[C3] Bezpieczeństwo i jego Systemy

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Edgar
Brygadzista
 
Posty: 113
Dołączył(a): 14 paź 2018 15:43
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 T-GDI Pb 140KM
2018, L/BL

[C3] Bezpieczeństwo i jego Systemy

03 lis 2018 11:28

Na wstępie, krótki opis (dane ze stron kia)
Nowa Kia Ceed III od 2018

Podstawowe systemy od wersji S:
Automatycznie włączane światła mijania z czujnikiem zmierzchu, Światła do jazdy dziennej LED w stylistyce kostek lodu, Poduszki powietrzne czołowe dla kierowcy i pasażera, system dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera, Poduszki powietrzne boczne dla kierowcy i pasażera, Pełnowymiarowe kurtyny powietrzne dla pasażerów przednich i tylnych siedzeń, Czujniki ciśnienia w oponach, Czujniki parkowania z tyłu, Bluetooth z zestawem głośnomówiącym,
ESC - System stabilizacji toru jazdy,
HAC - System wspomagający pokonywanie podjazdów
ABS - System zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania
ISOFIX - System mocowania fotelików dziecięcych
od wersji M - Kamera cofania z dynamicznymi liniami ułatwiającymi parkowanie
od wersji L - Przednie lampy przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania zakrętów, Tylne lampy LED z funkcją świateł do jazdy dziennej,
od wersji Bussines Line - Światła mijania oraz drogowe LED,

Nowoczesne systemy w standardzie od wersji S:
LKA - Kia Lane Keep Assist - sytem utrzymania pojazdu na pasie ruchu
HBA - Kia High Beam Assist - funkcja automatycznego przełączania pomiędzy światłami drogowymi i mijania
DAA - Kia Driver Attention Assist - system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy
FCA - Kia Forward Collision Avoidance Assist, - system autonomicznego hamowania z dodatkową funkcją wykrywania pieszych

+ pakiet bezpieczeństwa za 4 000,00 zł dla wersji L i Bussines Line
- BCW - Kia Blind Spot Collision Warning - system monitorowania martwego pola w lusterkach
- RTCW - Kia Rear Cross Traffic Collision Warning - system monitorowania ruchu pojazdów podczas cofania
- SCC- Kia Smart Cruise Control - aktywny tempomat z automatyczną regulacją odległości oraz funkcją Stop & Go
- LFA - Kia Lane Following Assist – asystent jazdy w korku. (pakiet dostępny z 7DCT; możliwość sekwencyjnej zmiany przełożeń za pomocą łopatek przy kierownicy)

:P
Tak myślę ale Ja się nie znam :P
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Edgar
Brygadzista
 
Posty: 113
Dołączył(a): 14 paź 2018 15:43
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 T-GDI Pb 140KM
2018, L/BL

Re: [C3] Bezpieczeństwo i jego Systemy

03 lis 2018 12:29

Rozwinięcie tematu, ułatwienie czy utrudnienie ?
LKA - Lane Keeping Assist - Nie musisz się martwić, czy chcesz opuścić pas. Funkcja nie tylko ostrzega cię, a nawet kieruje z powrotem na miejsce, aby utrzymać Cię dokładnie tam, gdzie chcesz.

Brzmi pięknie prawda ?
25 lat prowadzę (odpukać, dotychczas bezkolizyjnie) różnego rodzaju samochody (miejskie, kombi, suvy, sportowe, dostawcze), jeżdżę dość energicznie i szybko jeśli jest to możliwe, czuję się pewnie mając kierownicę w rękach i pedały pod nogami, oczywiście w sprawnym samochodzie .
Oczywiście wiedząc, że na pokładzie mam ww wspomagacze, sprawdziłem czy działają i jak, jednak:
W dniu dzisiejszym miałem "okazję" przekonać się jak działa system LKA, kiedy nie spodziewasz się ich zadziałania.
Mokro, drobny deszczyk, 90km/h, 3 pasy, ja zajmuję prawy pas. Po kilkunastu sekundach manewr wyprzedzania mobila 60km/h, przede mną delikatny łuk, pozostaję na środkowym i wchodzę w zakręt w prawo - niestety lekko i długo go ścinając, aż tu nagle pip,pip,pip i jakaś siła odbija mi kierownicę na lewo doprowadzając mnie do odruchu powrotnego = lęk, strach, ESP = Pobocze. Musiałem odczekać kilka minut aby dalej móc bezstresowo kontynuować i teraz mam zagwozdkę:
Czy za każdym razem wsiadając do tego auta będę wyłączał LKA, czy też nauczę się z czasem z tym jeździć ?
:whistle2:
Tak myślę ale Ja się nie znam :P
Obrazek

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: [C3] Bezpieczeństwo i jego Systemy

04 lis 2018 07:01

Porażka te wszystkie systemy, niedługo kierowcy nie będzie potrzeba. :( Świat oszalał.
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [C3] Bezpieczeństwo i jego Systemy

04 lis 2018 12:46

Skoro ciąłeś zakręt, będąc na środkowym pasie, to co się dziwisz? Podzielam zdanie Magika, że niedługo nie będzie żadnej przyjemności z prowadzenia auta, ale LKA akurat uważam za świetny wynalazek - wreszcie jadąc 5h autobahną mogę spokojnie podrapać się po jajach, odpakować Wrapa z McD itp..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: [C3] Bezpieczeństwo i jego Systemy

04 lis 2018 15:04

Czyli masz Wrapa na jajach? Dobrze kminię?

Mi tam się z tym dobrze jeździło. Ale staram się jeździć w pasie ;-)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: [C3] Bezpieczeństwo i jego Systemy

04 lis 2018 19:50

Ryba4 napisał(a):Skoro ciąłeś zakręt, będąc na środkowym pasie, to co się dziwisz? Podzielam zdanie Magika, że niedługo nie będzie żadnej przyjemności z prowadzenia auta, ale LKA akurat uważam za świetny wynalazek - wreszcie jadąc 5h autobahną mogę spokojnie podrapać się po jajach, odpakować Wrapa z McD itp..



Zgadzam się w 100 %, dobrze czasem się podrapać po jajach wiedząc, że " coś " czuwa - i nie chodzi mi o krzyk baby, która siedzi obok xD
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Marcinek82
Kierownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 07 lut 2018 08:59
Lokalizacja: Slask
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, L+BL

Re: [C3] Bezpieczeństwo i jego Systemy

14 mar 2020 16:41

Pitrek napisał(a):..." coś " czuwa - ... krzyk baby, która siedzi obok xD

Ciezko to wyregulowac, a itak nie zapamietuje ustawien. Chyba ze ja mam felerna wersje [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Bylo: kilka na F :-) m.in. Focus mk1, mk2 FL, Fiesta mk7, cee'd 2 SW 1,6 CRDi
Jest: Ceed 3 SW 1,4 T-GDI, Fiesta mk8 1,0EB, :icon_biggrin:

Avatar użytkownika
bielaPL
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 07 maja 2021 06:10
Lokalizacja: WPR
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: [C3] Bezpieczeństwo i jego Systemy

13 cze 2021 18:57

Z wątku wnioskuję że nie da się na stałe tego asystenta wyłączyć? Dla mnie fajna sprawa w trasie - już sprawdziłem. Ale w terenach podmiejskich tylko denerwuje.. nawet na jednym kawałku wąskim kiera zbija cię ku środkowi i robi się mniej bezpiecznie. Poratuje ktoś numerem strony z instrukcji jak zrobić żeby było jakoś mniej czule? Bawiłem się tym komputerkiem między zegarami ale napisów nie da się do końca odczytac bo znikają. W instrukcji na razie nie znalazłem info którego szukam.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
Lubię wszystko co ma silnik :cool:

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl