Utrata całego oleju

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Utrata całego oleju

07 kwi 2018 07:25

Może to dziwnie zabrzmi, ale w dniu wczorajszym mój samochód pozbył się całego oleju. Jak zwykle jechałem z pracy do domu (rano wymieniany był olej u mechanika). Samochód pracował normalnie (przez 90 kilometrów). Podjechałem pod dom i usłyszałem że dziwnie silnik pracuje... Otwarłem maskę a tam po prostu wszędzie olej. Z samochodu po prostu kapało. Odpaliłem silnik i wjechałem na podjazd. Kontrolka ciśnienia oleju normalnie zgasła.. Bagnet suchy. Cała osłona dolna w oleju, cały blok silnika w oleju, załączam parę zdjęć.

Dzisiaj będę oglądał co się stało, mam nadzieję że silnik się nie zatarł..... czy jest możliwe że mechanik źle przykręcił pokrywę filtra ? czy przez ten filtr mogła się wylać taka ilość oleju ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Utrata całego oleju

07 kwi 2018 08:00

A korki pozakręcał? Filtr przykręcił albo czy go w ogóle założył? Coś musiał z tych elementów spaprać.

Norberto1
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 10 lut 2017 11:05
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum+

Re: Utrata całego oleju

07 kwi 2018 10:33

boe6666 napisał(a):czy jest możliwe że mechanik źle przykręcił pokrywę filtra ?


Dziwna sprawa, mam nadzieję że to coś błahego i motor nie ucierpiał. Swoją drogą nie bardzo wiem jak można skopać wymianę oleju.... roztargnienie? skleroza? Daj znać jak się coś wyjaśni.
126p 650, forman 1.3, felicia 1.6, cee'd crdi 1.6 sw

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Utrata całego oleju

07 kwi 2018 16:59

Się wyjaśniło. Mechanik zakręcając pokrywę filtra oleju coś zrobił nie tak i oring się podwinął. Ale trzeba przyznać że firma ok, przyjechali do mnie dzisiaj (90km) i na miejscu naprawili. Ubyło 1,5l oleju, bagnet tylko końcówkę miał zanurzoną w oleju. Twierdzą że skoro kontrolka oleju się nie zapaliła to oznaczało że ciśnienie było w normie, więc nic się silnikowi nie stało. Olej wylatywał całą trasę, więc pewnie gdybym jeszcze jechał ze 30km to silnik bym zatarł. W poniedziałek mam mieć ponowną wymianę oleju + mycie silnika - gratis.
Temat do zamknięcia.

Mówisz i masz :closed:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl