Wypadki i zdarzenia

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

teon
 

Re: Wypadki i zdarzenia

22 lip 2011 08:34

Jak narazie z zona ok. Na drugi dzien troche ja bolalo w miescu przechodzenia paso bezpieczenstwa, no i ogolnie bo stres puscil (to byla jej pierwsza taka sytuacja, dodatkowo tak jak było tu wspomniane ja bylem w domu z dzieckiem ale w rodzinnych stronach 250 km od Warszawy wiec za nim dojechalem na miejsce to byla 20.00. Dodatkowo miala stresa z lawetami. W ubezpieczEniu allianz jest na to gwarantowana kwota 125 euro co przy stawkach warszawskich dawalo 10 km holowania, a za dowiezienie do Lublina auta Pan zazyczyl sobie prawie 600 pln . Wiec odmowilsmy lawete i wzialem assistance z kia do najblizszego serwisu czyli carserwis. W między czasie zalatwilem lawete z Lublina ktora w tej kwocie przewiozla mi auto na serwis do Lublina. Wiec cala operacja zakonczyla się o 1.00 w nocy a ja już z zona doturlalem się na 4.00 rano do Bilgoraja. A no i ta zlewa. Dzien jakas masakra.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Wypadki i zdarzenia

22 lip 2011 08:37

Byle by się wszystko dobrze skończyło. I ważne że nic większego się żonie nie stało. Tym niemniej auta również bardzo szkoda. Chcąc nie chcąc trochę się na tym traci :/
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

teon
 

Re: Wypadki i zdarzenia

22 lip 2011 08:52

Tym bardziej że auto w stanie perfekcyjnym mimo 120 tys km. Wszystkie usterki pousowane w ramach gwarancji ostatnio klocki i tarcze na wszystkich kolach. W serwisie zawsze smieli się że mój prowadzi się i l chodzi lepiej jak nowy. Spokojnie mozna było cofnac licznik o 100 tys i nikt by się nie zorientowal a tak pomimo Ac trzeba bedzie dolozyc troche do nowego, bo przy moich przebiegach to nie chcę się pchac w cos uzywanego czego nie jestem pewien no i auto musi miec automat a to zaweza dodatko pole poszukiwan.

hacker
 

Re: Wypadki i zdarzenia

22 lip 2011 11:53

Zawsze można dopaść w salonie sztukę z 2010 roku albo poczekać chwilkę i z rabatami kupić sztukę z 2011 :P
Będziesz chciał kupować kolejnego procka czy jednak coś innego?

lewadzki
 

Re: Wypadki i zdarzenia

22 lip 2011 13:21

pisał , że SW.
a jeśli można spytać, czy mieliście wycene z ubezp ??
ile wyliczyli odszkodowania i czy jako szkodę całkowitą potraktowali ??

teon
 

Re: Wypadki i zdarzenia

22 lip 2011 13:45

'Sprawa jeszcze w toku od wypadku minęło dopiero 2 dni.

lewadzki
 

Re: Wypadki i zdarzenia

27 lip 2011 14:13

napisz jak coś się wyjaśni i co postanowicie ;)

gala
 

Re: Wypadki i zdarzenia

27 lip 2011 14:24

Teon żona przyjęła mandat karny kredytowany? Jeżeli nie to niech złoży wniosek dowodowy na Policji w sprawie ustalenia kierowcy skody.

teon
 

Re: Wypadki i zdarzenia

27 lip 2011 14:44

Przyjęła.

teon
 

Re: Wypadki i zdarzenia

27 lip 2011 14:52

Policjant, twierdził że nawet jak ustalą kierowce skody to dostanie on tylko mandat za wymuszenie pierwszeństwa a żona za spowodowanie kolizji z autobusem gdyż, to ona by uniknąć zderzenia ze skodą zmieniła pas nie upewniając się czy coś nim jedzie (osobiście myślę że po przepychance policyjno sądowej itp. udałoby się obalić tą teorię, kierowca skody był do ustalenia bo autobus miał kamerę i myślę że nie byłoby z tym problemu, tylko nam potrzebne jest nowe auto a to pewnie wydłużyłoby cały proces odszkodowania.) Dodam, że szkoda będzie całkowita.

Tytusdezoo1
 

Re: Wypadki i zdarzenia

07 sie 2011 21:05

Nic by nie wydłużyło. Korzystasz warunkowo z AC, Twoja polisa zostanie odciążona po ustaleniu sprawcy a jak nie to nie.

gala
 

Re: Wypadki i zdarzenia

08 sie 2011 19:26

Dokładnie jak pisze przedmówca. No ale już za późno, mandat z chwilą przyjęcia stał się prawomocny i zakończył prawnie sprawę kolizji.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wypadki i zdarzenia

25 sie 2011 11:37

Aż boję się zapytać czy to nie znów auto klubowicza ....a raczej klubowiczki bo kierowcą była kobieta :| B)
Obrazek
PS Parę minut po godzinie 9:00 Kia Ceed jadąca ul. Wołoską wpadła na torowisko i zablokowała ruch tramwajowy w kierunku Woronicza.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

hacker
 

Re: Wypadki i zdarzenia

25 sie 2011 12:14

Ciekawe czy to kaprys prowadzącej, żeby zaliczyć tory czy znowu ktoś coś zrobił, a kierowca ceeda się ratował.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wypadki i zdarzenia

25 sie 2011 12:19

hacker napisał(a):Ciekawe czy to kaprys prowadzącej, żeby zaliczyć tory czy znowu ktoś coś zrobił, a kierowca ceeda się ratował.

Raczej brak synchronizacji ruchowych ( pani rozmawiała przez komórkę ) a trzeba było skręcić http://mapa.targeo.pl/warszawa%2520%2520woronicza,mapa_14881204
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

teon
 

Re: Wypadki i zdarzenia

16 wrz 2011 12:09

Gizmo121 napisał(a):Wczoraj ok 17ejw stolicy na skrzyżowaniu Wołoskiej i Domaniewskiej. Kia została wepchnięta na przystanek tramwajowy przez autobus miejski ( na szczęście przejazd był techniczny )
ObrazekObrazek
Może to ktoś (któraś) z forumowiczów :?? Podobno ta blondi to kierowca ;) a właściciel pojazdu był w domu z dzieckiem.....i dać żonie samochód :pałka


Więc uzupełnię. Auto- szkoda całkowita, koszt naprawy ponad 46000 brutto nie wliczając jeszcze kilu rzeczy (np. podłogi). Auto ogólnie nie do naprawy. Trochę to trwało no ale w końcu auto zostało zabrane przez firmę która wygrała licytację allianz. Nie szukałem kupca na własną rękę ponieważ i tak nie uzyskałbym więcej niż te 16000 oferowane na aukcji allianz. Auto było głównie nie do naprawy dla rozsądnie myślącego człowieka gdyż okazało się że słupek od barierki przebił podłogę w miejscu pedału gazu robiąc wyrwę wielkości 35 cm. Auto kupiła duża firma z Poznania myślę, że na części ale jeśli jakimś cudem je odbudują to stanowczo odradzam zakup. Co do nowego auta. Zjechałem wszystkie salony. Miał być cee'd kombi ale ten prawdopodobnie będzie produkowany tylko do końca roku i w grudniu ma być pokazany następca, który wejdzie do sprzedaży w połowie przyszłego roku. Więc mimo pokaźnego rabatu oraz dobrego serwisu zdecydowałem że będę się źle czuł z autem które za chwile będzie "starym modelem". sportage 2.0 A/t odpada. Opinie użytkowników to muł i dużo pali. 184 KM crdi to minimum 110 tys. Optimy też nikt jeszcze na żywo nie widział a nie chce czekać pół roku na auto.Odwiedziłem renault. Mieli megane 1.5 dci GT ze skrzynią EDC. Cena 70 tys więc przyzwoicie. Ale jak usiadłem w środku to - plastiki jak w chińskiej zabawce, auto w środku wydaje się o rozmiar mniejsze od ceeda, fotele za miękkie, no i tylne zawieszenie na belce skrętnej. Więc szczególnie żona była na nie. Następnie alfa. Plastiki ogólnie widać, że bardziej premium ale np. nie które detale w ceedzie były lepszej jakości np. daszki przeciwsłoneczne z lusterkiem były lepiej wykonane, czy ogólnie wykończenie przestrzeni bagażowej szczególnie ze schowkiem pod podłogą. Dodatkowym minusem to brak schowka na płyty w podłokietniku jest tylko bardzo płytki. Brak większej półki na portfel, jest tylko małe wgłębienie. Jeśli ktoś jest niższy i musi się podsunąć do przodu to podłokietnik zasłania otwory na kubki/butelki i nic się tam nie włoży oprócz telefonu lub kluczy. Następnie jazda próbna 170 km. Nieźle się to zbiera biegi wchodziły bez zastrzeżeń krótkie skoki lewarka. Ale najbardziej mnie przekonało prowadzenie. Auto było na 17 kołach i zawieszeniem sportowym było dużo bardziej komfortowe nic procek dodatkowo lepiej się prowadząc. Jeździłem na bardzo krętej ale i nierównej drodze a w środku cisza nic nie skrzypi i nie stuka. Następnie hiundai i40 . Duży dobrze wykończony ale z ceną upadli na głowę rabaty do 2000 PLN dodatkowo sprzedawcy nie wyszkoleni na temat produktu. Odpada. Citroen c4. Na dzień dobry -25 % rabatu. Auto ma dziwny zapach w środku z tyłu niezbyt dużo miejsca. Ogólnie taki ni jaki. DS 4 już lepiej ale tylne drzwi to jakaś pomyłka, ogólnie auto zrobione bardziej do oglądania niż jeżdżenia, przekombinowane. Skrzynia tylko zautomatyzowana więc głowa lata ci w trakcie zmiany biegu. Następnie opel astra. Też duże rabaty. Auto raczej benzyna 1.4t za słaby do tego auta bo tak jak insignia jest trochę spasiony w stosunku do konkurencji. 1.6 Turbo 180 KM. Ok ale z tego co czytałem w prasie to w połączeniu z 6 A/T pali jak smok. 2.0 cdti zbyt drogie. W środku trochę za dużo przycisków ale wykończenie jedno z lepszych. Z zewnątrz auto dla mnie zbyt obłe / uśmiechnięte, nie ma w nim nic agresji. Insignia lepiej im wyszła. Vw na koniec. Król kompaktów. W środku super wykończenie. Ale auto zero emocji kompletnie, czuje się jak emeryt. Cena - Zero negocjacji praktycznie . (Jeśli miał bym kiedyś kupować to tylko w wersji R 270 KM). Civic. UFO jak wiadomo doczekało się następcy (brzydszego). 1.8 bez turbo w automacie. To nie jest dobra konfiguracja.
Focus - chyba projektanci z dawnej załogi hyudaia i kia przeszli do forda. Ogólnie drogi skrzynie powershift tylko w dieslu.

Więc powrót do alfy. Silnik 1.4 MultiAir 170 Km 250 NM najlepszy nowy silnik roku 2010. Dodatkowo skrzynia dwusprzęgłowa TCT połączona z Start & Stop.
Spalanie średnie 5.2 ( wiadomo trzeba będzie dodać do tego 2-2,5 L) więc jestem przygotowany na 7.2-7.7 na sto co potwierdzają opinie użytkowników no i jest to porównywalne z moim byłym 1.6 crdi + 4 A/T. Szkoda że silnik jest na pasku a nie na łańcuchu no ale ma np. turbo chłodzone wodą i nie ma DPF.
Wersja distinctive, czarny pastel, pakiet premium (ksenon, blue & me, czujniki parkowania, sterowanie z kierownicy), fabryczny alarm, spojlery boczne (progi). Dodatkowo dokupię już oddzielnie felgi 17 " i być może sprężyny eibach. Podczas konfiguracji wkurzające jest to, że wiele jest opcji łączonych, wykluczeń, że nawet sprzedawcy już tego nie ogarniają. Acha rabat 15000 PLN produkcja 44 tyg 2011. Więc wyszedł trochę drożej od mocno wyposażonego cee'da sw 1.6 crdi z a/t.

Więc tak się zakończyła przygoda z ceedem, ale sentyment pozostanie. Może kiedyś moje drogi z KIA się jakoś przetną, bo z auta ogólnie byłem zadowolony i nie żałowałem złotówki wydanej na to auto gdyby nie wypadek jeździłbym nim jeszcze 2 -3 lata

Resident
 

Re: Wypadki i zdarzenia

17 wrz 2011 09:50

Trudno w to uwierzyć, ale 52-latek z Włodowic, który siedział za kierownica osobówki, z przerażającego wypadku wyszedł niemal bez szwanku.

Do tej groźnie wyglądającej kolizji doszło na obwodnicy Tarnowskich Gór (woj. śląskie). Ciężarówka jadąca przed autem osobowym zaczęła nagle hamować, kia zdążyła się też zatrzymać, ale jadący za osobowym autem tir już nie dał rady. Potężna ciężarówka wepchnęła auto z przerażonym kierowcą pod naczepę pierwszego tira. W dodatku nadjeżdżająca z przeciwnej strony cysterna także gwałtownie hamowała i wylądowała w rowie. Kierowca samochodu osobowego wydostał się spod zmiażdżonych blach o własnych siłach. Po opatrzeniu w szpitalu wrócił do domu.

Obrazek

Źródło: SE

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Wypadki i zdarzenia

17 wrz 2011 10:02

Resident Nie obraź się ale na temat tego wypadku czytam już trzeci lub czwarty raz. Rozumiem że jest to makabryczne zdjęcie i patrząc na nie uświadamiamy sobie o kruchości życia ludzkiego ale dajmy już temu wypadkowi jak i wypadkowi z golfem na obwodnicy Kielc już spokój. Obydwa wypadki miały miejsce rok temu. :thanks
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Resident
 

Re: Wypadki i zdarzenia

17 wrz 2011 11:19

Na tym forum? :szok
A ja pierwszy raz natknąłem się na informację o tym wypadku. Dotyczy cee'da więc forum i wątek chyba odpowiedni.

Na temat wypadku z golfem ktoś coś ostatnio pisał? Chyba nie ma żadnej aktualnej dyskusji na ten temat.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Wypadki i zdarzenia

17 wrz 2011 11:32

I z tym i z golfem było tutaj na forumie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl