[C1] Turbina podupadła na zdrowiu?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
MJRegul
Asystent Kierownika
 
Posty: 203
Dołączył(a): 09 maja 2015 10:58
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum+

[C1] Turbina podupadła na zdrowiu?

25 sty 2018 22:56

FILMIK Z PROBLEMEM: https://youtu.be/sCPH8yFaXnU

Cześć kochani, kolega kupił ze dwa miesiące temu ceed'a HB z 2007 roku. Nalatane około 220-230kkm o ile pamiętam.
Wg poprzedniego właściciela przy chyba 160kkm regenerowana turbina bo świszczała.
Gdy auto kupowaliśmy turbina była cicha w porównaniu do mojej syreny z która jeżdżę od prawie 50kkm.

Dziś żona kolegi podjechała do nas z pytaniem "co to" w dużym skrócie i ja się szczerze mówiąc mocno zdziwiłem.

Świergot/gwizdek przy około 2000-2500rpm +/- 200rpm różnie zależy od biegu, tylko podczas jazdy, na luzie przy gazowaniu cisza.
Przy łagodnym przyspieszaniu BRAK efektu, przy normalnym i przy "bucie" gwizdek w podanym zakresie obrotów.
Auto nie traci mocy, nie kopci, jedzie normalnie tylko świergocze.
Koniec turbo czy może jakieś inne pomysły? Spotkał się ktoś z czymś takim?
2008 KIA pro_cee'd 1.6 CRDi (Pwr 115,9KM Tq 256,4Nm :yah: ) Optimum+
Obrazek

Kozak_Barabasz
 

Re: Turbina podupadła na zdrowiu?

26 sty 2018 11:20

Fajnie świszczy ;) Taka usportowiona wersja jak w Subaru :spoko:
ASO wgrywało w pierwszych cee'dach poprawki do ECU bo za wysoko kręciła się turbina i potrafiła wcześniej wysiąść.
Polecam skorzystać z takiej aktualizacji- teraz już zapewne płatnej jak nie była wcześniej robiona na przeglądzie.

Trzeba zdjąć gumę dolotową i sprawdzić luz na łożyskowaniu wirnika.
Może również być gdzieś przetarty sam wąż i przez to syczy.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl