stłuczka

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
m00min
 

stłuczka

10 wrz 2008 14:41

Stało się - moja żona, jadąc naszą kijanką "trafiła" zaparkowane na poboczu audi.
Autko zostało przewiezione na lawecie do serwisu w Legnicy - ul. Jaworzyńska (zamieszkujemy i kupowaliśmy kijankę we Wrocławiu ale kolizja była poza Wro a Legnica była najbliższym serwisem). Ma ktoś jakieś doświadczenia z tamtejszymi mechanikami ? Zastanawiam się czy "przy okazji" nie zrobić tam rocznego przeglądu.
Stłuczka powstała z winy żony także likwidacja szkody odbędzie się z AC - żegnajcie zniżki :wink:. Zobaczymy jakie będą koszta, koło niestety było wyraźnie cofnięte.
Blachy w audi wydają się być twardsze niż w naszym koreańczyku :).
Fotki na http://www.aukcjoner.net/gallery/000505780-.html#I1 (słaba jakość - z telefonu).
Będę wdzięczny za rady jak postępować z ubezpieczycielem (Allianz).

AUTOR WĄTKU
Bandyta
 

10 wrz 2008 14:48

oj, musiało boleć... powodzenia w naprawie :). będzie dobrze

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

10 wrz 2008 16:32

Współczuje,przykra sprawa.. :( :(

AUTOR WĄTKU
lancer
 

10 wrz 2008 17:18

Czesc Allianz to bezproblemowy ubezpieczyciel wiem cos o tym bo miałem duzo poważniejszy wypadek niz ta stłuczka w moim wypadku była szkoda całkowita.Zdażenie nie z mojej winy!!!Straciłem w dniu 18.03.08 mojego japończyka Mitsubihi Lancera

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

10 wrz 2008 18:01

specjalnie sie na fizyce nie znam (regułach działania SIŁY) ale wydaje mi się, że dlatego audi mniej obite bo siła oddziaływuje bardziej na auto uderzajace a nie uderzane...wiec uszkodzenia w kijance wieksze ...
jak ktos zna sie niech mnie poprawi

AUTOR WĄTKU
KZ
 

10 wrz 2008 18:08

wroceed napisał(a):specjalnie sie na fizyce nie znam (regułach działania SIŁY) ale wydaje mi się, że dlatego audi mniej obite bo siła oddziaływuje bardziej na auto uderzajace a nie uderzane...wiec uszkodzenia w kijance wieksze ...
jak ktos zna sie niech mnie poprawi


:) Całkowicie się nie znasz :) Siła oddziaływuje tak samo, natomiast w tego typu zderzeniach dochodzi wiele innych czynników - samochód ma różną sztywność w różnych miejscach i dużo różnych takich historii...

Niemniej jednak wyrazy współczucia dla poszkodowanego...

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

10 wrz 2008 18:27

a to sorry zawsze byłem lepszy z historii...

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

10 wrz 2008 20:40

<span>wroceed</span> napisał(a):bo siła oddziaływuje bardziej na auto uderzajace a nie uderzane...wiec uszkodzenia w kijance wieksze ...


zgodnie z 3cia zasadą dynamiki Newtona, akcji towarzyszy reakcja, równa co do wartości i kierunku, ale o przeciwnym zwrocie niż siła oddziałująca :twisted: Czyli ceed dostal tak samo mocno jak uderzyl w audi (teoretycznie). Jesli chodzi o zniszczenia, to dochodzi jeszcze parametr sztywności nadwozia i zdolności pochlaniania energii przez konstrukcję. Audi widać sztywniejsze, ceed miększy ale przez to pochlania lepiej energię uderzenia, powodując mniejsze oddzialywanie sił pochodzacych od kolizji na pasażera niż w przypadku audi :)

kurde, sprite źle na mnie działa :P

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

11 wrz 2008 07:36

a samochód zastępczy to ci dali w tej Legnicy czy jako że z twojej winy to nie dostaniesz?

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

11 wrz 2008 08:15

To stare audi jeszcze na bardzo mocnych i dobrych blachach pozatym ceed dostał w miejsce bardzo wrażliwe w kazdym autku.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

11 wrz 2008 08:48

Z przodu są strefy zgniotu, z tyłu w Audi nie - i dlatego tak się to poukładało.
Wyrazy najgłebszego. Ale jak Twoja kobita jadąc trafiła w zaparkowane auto? I to z lewej strony? :oops:
A zniżki niekoniecznie by by - w CU jest chyba promocja, że jak przejdziesz do nich z powodu stłuczki (czyli wypowiesz umowę dotychczasowemu ubezpieczycielowi) to zachowasz zniżki. Taki hłit maketinowy ....
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

11 wrz 2008 12:04

Grzech napisał(a):To stare audi jeszcze na bardzo mocnych i dobrych blachach pozatym ceed dostał w miejsce bardzo wrażliwe w kazdym autku.

Chyba żartujesz. Tu jest test Euro NCAP tego audi: http://www.euroncap.com/tests/audi_a4_1997/14.aspx Jeśli nadal uważasz, że jest bezpieczne, to pamiętaj, że Ceed ma "aż" 5 gwiazdek :D

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

11 wrz 2008 14:04

<span>Sajmon</span> napisał(a):Chyba żartujesz. Tu jest test Euro NCAP tego audi: http://www.euroncap.com/tests/audi_a4_1997/14.aspx Jeśli nadal uważasz, że jest bezpieczne, to pamiętaj, że Ceed ma "aż" 5 gwiazdek


Ale ja nic o bezpieczeństwie nie pisałem tylko o mocnych blachach :)
czytaj posty dokładnie :)

AUTOR WĄTKU
m00min
 

11 wrz 2008 14:07

Dzięki za wyrazy współczucia - faktycznie bolało, auto nie ma nawet roku. Ale cóż po to się płaci ubezpieczenie żeby się takimi rzeczami nie martwić :).
Jeśli chodzi o auto zastępcze, to jutro mam rozmawiać na ten temat z szefem serwisu w Legnicy. Z tego co się orientowałem na infolinii Allianz to za dostarczenie auta zastępczego odpowiedzialna jest firma Mondial Assistance, trzeba się z nimi skontaktować i ustalić czy wezmą auto z serwisu (jeżeli będzie dostępne) czy wynajmą. Zła wiadomość jest taka że autko przysługuje tylko na 4 doby.
Co do przyczyny - żona szukała włącznika nawiewu bo jej szyby zaparowały :). Policjant też nie mógł uwierzyć :D.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

11 wrz 2008 14:35

m00min napisał(a):Co do przyczyny - żona szukała włącznika nawiewu bo jej szyby zaparowały :). Policjant też nie mógł uwierzyć :D.

:? Sorry, ale moja piękniejsza połówka pierwsze co zrobiła po wyjechaniu z salonu, to zabrała mi instrukcję i ją przeczytała-nawet nie zdążyłem jej uprzedzić :D Efekt był taki, że nastepnego dnia ja mówiłem co chcę zrobić, a ona mówiła mi jak i gdzie tego szukać, a sama bawiła się radiem, wentylacja, klimą itd. :D Rozumiem, że żadnych represji (typu brak fryzjera, kosmetyczki i nowych ciuchów przez miesiąc) nie przewidujesz? :D

AUTOR WĄTKU
m00min
 

11 wrz 2008 20:01

Teraz już wiem: instrukcja obsługi na pamięć a za kierownice tylko po gruntownej odpytce :D

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: stłuczka

12 wrz 2008 11:29

m00min napisał(a): likwidacja szkody odbędzie się z AC - żegnajcie zniżki

eee przeważnie przy szkodzie podwyższają Ci tylko o 10%, czyli jak np miałeś 60% zniżki to będziesz miał 50%. Mój Tatko zapakował się gościowi w bok (wyjeżdżając z podporządkowanej) i dostał tylko zwyżkę o 10% a też się strasznie martwił o te swoje zniżki. Też jest ubezpieczony z Allianz, bardzo miło wspomina obsługę i likwidację szkody, samochód zastępczy mu chcieli też dać ale nie chciał :)
współczuję strasznie, bo ja jak mi mąż przytarł zderzak w garażu to okropnie przeżywałam, ale zobaczysz - po naprawie nawet śladu nie będzie:)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

12 wrz 2008 13:45

m00min napisał(a):Co do przyczyny - żona szukała włącznika nawiewu bo jej szyby zaparowały :). Policjant też nie mógł uwierzyć :D.


Moja odganiała pszczołę, która wpadła przez otwarte okno ;-). Efekt - auto do kasacji (dachowanie), pół wsi bez prądu (złamany słup linii napowietrznej), skurcze mięśni brzucha patrolu drogówki podczas sporządzania protokołu wypadku.
Obrazek
Ecodriving rules!

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

12 wrz 2008 14:53

O w mordę, faktycznie niesamowite przygody mają te nasze drugie, lepsze i ładniejsze połówki. Nam co najwyżej grozi bum w tył poprzednika na wiosnę, jak dziouchy po zimowej przerwie założą miniówki i szczują po chodnikach (ja już jakiś czas temu z tego powodu hamowałem trochę za późno :roll: i przód wjechał pod naczepę ruskiego titra, na szczęście nie miał odbijaczy z dołu i nic absolutnie się nie stało - ale maska była 10 cm za i 1 cm pod krawędzią naczepy!)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
potok
 

12 wrz 2008 15:06

A ja kupę lat temu jechałem moim maluszkiem z kolegą przez Kraków. W pewnej chwili koleś szturchnął mnie w bok i mówi patrz ! no i tak na nią razem patrzyliśmy aż do chwili kiedy z rykiem klaksonu nie przejechała nam przed nosem wieeelka cysterna na skrzyżowaniu :D

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl