[C2] 1.6 CRDI przybywa oleju I hałas wentylatora dmuchawy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Crisu
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sty 2018 15:03
Lokalizacja: L'pool
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 ON 128KM
2013

[C2] 1.6 CRDI przybywa oleju I hałas wentylatora dmuchawy

28 sty 2018 12:02

:wavingyellow:

Mam nadzieję, że mogę opisać dwie sprawy w jednym temacie.

1. Wydaję mi się, że od ostatniego sprawdzania bagnetu przybyło oleju. Wiem, że powinienem się zgłosić do ASO, ale nie mogę tego zrobić przez najbliższe dwa tygodnie. Więc co może być tego przyczyną? Słyszałem, że może to być problem z dpfem, auto ma w tym momencie około 100 tyś km.

2. Na 2gim i 3cim biegu nawiew wydaje z siebie odgłosy coś jakby "świerkanie", o ile podczas jazdy prawie tego nie słychać o tyle na postoju jest mega irytujące. Podczas pracy AUTO właśnie na ogół z tą prędkością działa nawiew.

kosmos2011
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 13 sie 2017 13:54
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Marka i model samochodu: Hyundai Accent LC 2000r 1,3 G4EA

Re: [C2] 1.6 CRDI przybywa oleju I hałas wentylatora dmuchaw

28 sty 2018 17:13

Crisu napisał(a):Mam nadzieję, że mogę opisać dwie sprawy w jednym temacie.


Nie możesz.

"Szukaj" jest na górze z lewej strony.

viewtopic.php?f=42&t=5121&hilit=nawiew&start=40

viewtopic.php?f=38&t=7840&hilit=przybywa

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [C2] 1.6 CRDI przybywa oleju I hałas wentylatora dmuchaw

30 sty 2018 15:22

Crisu wybacz koledze, ale on podobnie jak ja jest strasznie cięty na porządek, tym bardziej że ma ogromną wiedzę i się nią dzieli, ale niekoniecznie z ludźmi, którzy włażą z butami na forum i piszą "pomuszta bo mam horom curke" itp (oczywiście nie o Tobie teraz mowa).
Fakt faktem mogłeś się wysilić i użyć szukajki, ale jak wspomniałem w Twoim wątku "prezentacyjnym" - wybaczymy Ci tym razem ;)

Co do oleju to na 99% wina DPF - silnik go przecież nie produkuje, a tzn że podczas przerywanych prób dopalania DPF niespalone paliwo spływa po ściankach cylindrów do miski olejowej i rozrzedza olej. Co tzn? natychmiast do serwisu, wymiana oleju i albo drogowa albo serwisowa próba wypalenia DPF. Napisałeś, że robisz 50k km rocznie i dlatego kupiłeś diesla - ja też tyle robię i dlatego kupiłem benzynę :D Oczywiście to mogą być jeszcze zaniedbania poprzedniego właściciela - DPF nie lubi miejskiej jazdy. Zmień jak najszybciej olej a potem daj mu w pi*dę na autobahnie przez jakiś czas, może się przetka, jak nie to tylko serwis i chemia.

Wentylator? Zasyfiony to ćwierka ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Crisu
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sty 2018 15:03
Lokalizacja: L'pool
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 ON 128KM
2013

Re: [C2] 1.6 CRDI przybywa oleju I hałas wentylatora dmuchaw

11 lut 2018 11:52

Ryba4 napisał(a):Crisu wybacz koledze, ale on podobnie jak ja jest strasznie cięty na porządek, tym bardziej że ma ogromną wiedzę i się nią dzieli, ale niekoniecznie z ludźmi, którzy włażą z butami na forum i piszą "pomuszta bo mam horom curke" itp (oczywiście nie o Tobie teraz mowa).
Fakt faktem mogłeś się wysilić i użyć szukajki, ale jak wspomniałem w Twoim wątku "prezentacyjnym" - wybaczymy Ci tym razem ;)

Co do oleju to na 99% wina DPF - silnik go przecież nie produkuje, a tzn że podczas przerywanych prób dopalania DPF niespalone paliwo spływa po ściankach cylindrów do miski olejowej i rozrzedza olej. Co tzn? natychmiast do serwisu, wymiana oleju i albo drogowa albo serwisowa próba wypalenia DPF. Napisałeś, że robisz 50k km rocznie i dlatego kupiłeś diesla - ja też tyle robię i dlatego kupiłem benzynę :D Oczywiście to mogą być jeszcze zaniedbania poprzedniego właściciela - DPF nie lubi miejskiej jazdy. Zmień jak najszybciej olej a potem daj mu w pi*dę na autobahnie przez jakiś czas, może się przetka, jak nie to tylko serwis i chemia.

Wentylator? Zasyfiony to ćwierka ;)


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Przepraszam bardzo faktycznie jeżeli naciągnąłem regulamin. Faktycznie pojade na serwis i wymienie olej, odnośnie przepalania dpfa to ostatnio wydaje mi się, że udało mi się to sprowokować. Po zatrzymaniu się było czuć niemiły zapach. Jeżeli chodzi o samo przepalanie to utrzymanie jakich obrotów zalecasz? Na autostradach w UK wolę się nie rozpędzać powyżej 140 km/h :swerve:

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [C2] 1.6 CRDI przybywa oleju I hałas wentylatora dmuchaw

11 lut 2018 14:24

Nie musisz się rozpędzać, możesz jechał wolniej ale na wyższych obrotach.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl