ALARM

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

ALARM

14 wrz 2008 11:42

Witam wszystkich.
Mam problem z alarmem a więc przy nie domkniętych drzwiach lub nawet całkiem otwartych naciskając w kluczyku zamykanie drzwi i uzbrajanie alarmu nic się nie dzieje a powinien włączyć się alarm... przynajmniej w poprzednich autach tak miałem. Byłem z tym w ASO w Rzeszowie i elektryk powiedział że "ten typ tak ma" i nawet pokazywał mi na innym Ceedie że tak samo jest :o :o aa i powiedzieli mi jeszcze żeby nie bawić sie alarmem tylko sprawdzać czy zamknięte drzwi ale przecież są różne sytuacje i po to mam alarm żeby mnie informował o nie zamkniętych drzwiach, przecież nie będę za każdym razem sprawdzał czy każdy dokładnie zamkną drzwi.
Wy też tak macie?? :? :?

Bandyta
 

14 wrz 2008 13:45

hmm, jeśli są niezamknięte drzwi/bagażnik, to przy próbie uzbrojenia alarmu powinien 3 razy zamigać/"zatrąbić". jak jest ok, to tylko jeden raz.

wujekcybul
 

14 wrz 2008 13:56

Bandyta napisał(a):hmm, jeśli są niezamknięte drzwi/bagażnik, to przy próbie uzbrojenia alarmu powinien 3 razy zamigać/"zatrąbić". jak jest ok, to tylko jeden raz.


Ja tez mam tak.

krolik_pw
 

14 wrz 2008 16:17

Witam wszystkich.
Mam problem z alarmem a więc przy nie domkniętych drzwiach lub nawet całkiem otwartych naciskając w kluczyku zamykanie drzwi i uzbrajanie alarmu nic się nie dzieje a powinien włączyć się alarm... przynajmniej w poprzednich autach tak miałem. Byłem z tym w ASO w Rzeszowie i elektryk powiedział że "ten typ tak ma" i nawet pokazywał mi na innym Ceedie że tak samo jest Surprised Surprised aa i powiedzieli mi jeszcze żeby nie bawić sie alarmem tylko sprawdzać czy zamknięte drzwi ale przecież są różne sytuacje i po to mam alarm żeby mnie informował o nie zamkniętych drzwiach, przecież nie będę za każdym razem sprawdzał czy każdy dokładnie zamkną drzwi.
Wy też tak macie?? Confused


Kolego jedź do serwisu do tego elektryka i powiedz mu żeby ci włączył powiadamianie dźwiękowe które fabrycznie jest wyłączone. Wtedy podczas zamykania jak i otwierania będziesz słyszał jedne lub dwa sygnały dźwiękowe. jeśli któreś drzwi nie są domknięte podczas zamykania to usłyszysz wtedy trzy sygnały.

Wyjaśniając dlaczego ta funkcja jest domyślnie wyłączona - spowodowane jest to tym że Unia Europejska ma jakieś tam ustawy i powiadamianie dźwiękowe alarmu jest z tym niezgodne.[/code]

Bandyta
 

15 wrz 2008 06:57

krolik_pw napisał(a):
Kolego jedŸ do serwisu do tego elektryka i powiedz mu ¿eby ci w³¹czy³ powiadamianie dŸwiêkowe które fabrycznie jest wy³¹czone. Wtedy podczas zamykania jak i otwierania bêdziesz s³ysza³ jedne lub dwa sygna³y dŸwiêkowe. jeœli któreœ drzwi nie s¹ domkniête podczas zamykania to us³yszysz wtedy trzy sygna³y.

Wyjaœniaj¹c dlaczego ta funkcja jest domyœlnie wy³¹czona - spowodowane jest to tym ¿e Unia Europejska ma jakieœ tam ustawy i powiadamianie dŸwiêkowe alarmu jest z tym niezgodne.[/code]


nie ma potrzeby jechaÌ do serwisu, ¿eby w³¹czyÌ dŸwiêkowe powiadamienie w alarmie. Nie jest to trudne. Odezwij siê na PW, to podeœlê Ci instrukcjê (jeœli masz alarm QX2). Bêdziesz musia³ tylko znaleŸÌ w swoim Ceed'zie przycisk serwisowy :)

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

15 wrz 2008 07:02

Bandyta napisał(a):
krolik_pw napisał(a):
Kolego jedŸ do serwisu do tego elektryka i powiedz mu ¿eby ci w³¹czy³ powiadamianie dŸwiêkowe które fabrycznie jest wy³¹czone. Wtedy podczas zamykania jak i otwierania bêdziesz s³ysza³ jedne lub dwa sygna³y dŸwiêkowe. jeœli któreœ drzwi nie s¹ domkniête podczas zamykania to us³yszysz wtedy trzy sygna³y.

Wyjaœniaj¹c dlaczego ta funkcja jest domyœlnie wy³¹czona - spowodowane jest to tym ¿e Unia Europejska ma jakieœ tam ustawy i powiadamianie dŸwiêkowe alarmu jest z tym niezgodne.[/code]


nie ma potrzeby jechaÌ do serwisu, ¿eby w³¹czyÌ dŸwiêkowe powiadamienie w alarmie. Nie jest to trudne. Odezwij siê na PW, to podeœlê Ci instrukcjê (jeœli masz alarm QX2). Bêdziesz musia³ tylko znaleŸÌ w swoim Ceed'zie przycisk serwisowy :)


JeÂśli mu zainstalowali.
Obrazek
Ecodriving rules!

Bandyta
 

15 wrz 2008 07:18

Paweł W. napisał(a):
Jeśli mu zainstalowali.


:mrgreen:

krolik_pw
 

15 wrz 2008 20:16

no właśnie jeśli zainstalowali :) u mnie tak schowali ze sami nie wiedzieli gdzie on jest :P

AUTOR WĄTKU
john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

16 wrz 2008 10:38

<span>krolik_pw</span> napisał(a):no właśnie jeśli zainstalowali

tego nie wiem czy mam coś takiego, ale może jak mi opiszecie jak to wygląda to poszukam. Mam coś pod maską do tego taki malutki kluczyk to to?

<span>Bandyta</span> napisał(a):nie ma potrzeby jechać do serwisu, żeby włączyć dźwiękowe powiadamienie w alarmie. Nie jest to trudne. Odezwij się na PW

napisałem na PW.
uyyuyu

pawellk
 

16 wrz 2008 10:57

A jak przycisk wyglada, tak zeby nie trzeba bylo do serwisu jechac i dopytywac?

Bandyta
 

16 wrz 2008 11:30

Ten przycisk to taki mały czarny guziczek :). U mnie jest w kabinie, dość nisko - myślę, że u każdego, szczególnie, że przy programowaniu trzeba operować również stacyjką :).

pawellk
 

16 wrz 2008 12:54

A kto ma magiczna instrukcje do QX2, bo juz 2 ludzi pytalem i nic. :(

Bandyta
 

16 wrz 2008 13:03

pawellk napisał(a):A kto ma magiczna instrukcje do QX2, bo juz 2 ludzi pytalem i nic. :(


Przeczytaj kilka postów wyżej ;) :mrgreen:

krisder
 

16 wrz 2008 20:09

CzytajÂąc posty na temat alarmĂłw mam coraz wiĂŞksze wÂątpliwoÂści czy mĂłj Ceed posiada jakiÂś alarm. Czytam o diodach obok regulatora ÂświateÂł, kluczykach a ja nic takiego nie mam. Nie wiem nawet jaki alarm zamontowali lub nie zamontowali, gdyÂż nie otrzymaÂłem ani gwarancji ani instrukcji. Jedynym Âśladem istnienia jakiegokolwiek alarmu sÂą czujniki przy podsufitce, ktĂłre po zamkniĂŞciu auta i pozostawieniu otwartego okna moÂżna dotykaĂŚ, pstrykaĂŚ a auto milczy. Wszelkie usterki alarmĂłw moÂżna naprawiaĂŚ tylko w serwisach gdzie byÂły montowane a ja niestety swojego Cee'da zakupiÂłem w sporej odlegÂłoÂści od domu i nie bardzo mam czas siĂŞ tam fatygowaĂŚ. Szkoda Âże w gorÂączce towarzyszÂącej odbiorowi auta nie zwrĂłciÂłem na to uwagi majÂąc juÂż podobne doÂświadczenia przy odbiorze auta ojca. Tam jednak wystarczyÂła regulacja czujnikĂłw a u mnie nie wiadomo czy poÂłowa czĂŞÂści alarmu nie zostaÂła w serwisie.

Bandyta
 

17 wrz 2008 07:10

krisder napisał(a):Czytając posty na temat alarmów mam coraz większe wątpliwości czy mój Ceed posiada jakiś alarm. Czytam o diodach obok regulatora świateł, kluczykach a ja nic takiego nie mam.

Hmm, to rzeczywiście ciekawe... Ja przy okazji oglądania samochodu w salonie poprosiłem o sprawdzenie alarmu, że niby nie wiem o co chodzi ;). Mam dwie diody, jedną na podszybiu po stronie kierowcy, drugą za kierą (na kolumnie). A czujniki działają nawet na wlatujące owady do samochodu. Dostałem też instrukcję/gwarancję, małe kluczyki ;).
Chyba jednak czeka Cię wizyta w serwisie:(. Powodzenia

krolik_pw
 

20 wrz 2008 22:48

Czytam o diodach obok regulatora świateł, kluczykach a ja nic takiego nie mam.

to zależy kolego gdzie salon w którym kupowałeś auto a raczej jego pracownik, konkretniej elektryk zamontował ci taką diodę, w większości kijanek montują właśnie w miejscu obok przełącznika regulacji świateł, jednak w niektórych serwisach montują je na plastikowym wykończeniu(zaślepce) kierownicy!

Jedynym śladem istnienia jakiegokolwiek alarmu są czujniki przy podsufitce, które po zamknięciu auta i pozostawieniu otwartego okna można dotykać, pstrykać a auto milczy

tak bywa jak źle zainstalują alarm. ja miałem podobny problem mi alarm działał tylko na jedne drzwi i to w dodatku przednie od kierowcy reszta nie działała, ponieważ za daleko mi było jechać do salonu w którym kupowałem auto pojechałem do innego i tam za kasę mi to zrobili kosztowało to 50 zł i jest teraz ok(wszystkie drzwi załączaja alarm)!

krolik_pw
 

20 wrz 2008 22:50

aha jak chcecie to wrzucam instrukcje qx002 na rapidshare oto link:
http://rapidshare.com/files/146978427/I ... 2.doc.html

potok
 

21 wrz 2008 10:36

krolik_pw napisał(a):aha jak chcecie to wrzucam instrukcje qx002 na rapidshare oto link:
http://rapidshare.com/files/146978427/I ... 2.doc.html


Wielkie dzięki :) wreszcie przyjrzę się dokładniej dlaczego czasem pika 3 razy pomimo prawidłowo zamkniętych drzwi i okien.

AUTOR WĄTKU
john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

04 paź 2008 11:10

<span>Bandyta</span> napisał(a):nie ma potrzeby jechaĂŚ do serwisu, Âżeby w³¹czyĂŚ dÂźwiĂŞkowe powiadamienie w alarmie. Nie jest to trudne. Odezwij siĂŞ na PW, to podeÂślĂŞ Ci instrukcjĂŞ (jeÂśli masz alarm QX2). BĂŞdziesz musiaÂł tylko znaleŸÌ w swoim Ceed'zie przycisk serwisowy

Przycisk serwisowy mam, niestety po kilkunastu próbach nie uda³o mi sie w³¹czyÌ powiadamiania dŸwiêkowego za ka¿dym razem alarm wydaje sygna³ o jego wy³¹czeniu :(( wydrukuje t¹ instrukcje i kilka wypowiedzi z forum i pojadê do ASO i im poka¿e, ciekawe czy dalej powiedz¹ ¿e "tak ma byÌ"... aa i jeszcze nie mam czujników ultradŸwiêkowych chroni¹cych wnêtrze ale na nich to ju¿ mi tak nie zale¿y.
P.S
tak dla pewnoœci czy ktoœ móg³by jeszcze to sprawdziÌ czyli zostawiÌ otwarte drzwi i z pilota zamkn¹Ì auto i napisaÌ co siê dzieje.

Bandyta
 

04 paź 2008 11:24

john78 napisał(a):tak dla pewności czy ktoś mógłby jeszcze to sprawdzić czyli zostawić otwarte drzwi i z pilota zamknąć auto i napisać co się dzieje.

są 3 mignięcia i 3 sygnały dźwiękowe zamiast jednego :)

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl