Halogeny temat rzeka ale.....

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Jeff
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2017 09:56
Lokalizacja: Sandnessjøen
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2012

Halogeny temat rzeka ale.....

07 lis 2017 09:35

Heloł. Bardzo proszę o nie hejtowanie mnie bo jestem tu nowy. Tak szukałem. Ale do tematu.
Nie działają mi halogeny. Sprawa jest dziwna bo po pierwsze są na miejscu i żarówki nawet kupiłem nowe dwie. Wymiana nic nie daje. Jak przekręcam ten pizdryczek to nic nie dzieje się na desce nie zapala się kontrolka, jak przekręce dalej normalnie zapalają się przeciemgielne tylne. Bezpieczniki ok przekaźnik od halogenów też po zamieniałem go miejscami na inny taki sam ktory był w skrzynce pod maską. Nie za bardzo wiem co mam zrobić a nie ukrywam że chciałbym sam to ogranąć. Czy jest taka możliwość ze ktoś w kompie zdeaktywował halogeny? Czy bez serwisu można połączyć sie z kompem przez np OBD2 i to zmienić? Dodam tylko że jak uruchamiam silnik to zapalają się światła i nie ważne czy mam na pozycji off czy on. Jedyne co mogę zmienić to przełączyć na postojówki. Z góry dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

07 lis 2017 11:48

Na tym forum przyjęła się zasada, że jeżeli jest już jakiś temat, w którym Ziutek, Heniek i Ferdek poruszyli ten sam problem, to Czesiek nie zakłada nowego tematu o tym samym, tylko dlatego, że on jest Czesiek, a nie żaden z tych trzech, więc to zupełnie inna sprawa.
Co do drugiej kwestii (łatwiejszej :grin: ) to tak ma być - zwróć uwagę, że zapalają Ci się mijania, a tylne pozycyjne i deska nie - w ten sposób realizowane są światła do jazdy dziennej. Bo rozumiem, że mówimy o sytuacji gdy manetkę masz na 0? Bo takiego detalu zabrakło w Twoim opisie.
Co do pierwszej kwestii to chyba bez wizyty u elektryka samochodowego się nie obędzie. Oni naprawdę jeszcze żyją, i wcale tak drogo nie kasują ;) Mówisz, że przekaźnik OK, a słyszysz go jak włączasz/wyłączasz przeciwmgielne ? Dlaczego "ktoś" miałby Ci coś dezaktywować? Jesteś pierwszym właścicielem? Skoro rocznik 2012 to może masz jeszcze gwarancję? Nie wiem jaki przebieg, ale jeśli mniej niż 150 to może podejdź do ASO ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

kosmos2011
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 13 sie 2017 13:54
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Marka i model samochodu: Hyundai Accent LC 2000r 1,3 G4EA

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

07 lis 2017 20:32

Czesiek to przynajmniej by się przywitał w odpowiednim miejscu, a Jeff no cóż.

Wyjmij przekaźnik od przednich przeciwmgłowych i sprawdź czy na dwóch pinach stale jest +12V.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Jeff
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2017 09:56
Lokalizacja: Sandnessjøen
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2012

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

08 lis 2017 12:12

O przepraszam faktycznie się nie przywitałem. Cześć Jestem Piotrek mam Kie od niedawna. Witam i pozdrawiam wszystkich fanów marki.
Szukałem ale tego co chciałem nie znalazłem. Racja nie powinienem zakładać nowego...
Nie ma różnicy czy jest na 0 czy włączone światła z tyłu palą się zawsze zmienia się tylko podświetlenie deski.
Chciałem spróbować naprawić sam bo akurat tu gdzie mieszkam to dostęp do elektryka samochodowego jest trudny, po drugie uwierz mi cena za roboczogodzinę jest zabójcza. Do serwisu Kia najbliższego mam 140km w jedną stronę plus opłatę za 11km tunel :) tak samochód na gwarancji.
Dzięki za info o zmierzeniu napięcia na pinach od przekaźnika. Jest 12 :)
Czy możliwe ze padnięty jest przełącznik w manetce? Ale patrząc na schemat to niemożliwe bo nie działałoby tylne przeciwmgielne.
Bardzo dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

08 lis 2017 12:48

Jeff napisał(a):Czy możliwe ze padnięty jest przełącznik w manetce? Ale patrząc na schemat to niemożliwe bo nie działałoby tylne przeciwmgielne.

Możliwe, tylne i przednie przeciwmgłowe to dwa odrębne obwody posiadające wspólną masę. Dodatkowo przednie sterowane są przez moduł BCM i może on też być uwalony.

AUTOR WĄTKU
Jeff
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2017 09:56
Lokalizacja: Sandnessjøen
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2012

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

08 lis 2017 13:33

Ok. Czyli wyczerpałem swoje możliwości diagnozowania i naprawiania. Zostaje ASO. Pochwalę się jak wrócę od nich :) Dziękuję bardzo.


Jedno pytanie czy ten schemat jest z GDS kia?

kosmos2011
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 13 sie 2017 13:54
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Marka i model samochodu: Hyundai Accent LC 2000r 1,3 G4EA

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

10 lis 2017 17:25

Też.

W92
 

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

11 gru 2018 08:15

Cześć

Podepne się pod temat, chociaż moje pytanie będzie dotyczyło nieprzeciwmgłowych. :)

Montował ktoś, ma ktoś u siebie w Ceedzie zamontowane z przodu lub na dachu halogeny dalekosiężne? Mam na myśli takie dwie lub trzy sztuki jak w Szwecji widziałem np.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

12 gru 2018 13:01

Już wyobrażam sobie Ceeda z halogenami na dachu... :rolling:
Mogę spytać po grzyba Ci to? Jeździsz Ceedem w rajdach ? Bo w normalnym ruchu drogowym za używanie tego należy się mandat, a ja bym zastrzelił na miejscu.
Jak już to raczej przed atrapą montować, bo na belce dachowej (?) raczej słabo...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

12 gru 2018 15:13

Ryba4 napisał(a):Mogę spytać po grzyba Ci to?


Nie po grzyba ...a na renifery ...zobacz Jego lokalizacje ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

12 gru 2018 15:52

Widziałem wiele dziwnych rzeczy w Wawie, ale reniferów to jeszcze nie :grin:
Wojtuś, kolega nie jest papieżem czy królem, żebyś pisał zaimek dzierżawczy z dużej litery ;-)
Ale powiem Ci (to już wyraz szacunku do Ciebie / Twojej osoby <tfu!>), że jak np. wczoraj wieczorem omijałem korek na obwodnicy KRK jakimiś zadupiami, w deszczu i śniegu, i co chwile wyskakiwali mi piesi-Ninja lub rowerzyści bez żadnych światełek (serio, jakim poyebem trzeba być, żeby jeździć na rowerze w zimie, wieczorem, przy padającym śniegu z deszczem i mgle, BEZ ŚWIATEŁ ?!?!) to tak sobie myślę, że takie światełka by się przydały...ALBO KARABIN.. :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

12 gru 2018 16:59

Ryba4 napisał(a):Widziałem wiele dziwnych rzeczy w Wawie, ale reniferów to jeszcze nie :grin:


O fcuk...spojrzałem za wysoko ...mea qulpa.

Co do odblasków masz rację ( stąd i suveniry na zlocie) .
Mały ot
w pewnej miejscowości nad rzeką Liwiec komendant postawił sobie za punkt honoru ,że wyłapie wszystkich co jeżdżą na rowerach bez kamizelki.
Przez tydzień trwała akcja - wyłapał wszystkich , posypały się mandaty.

Panie!!!! teraz to w dzień w kamizelkach jeżdżą!!!!
:jumpeveryone:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

W92
 

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

14 gru 2018 08:46

reniferów i łosi Ci u nas dostatek :layrubber:
Jakieś pomysły na zamontowanie na zderzaku lub grillu? :yah:

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

14 gru 2018 12:13

W92 napisał(a):Jakieś pomysły


Ja to tylko widze tak ; listwa ledowa nad szybą pomiędzy relingami....takie Januszowe 4wude kros kantry :cool: :wink: :rockout:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

W92
 

Re: Halogeny temat rzeka ale.....

17 gru 2018 08:56

jednak wole 3 okrągłe :D

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl