ALARM

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ALARM

25 lis 2012 17:51

ven napisał(a):chyba oczywista sprawa ze jakbym mial papiery to bym nie pytal?? nie mam tez faktury a w ksiazce serwisowej tez nic nie jest napisane, jestem drugim wlascicielem auta i niestety nic nie dostalem dotyczacego alarmu od poprzedniego wlasciciela. Zadaje konkretne pytania a dostaje glupie porady "sprawdz sobie w instrukcji alarmu" omg

a temat dotyczy alarmu dodatkowego...


Ven ...nie bierz wszystkiego tak personalnie do siebie..czasami trzeba zadać banalne pytania aby pozyskać odpowiedź. Nie napisałeś (chociażby w profilu z którego rocznika masz auto ) , czy sprawa dotyczy alarmu firmowego czy dodatkowego, mógłbyś opisać jak działa ten alarm czy masz pilota w kluczyku ( scyzoryku czy dodatkowy masz pilot- breloczek,jakie masz czujniki , czy syrenkę alarmu masz z wyłącznikiem - co sugerowałby dodatkowy mały kluczyk.Dlatego tak ciągniemy Cię za język abyś coś więcej (pod)powiedział , im więcej powiesz nam o alarmie - będzie większa szansa na zadowalające dla Ciebie odpowiedzi.
PS Być może masz tylko centralny zamek -gdzie też ryglują się drzwi i migają kierunki. Próbowałeś przy "włączonym alarmie" otworzyć mechanicznie drzwi lub przy opuszczonej szybie włożyć rękę do środka auta. I co się dzieje ?? Jeśli masz dodatkowy pilot do alarmu - zrób zdjęcie i pokaż nam jak to wygląda....mógłbym tak długo jeszcze pisać ..tylko poco - znów ktoś mi napisze ,że leje wodę..bo inni przecież to wiedzą.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

ven
 

Re: ALARM

25 lis 2012 19:00

no niestety, nie pomyslalem o tym, trudno zwrocic uwage na wszystko przy zakupie auta uzywanego, raczej czlowiek skupia sie na stanie techniczny :-) poprzedni wlasciciel to 60letni dziadek wiec tez mogl nie pomyslec

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ALARM

25 lis 2012 19:36

ven napisał(a):poprzedni wlasciciel to 60letni dziadek wiec tez mogl nie pomyslec


Właściciel ale czy i użytkownik ( o ludziach słupach w Polsce dużo się słyszało)...bo to też daje dużo do myślenia. :o
PS Nie wiem jak inni ale ja mam teczkę do swojej kijanki gdzie są wszystkie dokumenty z tym autem związanie począwszy od faktury zakupu auta po rachunki za przeglądy , akcesoria . A tuż obok firmowa "skórzana" teczka w której mam instrukcje obsługi oraz książki gwarancyjne (auta i alarmu) i stąd te moje "głupie" pytania na początku ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

ven
 

Re: ALARM

25 lis 2012 21:56

Wlasciciel i uzytkownik.. auto z pewnego zrodla, tez mam ta czarna teczke z ksiazka gwarancyjna i instrukcja obslugi.

Teraz jeszcze jedno pytanie, czy jak alarm jest w trybie cichym tzn przy odblokowaniu/blokowaniu zamka nie piszczy to czy bedzie piszczal jak np zostawie otwarta szybe przez ktora wloze lape zeby czujniki wykryly ruch? bo u mnie nie piszczy tylko swiatla migaja :/ i teraz nei wiem czy np syrene szlag trafil czy tak dziala tryb cichy

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ALARM

26 lis 2012 10:47

ven napisał(a):czy jak alarm jest w trybie cichym tzn przy odblokowaniu/blokowaniu zamka nie piszczy to czy bedzie piszczal jak np zostawie otwarta szybe przez ktora wloze lape zeby czujniki wykryly ruch? bo u mnie nie piszczy tylko swiatla migaja :/ i teraz nei wiem czy np syrene szlag trafil czy tak dziala tryb cichy

Przy standardowym uzbrajaniu/rozbrajaniu alarmu - nie usłyszysz sygnalizacji tonowej ( reguluje to dyrektywa unijna )
:arrow: sprawdź : nie zamykając/domykając drzwi uzbrój alarm - powinna zadziałać syrenka - kilkukrotne "pikniecie" . A gdy jest już próba włamania ( otwarcie drzwi / uderzenie w szybę / zbicie jej) - w zależności od typu/modelu alarmu - przez kilka sekund alarm może zadziałać "cicho" [ miganie świateł , ciche ( na 10% mocy)działanie syrenki] i później głośno lub od razu głośno.
Czy w syrence masz zamek na kluczyk ( często zasłonięty gumową zaślepką) :??
Przykład:
Obrazek
PS Możesz mieć syrenkę bez "własnego zasilania" i wtedy nie będzie kluczyka [ kluczyk służy do wyłączenia zadziałania syrenki - jeśli np chcesz wyjąć / odłączyć akumulator z auta - inaczej syrenka będzie działać do rozładowania(ok 20 min) wewnętrznego zasilania - to jest tzw próba sabotażu - odłączenia zasilania]
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

ven
 

Re: ALARM

26 lis 2012 14:44

No dobra a wiec sprawa wyglada tak, raczej nieciekawie
Dzisiaj sprzatalem auto przed zima, przy okazji zajalem sie alarmem.
Syrena nie ma zadnego wejscia na kluczyk, kiedy uzbroje alarm przy niedomknietych dwiach zamki sa blokowane i odrazu spowrotem odblokowywane! Nie ma zadnych sygnalow ostrzegawczych itp. Jak zostawie otwarte okno uzbroje alarm, wsadze lape do srodka to zaczynaja migac tylko swiatla na ok. 30sek poza tym absolutna cisza.
Przycisk serwisowy? Lezalem z 10 min z latarka od strony kierowcy i pasazera i nic nie znalazlem.
Zaczynam podejrzewac ze mietki z salonu polecieli w ch... i poprostu zalozyli atrape syreny, czujniki podlaczyli do fabrycznego alarmu i tym sposobem zarobili kaske.. Oszczedzajac na pelnowartosciowym alarmie jaki mieli dolozyc.

Piotr13
 

Re: ALARM

26 lis 2012 16:27

Mam założony dodatkowy alarm (QX002) w serwisie.
ven napisał(a):Syrena nie ma zadnego wejscia na kluczyk,

Wejście na kluczyk w syrenie zabezpieczone jest gumową zatyczką.
ven napisał(a):kiedy uzbroje alarm przy niedomknietych dwiach zamki sa blokowane i odrazu spowrotem odblokowywane!

Mam to samo, tylko w zależności od rodzaju niedomknięcia uruchamiany jest sygnał wizualny i dźwiękowy (np. niedomknięte drzwi 2x awaryjne jednocześnie z 2x delikatną syreną, klapa bagażnika 5x awaryjne jednocześnie z 5x delikatną syreną) dodatkowo po braku reakcji z mojej strony po kilku sekundach uruchamiany jest alarm.
ven napisał(a):Jak zostawie otwarte okno uzbroje alarm, wsadze lape do srodka to zaczynaja migac tylko swiatla na ok. 30sek poza tym absolutna cisza.

Mnie to wygląda na wyłączoną syrenę.
ven napisał(a):Przycisk serwisowy? Lezalem z 10 min z latarka od strony kierowcy i pasazera i nic nie znalazlem.

Mam to samo, być może schowany jest do jakiejś puchy z bezpiecznikami...

ven
 

Re: ALARM

26 lis 2012 16:53

Piotr13 napisał(a):Wejście na kluczyk w syrenie zabezpieczone jest gumową zatyczką.

nie ma tam niczego takiego to syrenka bez kluczyka
ide przetestuje jeszcze raz te niedomkniete drzwi bo w sumie testowalem na otwartych.
Piotr13 napisał(a):Mnie to wygląda na wyłączoną syrenę.

tez o tym myslalem.. tylko i tak wyglada na to ze alarm nei dziala zbyt dobrze

edit
na niedomknietych drzwiach czyli takich co maja luzy ale sie nie otworza dzieje sie to samo czyli odrazu odblokowanie zamkow, co smieszne na niedomknietej klapie bagaznika alarm sie uzbraja jak gdy nigdy nic...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: ALARM

26 lis 2012 17:44

ven napisał(a):na niedomknietej klapie bagaznika alarm sie uzbraja jak gdy nigdy nic...

Może dlatego że się telepie ale jej nie otworzysz?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

ven
 

Re: ALARM

26 lis 2012 18:17

To nic ze nie otworze, przy sprawnym alarmie powinno zadzialac jak z drzwiami ze alarm ostrzega o niedomknieciu, tak jak pisze Piotr13

Piotr13
 

Re: ALARM

26 lis 2012 18:35

Piotr13 napisał(a):[...](np. niedomknięte drzwi 2x awaryjne jednocześnie z 2x delikatną syreną, klapa bagażnika 5x awaryjne jednocześnie z 5x delikatną syreną)[...]

Sprostowanie: tak informuje o powodzie wzbudzenia alarmu, jeśli coś go wzbudzi. O niedomknięciu sygnalizuje 3 mignięciami awaryjnymi jednocześnie z 3 bipnięciami - sprawdzone przed chwilą.

ven
 

Re: ALARM

26 lis 2012 18:46

no wlasnie u mnie takiej sytuacjo nie ma :/

a kiedy wystepuje u Ciebie zamkniecie i szybkie odblokowanie?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ALARM

26 lis 2012 19:30

ven...rozumiem ,że cały czas działasz/włączasz przyciski alarmu w kluczyku ?
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Tomasz
 

Re: ALARM

26 lis 2012 19:49

Polecam stronkę http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum309.html dowiesz się tam na pewno wszystkiego co chcesz wiedzieć.

Piotr13
 

Re: ALARM

26 lis 2012 20:22

ven napisał(a):a kiedy wystepuje u Ciebie zamkniecie i szybkie odblokowanie?

Użyłeś chyba skrótu myślowego - sprecyzuj pytanie, bo nie rozumiem co masz na myśli.

ven
 

Re: ALARM

26 lis 2012 20:34

tak jak pisalem wczesniej, jak dokonuje uzbrojenia alarmu przy niedomknietych drzwiach to zamiast 3 sygnalow o niedomknieciu drzwi zamek sie zamyka i po pol sekundzie otwiera

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ALARM

26 lis 2012 20:46

Ven ...zapewne masz w książce gwarancyjnej wstemplowane gdzie auto zostało kupione...zadzwoń tam..bądź pojedź - jeśli nie jest daleko i pogadaj - opowiedz co się dzieje z alarmem może coś Ci doradzą ..bo takie nasze pisanie nic nie wskóra.
W/g mnie na pewno masz źle działający alarm - kwestia czy to wina syrenki czy jej sterowania z centralki.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Piotr13
 

Re: ALARM

26 lis 2012 20:48

U mnie też zamek sie zamyka i po pol sekundzie otwiera, a po tym sygnalizuje 3 mignięciami awaryjnymi jednocześnie z 3 bipnięciami.
Gizmo dobrze prawi.

ven
 

Re: ALARM

26 lis 2012 20:59

wiem ze dobrze, mam taki zamiar, auto jest z sopotu wiec niedaleko, ale najpierw pojade do zaprzyjaznionego/spawdzonego warsztatu od alarmow
tylko chcialem najpierw was dopytac jak powinien on prawidlowo dzialac, zeby znowu nie bylo niespodzianek

dzieki za pomoc

ven
 

Re: ALARM

29 lis 2012 18:20

Bylem dzisiaj w zaprzyjaznionym serwisie, okazalo sie ze moj alarm to seo perfekt cz jakos tak.
Okazało sie rowniez ze syrena jest spalona, jakas badziewna za 10zl bez kluczyka wymienili mi na nowa z kluczykiem, ladnie spiewa :)
Do tego zrobili mi przejsciowke OBD tzn jak zlodziej bedzie chcial podpiaac kompa to tego nie zrobi bo jest inne zlacze niz powinno a przejsciowke do niego mam ja w domu :)
I na koniec zrobili mi odciecie zaplonu, za kazym razem kiedy chce odpalic musze wcisnac "tajny przycisk"
Jestem super zadowolony, panowie polutowali chyba ze 100 kabelkow, pracowali ok 2h i to wszystko za jedyne 150zl!!
Alarm juz dziala jak powinien, jezeli ktos jest z 3miasta to moge mu polecic na priwie ten warsztat, z polecenia cenny maja nizsze :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl