Doskonalenie technik jazdy

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Doskonalenie technik jazdy

21 lip 2018 22:18

nobos napisał(a):To co mnie interesuje, to jakaś forma szkolenia z bezpiecznych technik jazdy, wychodzenia z poślizgów, wchodzenia w bezpieczne poślizgi, zachowanie się gdy nagle pojawi się przeszkoda na drodze i inne tego typu kwestie. Czy ktoś może to już wcześniej przerabiał??



są specjalne szkoły doskonalenia technik jazdy:), ja np. czasem jak jest czas jedziemy z kumplami na pusty plac rozstawiamy pachołki i ćwiczymy różne rzeczy, ale tak jak pisze pusty plac i zero ludzi dookoła oczywiście jest ryzyko, że przyjedzie Pan Władza i będą kłopoty no ale:)
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Doskonalenie technik jazdy

22 lip 2018 08:09

Pitrek napisał(a):pusty plac i zero ludzi dookoła oczywiście jest ryzyko, że przyjedzie Pan Władza i będą kłopoty


Jakie kłopoty? Poza drogami publicznymi to pan władza może co najwyżej brawo bić. Takie miejsca są właśnie odpowiednie - brak ryzyka dla postronnych i nie w miejscach, gdzie odbywa się normalny ruch.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
piotek_szalik
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 29 sie 2017 14:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 ON 136KM
2017, M Smart+

Re: Doskonalenie technik jazdy

23 lip 2018 06:47

Byłem na całodziennym szkoleniu na torze w Kielcach organizowanym przez Szkoła Jazdy Subaru (jeździłem kiedyś sporo i pracodawca zafundował takie szkolenie dla całego zespołu).
Czy warto? Zdecydowanie! Mimo sporego doświadczenia za kółkiem, praktycznie wszyscy zaliczali słupki. Czy po 8 godzinach kursu będziesz mistrzem kierownicy? Nie, ale przynajmniej zaczniesz poprawnie siedzieć w samochodzie, a to już daje dużo.
Wódka, koks, karnawał w Rio... to nie dla mnie, jeżdżę KIĄ

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl