ALARM DO CEED

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sonya_
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 08 cze 2022 08:42
Lokalizacja: Chrzanów
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,6 Pb 204KM
2021, GT

ALARM DO CEED

08 cze 2022 09:05

Witam.
Mam pytanie odnośnie alarmu do KIA CEED z roku 2021.
Biorąc nowe auto w salonie zaznaczona była opcja alarmu. Niestety po ponad pół roku skapnęłam się, że nie dali tego alarmu, wyszło to po uszkodzeniu auta przez jakiegoś pijaka, który szedł sobie i z nudów kopnął zderzak i go połamał :icon_evil:
W salonie powiedzieli mi, że jest problem bo się będzie gryźć z tym co jest. Ale moje pytanie z czym się będzie gryźć jak tam nic nie ma oprócz immobilisera :mrgreen: ?
Pan zaproponował mi albo kamerki tył i przód, które już mam ale wiecie wszystko może zawieść i niestety nic nie nagrało :redface: , lub zabezpieczenie QX-IMMO do KIA z dostępem bez kluczykowym. A mnie chodzi o to aby był alarm, w razie jakiego wstrząsu uszkodzenia będę słyszeć czy wiedzieć, że coś się dzieje.
Pytanie czy ktoś montował taki alarm albo czy można zamontować jakiś lepszy alarm aby być spokojniejszym, jaki model możecie polecic?
Za informację z góry dziękuję :biggrin:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: ALARM DO CEED

08 cze 2022 20:20

Alarm miałem w cee'd-ach pierwszej generacji - z niczym się nie "gryzło". Przy kupnie CII dokonałem zasięgnięcia opinii z różnych źródeł i stwierdziłem, że typowy alarm nie ma sensu - średnio wprawny złodziej poradzi sobie z nim bez problemu, jego montaż ma zadziałać chyba bardziej na moją psychikę, no "bo jest", a potem ją druzgotać, jak system będzie wył bez powodu, np. w deszczowy dzień. Rozważałem system bardziej nietypowy, z nieoczywistym przebiegiem i sposobem działania, ale po poznaniu kosztu montażu takiego ustrojstwa i rozważeniu potencjalnego wkurzania (w dłuższym okresie) koniecznością "rozbrajania" absorbującym sposobem (ukryty przełącznik) stwierdziłem, że najlepszym zabezpieczeniem będzie polisa AC u dobrego ubezpieczyciela. A na dzieciaki wystarczy fabryczne immo.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: ALARM DO CEED

08 cze 2022 23:25

Budowałeś długo napięcie a na końcu okazało się że podjąłeś taka samą decyzję jak i ja :-)

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: ALARM DO CEED

09 cze 2022 01:07

Monitoring gps z powiadomieniem w razie wandalizmu. Oferują to m in firmy ochroniarskie np. Juwentus. Nie wiem ile to teraz kosztuje.
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: ALARM DO CEED

09 cze 2022 07:17

Jest taki alarm TYTAN DS512 podłączany po magistrali can, współpracuje z oryginalnym i z kluczykami, dodatkowo można go wyposażyć w czujniki wstrząsu i przechyłu, powiadomienia o zdarzeniach wysyła na komórkę . Wiadomo że profesjonalny złodziej każdy alarm rozbroi, ale byle gów... uprzykrzy włam.
Skóra i ćwieki na wieki.....

AUTOR WĄTKU
sonya_
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 08 cze 2022 08:42
Lokalizacja: Chrzanów
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,6 Pb 204KM
2021, GT

Re: ALARM DO CEED

09 cze 2022 09:43

Pangenitor napisał(a):Jest taki alarm TYTAN DS512 podłączany po magistrali can, współpracuje z oryginalnym i z kluczykami, dodatkowo można go wyposażyć w czujniki wstrząsu i przechyłu, powiadomienia o zdarzeniach wysyła na komórkę . Wiadomo że profesjonalny złodziej każdy alarm rozbroi, ale byle gów... uprzykrzy włam.



Właśnie chodzi mi o to, żebym usłyszała bądź wiedziała co się w danej chwili dzieje, żeby ewentualnie przyłąpać kogoś na gorącym uczynku :biggrin: , dzięki :thankyouyellow:

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl