Kolejny uszkodzony Ceed

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

Kolejny uszkodzony Ceed

04 sie 2008 13:14

W piątek nie miałem szczęścia i gość wjechał mi w pupe
Zdjęcie w galerii

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

04 sie 2008 13:26

Współczuję :cry: ale chyba tylko plastikowy zderzak do wymiany. Mogło być znacznie gorzej.
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

04 sie 2008 13:27

współczucia,ale mniejmy nadzieje ze na wymianie zderzaka sie zakonczy
pozdrawiam :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

04 sie 2008 13:34

CEEDEEROM napisał(a):Współczuję :cry: ale chyba tylko plastikowy zderzak do wymiany. Mogło być znacznie gorzej.


jeszcze czujniki, tylne światło jest przesunięte do przodu, jakas osłona plastikowa pod podwoziem połamana, przedni zdeżak opuścił się jakieś 0,5cm pewnie zaczepy puściły
reszta będzie wiadoma po ogledzinach fachowca

AUTOR WĄTKU
Szeryf
 

04 sie 2008 13:57

Dobra rada !
Postaraj sie byc na tych ogledzinach, i domagaj sie wszystkich nowych czesci (przeciez to nowe auto). Radze ci tak ,bo miesiac temu potracilem borsuka na drodze przy ok 80 km/h (bo do tylu udalo mi sie wyhamowac), ku mojemu zdziwieniu prawie nic nie ucierpialo, pekniety zderzak oberwana w nim krata i na samym poczatku tylko tyle bylo widac, a borsuk wazyl dobre 30 kg i przez ok. 100m ciaglem go na grilu zanim wpadl pod auto. Pozniej sie okazalo, ze do wymiany sa jeszcze: chlodnica od klimy i dolna oslona. Jezeli chodzi o strone salonu, to spoko, bo im wisi czy maja to wymienic na nowe, czy naprawic. Najwazniejsze jest zeby dokladnie zapoznac sie z protokolem, ktory wypelnia rzeczoznawca. Ja juz czekam na 3 ogledziny, bo oslona dolna od chlodnic zamiast wymiany, napisano, ze mimo odksztalcenia i polamania, ma byc naprawiona, a nie wymieniona. Zrobilem awanture i czekam na kolejne ogledziny wraz z wymiana oslony.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 sie 2008 18:22

Współczuję. Jak masz tyle dodatkowych uszkodzeń to na pewno masz też do wymiany pas tylny - ale to dopiero wyjdzie po demontażu zderzaka.
Co do Borsuka - ja trafiłem takiego pod Dzierzgoniem w ostatnią niedzielę - na szczęście bez jakichkolwiek obrażęń (od razu przeturlał się pod samochodem) - tylko jakiś pas pianki zwisa mi spod przedniego wzmocnienia.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

Re: Kolejny uszkodzony Ceed

04 sie 2008 20:16

ziomas napisał(a):W piątek nie miałem szczęścia i gość wjechał mi w pupe
Zdjęcie w galerii


Postaraj się wywalczyć od sprawcy zdarzenia auta zastępczego na czas trwania naprawy. Niby szczegół, ale bez samochodu to jak bez ręki

AUTOR WĄTKU
wik
 

04 sie 2008 22:27

Wspólczuję. Na szczęście nie widać dużych uszkodzeń.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Kolejny uszkodzony Ceed

05 sie 2008 07:38

ziomas napisał(a):W piątek nie miałem szczęścia i gość wjechał mi w pupe
Zdjęcie w galerii

A to wredny patefon... ciekawa jestem co powiedziałeś panu kierowcy.... :D
jak znam życie to po takim czymś moją wypowiedź do pana/pani kierowcy musieliby w telewizji wypipać.... :D
współczuję serdecznie :cry:
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

Re: Kolejny uszkodzony Ceed

05 sie 2008 09:19

acieslin napisał(a):
ziomas napisał(a):W piątek nie miałem szczęścia i gość wjechał mi w pupe
Zdjęcie w galerii

A to wredny patefon... ciekawa jestem co powiedziałeś panu kierowcy.... :D
jak znam życie to po takim czymś moją wypowiedź do pana/pani kierowcy musieliby w telewizji wypipać.... :D
współczuję serdecznie :cry:


naszcześćie sprawca i ja byliśmy pozytywnie nastwieni

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

05 sie 2008 09:20

Szeryf napisał(a):Dobra rada !
Postaraj sie byc na tych ogledzinach, i domagaj sie wszystkich nowych czesci (przeciez to nowe auto). Radze ci tak ,bo miesiac temu potracilem borsuka na drodze przy ok 80 km/h (bo do tylu udalo mi sie wyhamowac), ku mojemu zdziwieniu prawie nic nie ucierpialo, pekniety zderzak oberwana w nim krata i na samym poczatku tylko tyle bylo widac, a borsuk wazyl dobre 30 kg i przez ok. 100m ciaglem go na grilu zanim wpadl pod auto. Pozniej sie okazalo, ze do wymiany sa jeszcze: chlodnica od klimy i dolna oslona. Jezeli chodzi o strone salonu, to spoko, bo im wisi czy maja to wymienic na nowe, czy naprawic. Najwazniejsze jest zeby dokladnie zapoznac sie z protokolem, ktory wypelnia rzeczoznawca. Ja juz czekam na 3 ogledziny, bo oslona dolna od chlodnic zamiast wymiany, napisano, ze mimo odksztalcenia i polamania, ma byc naprawiona, a nie wymieniona. Zrobilem awanture i czekam na kolejne ogledziny wraz z wymiana oslony.


jestem umówiony z serwisem że przyjeżdżam z rzeczoznawcą i oni przy nim demontują zdeżak i wszystko sprawdzają

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

05 sie 2008 09:22

No to jesteś niesamowicie spokojnym człowiekiem, ja to jestem straszny choleryk i narwaniec, zanim coś by do mnie dotarło to sprawca musiałby wysłuchać różnych ciekawych rzeczy ....
miejmy nadzieję że szybko naprawią Ci kijaneczkę i zapomnisz o tym przykrym zdarzeniu :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

05 sie 2008 14:35

Cierpliwości i opanowania podczas barowania się z ubezpieczycielem życzę..

AUTOR WĄTKU
Berger
 

17 paź 2008 09:08

No i kolejny uszkodzony ceed'ek. Mi³a Pani cofaj¹c swoje auto (i nie u¿ywaj¹c wynalazki jakim s¹ lusterka) wbi³a mi hak holowniczy pod maskê. Wszed³ ca³y. Aby roz³¹czyÌ auta potrzebna by³a pomoc drogowa i podniesienie mordy mojego.

ZdjĂŞcie w galerii. Z zewnÂątrz nie wyglÂąda to Âźle, zderzak, osÂłona chÂłodnicy, tablica rej., ale... niestety chÂłodnica jest wgnieciona.

Nawet kobiecie wspó³czujê - od 3 dni prawo jazdy i ju¿ zonk.......

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

zucio

17 paź 2008 15:41

Ja miałem podobnie, no i pas tylny miałem do wymiany - naprawa z polisy sprawcy ponad 7tysPLN
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
qbix
 

17 paź 2008 17:02

Szeryf napisał(a):Dobra rada !
Postaraj sie byc na tych ogledzinach, i domagaj sie wszystkich nowych czesci (przeciez to nowe auto). Radze ci tak ,bo miesiac temu potracilem borsuka na drodze przy ok 80 km/h (bo do tylu udalo mi sie wyhamowac), ku mojemu zdziwieniu prawie nic nie ucierpialo, pekniety zderzak oberwana w nim krata i na samym poczatku tylko tyle bylo widac, a borsuk wazyl dobre 30 kg i przez ok. 100m ciaglem go na grilu zanim wpadl pod auto. Pozniej sie okazalo, ze do wymiany sa jeszcze: chlodnica od klimy i dolna oslona. Jezeli chodzi o strone salonu, to spoko, bo im wisi czy maja to wymienic na nowe, czy naprawic. Najwazniejsze jest zeby dokladnie zapoznac sie z protokolem, ktory wypelnia rzeczoznawca. Ja juz czekam na 3 ogledziny, bo oslona dolna od chlodnic zamiast wymiany, napisano, ze mimo odksztalcenia i polamania, ma byc naprawiona, a nie wymieniona. Zrobilem awanture i czekam na kolejne ogledziny wraz z wymiana oslony.


a co z borsukiem? mam nadzieje ze siersc mu z karku nie spadla.

AUTOR WĄTKU
Berger
 

28 paź 2008 20:29

Berger napisał(a):No i kolejny uszkodzony ceed'ek


hehe, po kilku dniach jazdy zastĂŞpczym hyundai accent'em (nawet nie patrzyÂłem ktĂłry rocznik), wczoraj zasiadÂłem do mojego naprawionego ceed'ka i... poczuÂłem siĂŞ jakbym wsiadÂł do statku kosmicznego ! :mrgreen:

Pomimo, Âże ostatnio troszku na niego narzekaÂłem, dzisiaj mĂłwiĂŞ UKOCHANY, WSPANIAÂŁY, DOSKONAÂŁY, BAJECZNY.

BTW: chÂłodnica klimatyzacji, zderzak przĂłd, osÂłona chÂłodnicy, ramka tablicy rej., klepanie tablicy rej. = 4kpln. Uff z OC sprawcy, ale strzeÂżcie siĂŞ i bÂądÂźcie ostroÂżni, pls.

Pozdr,

AUTOR WĄTKU
pabos
 

28 paź 2008 21:22

panowie!! ale co z borsukiem??!!

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl