[C1] Szarpanie i odpalania za którymś razem

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Rafal1934
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 lip 2016 12:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 126KM
2008

[C1] Szarpanie i odpalania za którymś razem

08 sty 2018 16:07

Witam, mam ostatnio taki problem że najczęściej po tankowaniu mam problem z odpaleniem za pierwszym razem auta. Muszę kręcić go kilka razy. Problem ten występuje rzadko, w ciągu ostatniego miesiąca ze trzy razy. Czasami też gdy chwilę postoi też muszę go kręcić kilka razy.
Ostatnio miałem taką sytuację że na autostradzie jechałem ponad 130km/h i nagle zaczęło nim mocno szarpać do przodu i do tyłu tak jakby się dusił. Dopiero zwolnienie do 90km/h pomogło i tak jechałem cała trasę. Po dłuższym postoju wracałem znowu ta sama trasą i już nie było takich problemów.
Od razu powiem że temperatura otoczenia nie ma tutaj wpływu, dzieje się to zarówno podczas + 10 stopni jak i w okolicach zera.
Wymieniłem ostatnio świece i akumulator jednak problem dalej jest. Mechanik sprawdzał go na komputerze i tak też nic nie wykazało. Najgorzej że jak auto było u mechanika to za każdym razem odpalal za pierwszym razem.
Miał ktoś podobny problem? Myślę że coś z układem paliwa może być. Myślałem o filtrze paliwa ale podobno w moim aucie go nie ma. Więc co go zastępuje?

kosmos2011
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 13 sie 2017 13:54
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Marka i model samochodu: Hyundai Accent LC 2000r 1,3 G4EA

Re: Szarpanie i odpalania za którymś razem

08 sty 2018 19:01

Sprawdź ciśnienie sprężania, luzy zaworów i rozrząd.

https://www.drive2.ru/l/472568449424425525/



Obrazek

Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl