Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

05 maja 2017 09:43

Próbowałeś zasilić kamerkę z zewnętrznego źródła i czy przy pracy na własnym zasilaniu czyli z wyciągniętym kablem też są zakłócenia?

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

06 maja 2017 11:46

Tak
Czyli na to wygląda, że w kamerce jest jakiś "generator syfu" ;)

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

06 maja 2017 18:49

Coś co sieje zakłócenia w instalacji

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

06 maja 2017 19:24

emilemil napisał(a):Coś co sieje zakłócenia w instalacji


Skoro podłączył kamerkę do niezależnego źródła i dalej jest problem to już nie zakłócenia w instalacji :wink:


Kozak_Barabasz napisał(a):Czyli na to wygląda, że w kamerce jest jakiś "generator syfu" ;)


Czy kamerka ma GPS lub WiFi ? jak jest możliwość spróbuj na chwile wyłączyć.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

06 lut 2018 20:07

Panowie pytanko. Chcę w swoim Ceedzie zamontować urządzenie Mio Smartbox ( https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... martbox-ii) aby działał cały czas tryb parkingowy. Jak najłatwiej podłączyć go w ceed 2 pod stały prąd żeby pominąć zapłon? Najlepiej tak żeby nie przebijać się do akumulatora.

Wysłane z s8
Obrazek

Avatar użytkownika
piotek_szalik
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 29 sie 2017 14:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 ON 136KM
2017, M Smart+

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

07 lut 2018 07:40

Potrzebujesz wpiąć się w bezpiecznik czymś TAKIM - sprawdzisz sobie multimetrem gdzie jest prąd nawet na postoju
Wódka, koks, karnawał w Rio... to nie dla mnie, jeżdżę KIĄ

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

07 lut 2018 18:00

Ja zamówiłem sobie takie cos
DC 12 V do 5 V 2A 3 M 4 M Kabel Mini USB Ładowarka dla Dash Cam Kamera DVR Pojazdu Zabezpieczenie Aku
http://s.aliexpress.com/eAzAzmyM?fromSns
+ jak kolega wyżej napisał
Bezpiecznik Adapter Niski Profil Mini
http://s.aliexpress.com/IZB7FBna?fromSns

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

07 lut 2018 18:38

Zamówiłem już mio smartbox. Teraz tylko na all...pl ten "bezpiecznik". Pod który bezpiecznik się wpiołeś?? I jeszcze rozumiem że + pod ten wystający kabel a - pod masę. Mio ma 3 kabelki bo jest jeden + na stały prąd a drugi + na taki po zapłonie. Na filmach na YT jest żeby podłączyć jeden pod bezpiecznik od zapalniczki.

Wysłane z s8
Obrazek

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

07 lut 2018 22:41

Ja dopiero zamowilem jeszcze nie dostalem, wiec nie zabieralem sie do tego.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

09 lut 2018 14:29

Smartbox dotarł. Podjechałem kupić te "rozgałęziacze" do bezpieczników i zabrałem się za montaż. Smartbox ma dwa wejścia "plus", jedno na prąd po stacyjce i drugie bez stacyjki (do trybu parkingowego). Ja wpiołem się na prąd po zapłonie w bezpiecznik od zapalniczki (20A), a w prąd pomijając zapłon w bezpiecznik od podświetlenia wnętrza auta (7,5A). masę w śrubkę z karoserii z lewej strony bezpieczników. Trzeba jedynie kupując te rozgałęźniki poprosić o bezpieczniki o wartości jakie będą nam potrzebne, te oryginalne w samochodzie są jakieś mikro i nie można ich włożyć do rozgałęźnika
Obrazek
@dzygi
To co zamówiłeś na aliexpress chyba jest tylko do podłączenia kamerki pomijając gniazdo zapalniczki? Chyba że ma nagrywać ciągle? Ma jeden kabelek na +. Ja mam kamerkę Mio Mivue 658 i zestaw że smarboxem działa jak w opisach. Po wyjęciu kluczyka po kilku minutach włącza się tryb parkingowy i działa fajnie zarówno na wykrywanie kamery jak i wstrząs auta (ustawiłem rejestrator na wysokie wykrywanie, karta 64gb więc wystarczy)
Obrazek

Lukaszemko
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 07 lut 2018 22:40
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 117KM
2010, Ni niewm

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

10 lut 2018 00:41

czaru$90 napisał(a):
Pitrek napisał(a):
czaru$90 napisał(a):Jutro umówiłem się na odbiór Xiaoyi Yi Dash Camera za 250PLN. Dam znać jak otrzymam i przetestuję :) Dzięki za włączenie się w dyskusję. :drinkingcheers:


Czekam na recenzje !

Powiem krótko, kamerkę mam i używam. Wersja V1.1 czyli poprawione mocowanie soczewek co ma zapobiegać gubieniu ostrości w upalne dni. Nie miałem jeszcze okazji oglądać nagrań z kamery. Przy tej okazji podpytam was, gdzie macie w Swoich Ceedach zamontowane kamerki? Już mówię na czym polega problem w C1 FL. Tam gdzie najbardziej życzyłbym sobie zamontować kamerkę to miejsce za lusterkiem, ale jest tam ta nakrapiana czarna powierzchnia więc po pierwsze przyssawka odpada w tym miejscu, po drugie ta powierzchnia nakrapiana schodzi w dół przy lusterku więc przy szerokokątnej kamerze 165* nie da się. Potem zamontowałem ją po prawej stronie od lusterka ale pojawił się problem z polem szyby którego nie sięga wycieraczka :szok: Czekam na podpowiedzi które mnie zainspirują.




J jak w końcu ją zamontowałeś
bo mam na taśmę i się zastanawiam w którym miejscu

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

25 lut 2018 19:39

Wczoraj zmieniłem swoją kamerkę Mio Mivue 658 na nowszy model 792 pro z dodatkową kamerą z tyłu. Jeśli chodzi o jakość nagrań z tego rejestratora to chyba nie ma urządzenia które nagrywa filmy tak dobrze. Full HD w 60 kl/sek obraz igła. Tylna kamera jest super ale ze względu na to że mam przyciemniane szyby jedynie w ciągu dnia :-( w nocy coś tam widać ale .... nie wiele. Urządzenie smartbox zostało i teraz w trybie parkingowym załącza nagrywanie po wykryciu ruchu z przodu i jak i z tyłu. Cena za cały zestaw wysoka ale za ceną idzie jakość która jest rewelacyjna.Obrazek

Wysłane z s8
Obrazek

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

25 lut 2018 19:53

Lukaszemko napisał(a):J jak w końcu ją zamontowałeś
bo mam na taśmę i się zastanawiam w którym miejscu

Jak na taśmę to się nie zastanawiaj tylko klej po lewej stronie za lusterkiem, ja mam przyssawkę i dzisiaj kamera wisiała po tych mrozach. Dlatego będę polował na przyklejany uchwyt.

PiotrKr
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 04 lis 2017 11:00
Lokalizacja: polska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 ON 136KM
2017, L

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

07 mar 2018 10:31

Witam. Mam pytanie odnośnie montowania w samochodzie kamerki sporowej zamiast wideorejestratora. Posiadam taką kamerkę do nagrywania tzw. czynności sportowych. Zastanawiam się czy bylaby możliwość wykorzystania jej jako rejestratora. Pytałem u dystrubutora i nie widzą przeciwskazan. Nawet kamerka posiada funkcje rejestratora czyli nadpisuje materiał. Ma 170 stopni i nagrywa 4k 60 klatek/ sekundę , posiada stabilizację obrazu. Można nagrywac na podpiętym ładowaniu usb. Posiadam też w zestwie mnóstwo uchwytów do niej . Najwygodniejszy będzie taki magnesowy co sie przykleja na szybę podkładke metalowa taśmą dwustronną i do tego mocuje kamerkę na magnes , bardzo wygodne . Jedynie co chciałbym zrobić w samochodzi i to chyba tylko przez ASO to potrzebuje w podsufitce gniazdo usb .
I tutaj pytanie czy ktoś się orientuje czy robią to w ASO i ile to kosztuje ? W najgorszym wypadku kabel usb do zapalniczki gdzies schować tak jak tutaj robi większość. Jak zrobi się cieplej i znajdę chwile to zrobię zdjęcia i jakiś materiał testowy dla zainteresowanych.
Pozdrawiam Piotr

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

12 mar 2018 00:42

Krótko i na temat, ja używam G1WH zawieszonego na uchwycie mocowanym do luterka. Polecam zmianę firmware na najnowszy.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

12 mar 2018 05:14

A podpowiedz prosze, który jest teraz najnowszy, albo gdzie to na bieżąco sprawdzać?
Bo tyle stron wyrosło, że nie wiadomo gdzie to leży. A do tego myślałem, że już projekt zamknięty?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

12 mar 2018 07:11

motto napisał(a):Krótko i na temat, ja używam G1WH zawieszonego na uchwycie mocowanym do luterka. Polecam zmianę firmware na najnowszy.
A nie lepiej soft dod?
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

fajny_nick
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 12 gru 2016 16:39
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 105KM
2009, Optimum

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

18 kwi 2018 06:43

Witam,

Mam pytanie do osób, które "doprowadzały" prąd do zasilania wideorejestratora. Pierwszy mój plan był taki, żeby przeprowadzić kabel podsufitką i podłączyć do gniazdka w bagażniku, niestety w tym gniazdku, napięcie jest cały czas (bez znaczenia, czy zapłon jest włączony czy nie). Mi zależy na rozwiązaniu takim, żeby gdzieś za lampkę oświetlenia kabiny doprowadzić gniazdko, w którym pojawia się napięcie dopiero przy włączonym zapłonie i do niego podłączyć kabel. Z tego co wyczytałem to najlepiej tego prądu szukać w słupku, tylko czy podłączenie tam kamery nie spowoduje jakiś zakłóceń? A może ktoś ma jakiegoś elektryka godnego polecenia w wa-wie, do którego mógłbym podjechać z taką przeróbką?

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

18 kwi 2018 07:15

A skąd pomysł na gniazdko z bagażnika?? masz zapalniczkę czy gniazdko z przodu i tam pokazuje się napięcie "po stacyjce" :scratch_one-s_head:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

fajny_nick
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 12 gru 2016 16:39
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 105KM
2009, Optimum

Re: Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

18 kwi 2018 07:52

Gizmo121 napisał(a):A skąd pomysł na gniazdko z bagażnika?? masz zapalniczkę czy gniazdko z przodu i tam pokazuje się napięcie "po stacyjce" :scratch_one-s_head:

Miałem taki pomysł, żeby pochować trochę kable. Do tej pory jeździłem właśnie z wpiętą kamerką w to gniazdo i cały czas gdzieś mi się ten kabel plątał i przeszkadzał, mam nadzieję że się trochę wytłumaczyłem z tego pomysłu :roll:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl