stłuczka

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

12 wrz 2008 17:12

Dobra a co będzie jak wyklepany samochód zderzy się z bezwypadkowym? Oto odpowiedź: http://www.autokrata.pl/ogien/3418/bezw ... naprawiany

AUTOR WĄTKU
aor
 

13 wrz 2008 20:28

Niestety dziś przywaliłem , zdjęcia postaram się wrzucić do galeri. Cofałem na "ślepo" i przywliłem w przód starego civica-on lampa, maska, błotnik, zderzak, ja chyba tylko tylni zderzak i lampa przeciwmgielna. oczywiście to zaden powód do dumy, było mi strasznie głupi, przepraszałem ze 10 razy. Zdjęcia oceńcie sami. I pytanie do ludzi z warszawy, gdzie najlepiej wymienić zderzak i ile może mi to zająć? Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

14 wrz 2008 07:54

Zdarza się - polecam zamontowanie czujników cofania. Ja zamontowałem niby tylko dla żony, ale sam obecnie intensywnie z nich korzystam i naprawdę super ułatwiają życie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

14 wrz 2008 15:14

pioter napisał(a):Zdarza się - polecam zamontowanie czujników cofania. Ja zamontowałem niby tylko dla żony, ale sam obecnie intensywnie z nich korzystam i naprawdę super ułatwiają życie.

Zgadza się. Pierwszy raz zetknąłem się z czujnikami jeżdżąc Fabią moich rodziców i od tamtej pory nie wyobrażam sobie jazdy współczesnymi autami bez takiego pożytecznego urządzonka. Tym bardziej, że widoczność do tyłu w ceedzie, pomimo niezłych lusterek, jest mocno ograniczona :(

AUTOR WĄTKU
KZ
 

14 wrz 2008 17:11

Ja nie mam i w sumie ÂżaÂłuje, problemĂłw z parkowaniem nigdy nie miaÂłem, nigdy w nic nie przywaliÂłem, ale tyÂłu w Cee'dzie zupeÂłnie nie czujĂŞ...

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

15 wrz 2008 07:41

KZ napisał(a):problemĂłw z parkowaniem nigdy nie miaÂłem, nigdy w nic nie przywaliÂłem, ale tyÂłu w Cee'dzie zupeÂłnie nie czujĂŞ...

no wracasz mi wiarĂŞ bo juÂż myÂślaÂłam Âże tylko ja nie czujĂŞ wogĂłle tyÂłu w tym samochodzie :)
Mam czujniki ale one czasami robi¹ psikusy, ostatnio chcia³am sprawdziÌ na swoim p³ocie kiedy one zaczynaj¹ pipaÌ a kiedy zaczynaj¹ pipaÌ ci¹giem - efekt - jabym ufa³a czujnikom skoùczy³abym w p³ocie - bo akurat chyba siê zawiesi³y i wcale nie pipa³y... no ale ogólnie ostatnio uratowa³y mi skórê, bo cofa³am nie patrz¹c bo wydawa³o mi siê ¿e nic za mn¹ nie stoi - i tym razem zadzia³a³y bezb³êdnie :D
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
bns
 

15 wrz 2008 12:09

aor napisał(a):Niestety dziś przywaliłem , zdjęcia postaram się wrzucić do galeri. Cofałem na "ślepo" i przywliłem w przód starego civica-on lampa, maska, błotnik, zderzak, ja chyba tylko tylni zderzak i lampa przeciwmgielna. oczywiście to zaden powód do dumy, było mi strasznie głupi, przepraszałem ze 10 razy. Zdjęcia oceńcie sami. I pytanie do ludzi z warszawy, gdzie najlepiej wymienić zderzak i ile może mi to zająć? Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.


Ten zderzak to by sie dalo naprawic chyba. Taniej niz wymiana. Poszukaj tzw "spawania plastiku".

AUTOR WĄTKU
aor
 

15 wrz 2008 17:17

Moim zdaniem nie warto, zderzak jest do wymiany. Te zdjecia jednak nie oddaja prawdziwego widoku.

AUTOR WĄTKU
m00min
 

15 wrz 2008 20:43

eee przeważnie przy szkodzie podwyższają Ci tylko o 10%, czyli jak np miałeś 60% zniżki to będziesz miał 50%. Mój Tatko zapakował się gościowi w bok (wyjeżdżając z podporządkowanej) i dostał tylko zwyżkę o 10% a też się strasznie martwił o te swoje zniżki. Też jest ubezpieczony z Allianz, bardzo miło wspomina obsługę i likwidację szkody, samochód zastępczy mu chcieli też dać ale nie chciał Smile
współczuję strasznie, bo ja jak mi mąż przytarł zderzak w garażu to okropnie przeżywałam, ale zobaczysz - po naprawie nawet śladu nie będzie:)

tylko że ja nie miałem żadnych zniżek, dopiero liczyłem na jakąś po roku :) .
Obsługa z Allianz faktycznie miła.

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

15 wrz 2008 20:59

I pytanie do ludzi z warszawy, gdzie najlepiej wymienić zderzak i ile może mi to zająć? Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

chyba wszędzie tylko nie wymieniaj w carserwise :!: :evil: szkoda auta bo fajne jest 8-)

AUTOR WĄTKU
aor
 

16 wrz 2008 14:50

Zamówiłem czujniki, zderzak do wymiany, polakierują już z czujnikami założonymi. Robię samochód w Malibu Auto Centrum, mam nadzieję że się dobrze sprawią. Pozdrawiam :P

AUTOR WĄTKU
aor
 

09 paź 2008 15:03

No i zrobili. Długo nie czekałem, ale ja nie miałem czasu pojechać na wymiane. Czujniki polakierowane. Wrzucę wieczorem fotki jak to wyglada. :mrgreen:

Poprzednia strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl