Parowanie szyb

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

04 sty 2009 00:34

ja mam 11 tysiecy przebiegu i filtr kabinowy do wymiany

AUTOR WĄTKU
zurek
 

04 sty 2009 12:28

U mnie problemu na razie nie stwierdziłem. Mam klimatyzację w wersji auto, jak daję na odparowanie szyb to dzieje się to w tempie światła, czyli bardzo szybko.
Zresztą porównując do lanosa, gdzie zdążyłem dojechać 10km do pracy zanim przednia szyba w połowie odpaowała jest idealnie.
Zobaczymy jak będzie później.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

04 sty 2009 18:24

Niestety i ja muszę stwierdzić że klimatyzacja automatyczna Ceed,a nie jest rewelacyjna. Bardzo często muszę korzystać z funkcji odparowania szyby przedniej a jak wiadomo załącza się wówczas klima i dmuchawa daje na maksa. Nauczony doświadczeniem z poprzednim autem nie używam i nie posiadam skrobaczki do szyb. Obecnie szyby są robione tak ,że używanie skrobaczki powoduje że na wiosnę należałoby wymienić szybę. Używam odmrażaczy do szyb ale mają one oprócz zalet jedną poważną wadę, od wewnątrz szyba natychmiast pokrywa się parą, która w wychłodzonym aucie momentalnie zamienia się w lód. Nie zaleca się grzania na postoju ale jak jechać gdy przez szybę nic nie widać?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

04 sty 2009 19:19

<span>krisder</span> napisał(a):Nauczony doświadczeniem z poprzednim autem nie używam i nie posiadam skrobaczki do szyb. Obecnie szyby są robione tak ,że używanie skrobaczki powoduje że na wiosnę należałoby wymienić szybę.

hmm... warte przemyślenia, szczególnie że te szyby są jakieś ciulowe i łatwe na zadrapania :/

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 sty 2009 19:21

krisder napisał(a):Używam odmrażaczy do szyb ale mają one oprócz zalet jedną poważną wadę, od wewnątrz szyba natychmiast pokrywa się parą, która w wychłodzonym aucie momentalnie zamienia się w lód


:? :? :? Używam odmrażacza w atomizerze - ostatnio K2 (kupiony w Kauflandzie) i przez cały tydzień odmrażało aż miło i nic mi od środka nie parowało - wystarczyło spsikać, odczekać momencik, przejechać wycieraczkami i hajda pod stok.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

05 sty 2009 00:03

To dziwne bo ja również stosuję odmrażacz K2 i po spryskaniu szyba robi się biała od wewnątrz. Być może nie należy wcześniej uruchamiać silnika aby nie zaciągało do wewnątrz pary z roztopionego lodu.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

05 sty 2009 09:05

mi też od K2 po psikaniu zaparowywuje od rodka -nie pamietam tego z innych aut


może faktycznie lepiej nie puszczeć wtedy na przednia szybe ????

może potesujemy jak zrobic aby było dobrze????cy psikać najpierw na przednią szybe ? czy na oczne????

AUTOR WĄTKU
zurek
 

05 sty 2009 10:49

Dzisiaj, dosłownie odkopywałem samochód ze śniegu. Po dokopaniu się do szyb spryskałem je jak zwykle odmrażaczem, jednak warstwa lodu była na tyle gruba, że kiepsko działał (sonax). Powtórzyłem operacje na przedniej szybie, ale musiałem z braku czasu pomóc sobie w końcu trochę skrobaczką.

1.Czy macie jakieś inne sposoby na usuwanie lodu z przedniej szyby
2. Co sadzicie o grzaniu samochodu na postoju, mówią, że to „niezdrowe”.
3. Mimo takich warunków, szyby odparowały dość szybko, choć potwierdzam, że mam problemy z odparowaniem bocznych tyłów.
4. Czego używacie do usuwania śniegu z dachu (wiem miotełki, ale jakiej?). Dyskutujemy w innym wątku nad sposobami mycia samochodu, co by go min, nie porysować, a tu w jedna zimę można sobie załatwić lakier nieodpowiednim sprzętem.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

05 sty 2009 10:57

na przednią szybę najleszy sposób to przy krycie odpowiednia matą i to najepszy ze sposobów -poza garażem oczywiście:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

05 sty 2009 11:45

<span>zurek</span> napisał(a):Co sadzicie o grzaniu samochodu na postoju, mówią, że to „niezdrowe”.


czy niezdrowe - pewnie tak. Na postoju i tak się wolniej grzeje. W ruchu silnik szybciej "dochodzi".. Czekanie aż stopnieje śnieg z przedniej szyby tylko przez nawiew to strata czasu i pieniędzy
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 sty 2009 20:12

1.Czy macie jakieś inne sposoby na usuwanie lodu z przedniej szyby
W Focusie miałem podgrzewaną przednią szybę :roll: Skrobaczki praktycznie nie używam - szkoda szyby, no chyba że liczy się czas, praktycznie cały czas używam odmrażacza. Jesli warstwa na szybie jest gruba (np. przymarźnięty śnieg) wtedy nagrzewam auto.
2. Co sadzicie o grzaniu samochodu na postoju, mówią, że to „niezdrowe”.
No niezdrowe, staram się nagrzewać silnik w jeździe. Jeśli już z jakiegoś powodu grzeję na postoju, to lekko dodaję gazu by wymusić obieg oleju.
4. Czego używacie do usuwania śniegu z dachu (wiem miotełki, ale jakiej?).
Zmiotki kupowanej w zestawie z szufelką, jak dużo śniegu to najpierw szufelka (oczywiście taka z gumową nasadką na przedniej krawędzi) a potem zmiotka.

Co do parowania - najpierw odmrażam, potem odpalam. Ale matowienie od środka raczej spowodowane jest wilgocią wewnątrz auta a nie użyciem odmrażacza.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

05 sty 2009 20:21

<span>George</span> napisał(a):zurek napisał:
Co sadzicie o grzaniu samochodu na postoju, mówią, że to „niezdrowe”.

no właśnie co wiecie na ten temat bo ja często uruchamiam silnik i np. przez 10 min. odgarniam podjazd i chodnik.
Wiem że nie zdrowe jest jeżdżenie od razu na zimnym ale czy zdrowe jest grzanie przez jakiś czas na postoju?
uyyuyu

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

05 sty 2009 20:29

<span>john78</span> napisał(a):Wiem że nie zdrowe jest jeżdżenie od razu na zimnym ale czy zdrowe jest grzanie przez jakiś czas na postoju?

Na pewno silnikowi nie zaszkodzi jazda zaraz po odpaleniu, ale nie nalezy ostro "deptac" pedal gazu. Jesli chodzi o grzanie na postoju to jest chociazby nieekonomiczne
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 sty 2009 20:30

john78 napisał(a):Wiem że nie zdrowe jest jeżdżenie od razu na zimnym ale czy zdrowe jest grzanie przez jakiś czas na postoju?


Otóż akurat jazda od razu na zimnym nie jest niezdrowa, o ile nie daję się silnikowi w pi ... znaczy wkręcać na wysokie obroty. Natomiast grzanie na wolnych obrotach jest niezdrowe z powodu słabego smarowania jednostki (gęsty olej nie dociera do wszelkich miejsc trących). Wg speców nagrzanie silnika na postoju powoduje zużycie jednostki napędowej porównywalnej z przejazdem 500 km w normalnych warunkach.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

05 sty 2009 20:37

<span>pioter</span> napisał(a):Wg speców nagrzanie silnika na postoju powoduje zużycie jednostki napędowej porównywalnej z przejazdem 500 km w normalnych warunkach.

ja pierdziu a ja tak grzełem toyote a teraz kijanke...
uyyuyu

AUTOR WĄTKU
novee
 

05 sty 2009 22:02

No i co? Stało Ci się coś w aucie? Zepsuło, urwało, przegrzało?
Ja w zimie odpalam auto i ustawiam nadmuch na szyby, a w międzyczasie odśnieżam i nic mi się jakkolwiek wyczuwalnie negatywnego nie wydarzyło w żadnym aucie.

Panowie, bez fetyszyzmu i więcej luzu, bo niedługo będziemy autka pod kołderkę na noc zabierać żeby nie zmarzły :D

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

05 sty 2009 23:08

a ja do śniegu kupiłem coś takiego /profeszynal/ ;) :) każdy włosek rozdziela się na końcu na taką delikatną miotełkę ...

http://www.autokosmetyki.pl/szczotka_do_sniegu_vikan_521_552,p305.html?sid=7e32042b0a8f503ab2bb5d492f6f9e51

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 sty 2009 10:01

nove, w ciągu miesiąca na pewno od grzania na postoju nic widocznego się nie stanie. Ale w perspektywie dłuzszego czasu to kto wie .... Te 500 km eksploatacji za jedno nagrzanie jednak do mnie przemawia.
A jak na dworze mam -20 to chętnie Kijaneczkę zabrałbym do domu, bo mi marznie na parkingu biedactwo beze mnie ...
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

06 sty 2009 10:32

W taki mrozik to tylko ogrzewanie postojowe ,ustawimy czas włączenia przychodzimy do samochodu ,a tu ciepełko w kabinie silnik ma temp.powyżej 70.Czy to nie jest piękne :D
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
novee
 

06 sty 2009 10:36

<span>pioter</span> napisał(a):nove, w ciągu miesiąca na pewno od grzania na postoju nic widocznego się nie stanie. Ale w perspektywie dłuzszego czasu to kto wie .... Te 500 km eksploatacji za jedno nagrzanie jednak do mnie przemawia

Jakiego miesiąca?? Ja piszę o np. starym Civicu, którego miałem 7 lat i najeździłem 200 tysięcy km., facet który go kupił 3 lata temu dalej nim śmiga bez najmniejszych problemów. Był i grzany na luzie i tępiony na trasie i nic, tylko że miał dobry olej co 10 tys. km i porządne przeglądy.
To magiczne 500 km zużycia, to z tego co pamiętam dotyczyło samego momentu rozruchu na mrozie, kiedy przez chwilę silnik pracuje na sucho. Jak silnik się grzeje na luzie przez 3 minuty to pali Ci się lampka ciśnienia oleju, że coś jest nie tak? Zresztą co to jest 500km eksploatacji? Jeden wyjazd z Łodzi do Pragi i jakoś nie czuję, że auto jest po x -krotnym przejechaniu tego odcinka gorsze.
Na Syberii ciężarówy zostawiają na całą noc pracujące na luzie, bo to mniej zużywa silnik i mniejszy problem niż gaszenie i odpalanie na mrozie.
Jeśli by silniki były gorzej smarowane na luzie i wpływało by to źle na silnik, to 3/4 aut stojących w korkach powinno masowo lądować w serwisach.
Fakt, że ciśnienie smarowania może być mniejsze, ale wątpię żeby silnik to jakoś negatywnie odczuwał przez te 3 minuty.
Z ekologią gorzej, bo przez te minuty silnik produkuje spaliny bezproduktywnie, ale wg. mnie to jedyny zauważalny minus.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl