):kobieta wyjezdza wprost pod kola mojego samochodu z ulicy podporzadkowanej i jeszcze na mnie bluzga


To bluzganie jest najbardziej denerwujące. W czwartek 13 :wink:
miałem sytuację kiedy kobitka zajechałami drogę jadąc pasem obok mnie bo nie chciało jej się czekać aż samochód przed nią skręci w lewo :o
Prawie zjechałem na chodnik unikając kontaktu :oops: Co mnie najbardziej wnerwiło to nie to że doszło do głupiego manewru tylko to że za chwilę siedziała mi na zderzaku wywijając łapkami jaki to ja jestem nie uprzejmy że nie wpuściłem księżniczki ( a czasu na to dała mi ok. 2 nanosekund :mrgreen: ) . Co prawda zapalenie lamp stopu wystarczyło na chwilę aby się ostudziła ale na następnych światłach i tak była przekonana że ma uprawnienie większe od policji, pogotowia i straży razem wziętych.

Ps. przepraszam pozostałe kierowniczki ale nie mogłem się powstrzymać :P Podsumowując - wszyscy popełniamy błędy ale ... umiejmy się do nich przyznać.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

17 lis 2008 13:52

tede_w napisał(a):P.S. następny samochód to nie będzie Cee`d, planuję kupić Toyorę Corollę 1,9TDI z 2005-2006


takie Toyoty to chyba tylko w Erze...

AUTOR WĄTKU
fazi100
 

17 lis 2008 14:35

zajcol napisał(a):
tede_w napisał(a):P.S. następny samochód to nie będzie Cee`d, planuję kupić Toyorę Corollę 1,9TDI z 2005-2006


takie Toyoty to chyba tylko w Erze...


:mrgreen: Dobrze powiedziane zajcol hii

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

17 lis 2008 14:43

fazi100 napisał(a):
zajcol napisał(a):
tede_w napisał(a):P.S. następny samochód to nie będzie Cee`d, planuję kupić Toyorę Corollę 1,9TDI z 2005-2006


takie Toyoty to chyba tylko w Erze...


:mrgreen: Dobrze powiedziane zajcol hii


hmmm... przykład --> http://moto.allegro.pl/item483382967_hi ... clima.html

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

17 lis 2008 14:59

MayDay napisał(a):Ps. Ciekawe, ze nigdy nie mialem podobnej sytuacji z kierowcą mężczyzną.


Koledzy nie przeginajcie pały co, bardzo Was proszę. Jakieś kompleksy czy co - bo inaczej nie potrafię tego wyjaśnić.
Darujcie sobie teksty typu "faceci nigdy nie zajeżdzają drogi" bo normalnie wymiotować się chce.
Jeżdzę od 10-ciu lat pardon 11-tu i tak samo baby jak i faceci mi drogę zajeżdzają. Do tego faceci zazwyczaj popisują się większą brawurą - czyli ewentualny wypadek ma dużo gorsze skutki.
Kolo miał wypadek, przykro, z winy babki przykro, ale przecież do cholery nie zawsze baby są winne.
Proponuję zejść z kobiet, bo jak nie to się bardzo mocno wkurzę.
A z drugiej strony to jestem ciekawa czy wszyscy z Was są tacy czyści i nogdy nie zrobili jakiejś kaszany na drodze - mniejszej lub większej.
Pozdrawiam
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

17 lis 2008 15:00

Nie ma corolli 1,9TDI, tylko 2,0 D4D i chyba o to chodzilo.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
KZ
 

17 lis 2008 15:09

acieslin napisał(a):Darujcie sobie teksty typu "faceci nigdy nie zajeżdzają drogi" bo normalnie wymiotować się chce.
Jeżdzę od 10-ciu lat pardon 11-tu i tak samo baby jak i faceci mi drogę zajeżdzają. Do tego faceci zazwyczaj popisują się większą brawurą - czyli ewentualny wypadek ma dużo gorsze skutki.


Prawda - nie pamiętam kiedy kobieta mi zajechała drogę, faceci bardzo często, z reguły starsi panowie (często uważający się za mistrzów świata).
Kobiety za to z reguły jeżdżą ślamazarnie.

AUTOR WĄTKU
MayDay
 

17 lis 2008 15:18

acieslin napisał(a):Koledzy nie przeginajcie pały co, bardzo Was proszę. Jakieś kompleksy czy co - bo inaczej nie potrafię tego wyjaśnić.
Darujcie sobie teksty typu "faceci nigdy nie zajeżdzają drogi" bo normalnie wymiotować się chce.


Jak już pisałem, jestem wyrozumiały dla kierowców, którzy "zagapią się" i popełnią jakieś wykroczenie na drodze, w końcu mi też może się to zdarzyć / zdarzyło - nie przeczę. Ale żeby od razu krzyczeć na innego kierowcę i trąbić, skoro samemu złamało sie przepisy? Męska część kierowców (wyjątek stanową taksówkarze) przynajmniej przyzna się do winy, podniesie rękę w geście przeprosin i pojdzie dalej grzecznie, ale bardzo rzadko kobieta ... to są chyba właśnie kompleksy, zgadza się?

Ps. Moja żona też czasem używa autka i ma podobne obserwacje do moich. Zatem nie jest to pogląd szowinistyczny z mojej strony.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

17 lis 2008 15:21

<span>acieslin</span> napisał(a):Proponuję zejść z kobiet

:D clapping


P.S. Proponuję:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=617&start=60
Tu można się wyżyć :lol:
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

17 lis 2008 15:25

EFL jest fajny jeśli nic się nie dzieje, ale już nawet cenowo nie jest atrakcyjny.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

17 lis 2008 15:32

tede_w napisał(a):
fazi100 napisał(a):
zajcol napisał(a):
tede_w napisał(a):P.S. następny samochód to nie będzie Cee`d, planuję kupić Toyorę Corollę 1,9TDI z 2005-2006


takie Toyoty to chyba tylko w Erze...


:mrgreen: Dobrze powiedziane zajcol hii


hmmm... przykład --> http://moto.allegro.pl/item483382967_hi ... clima.html


Ani to jest TDI, ani nawet 1,9 :-P

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

17 lis 2008 15:59

acieslin masz dużo racji hii

Znam wiele kobiet które zasuwają zgodnie z przepisami i bezpieczniej od kilku facetów których też znam. Prawdą też jest że jeśli się wciskają robią to znacznie spokojniej. Proponuję zakończyć ten temat bo nic dobrego z tego nie będzie.

ps. teraz żałuję że napisałem o swoim spotkaniu czwartkowym ( pani była wyjątkowo agresywna ) bo szczerze mówiąc takich sytuacji jest dużo w ciągu dnia i statystycznie więcej wypada na panów z włosami i bez oraz w kapetuszach :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 lis 2008 17:17

asfilm napisał(a):Jedno pytanko pioter, czy w EFL placisz 70zł miesiecznie za pozwolenie uzywania samochodu za granica? Bo slyszalem ze w EFL takie doplaty do wszystkiego to norma? Tak samo jak chcesz okleic samochod musisz pytac o zgode?

Nie wiem jak jest, bo po przeczytaniu tylko części warunków darowałęm sobie resztę lektury i siedzibę EFL zacząłem omijać szerokim łukiem. Zresztą poczytałem jeszcze kilka ofert leasingowych, myślałem w sumie o Raiffaisenie (nie wszystkie bankowe są w miarę OK, w Millenium np. jednym z warunków leasingu jest udostępnienie przedmiotu leasingu w każdej chwili do kontroli, a w przypadku odmowy zgody na wejście do wnętrza upoważnia się bank nawet do rozprucia zamków!) , ale po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw mimo że trochę drożej wybrałem kredyt bankowy w Lucas Banku.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

17 lis 2008 20:46

<span>tede_w</span> napisał(a):hmmm... przykład --> http://moto.allegro.pl/item483382967_hi ... clima.html

auto ciekawe, wypieszczone co do najmniejszego pyłku, widać handlarz musiał się nieźle wypocić ze szmatką ;)
tylko coś tak kiepsko maska spasowana przy lampach przednich...
nie wiem, może ten typ tak ma :P

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl