[C1] Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

[C1] Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

22 wrz 2017 19:24

Hej.
Z 2 miesiące temu kupiłem Proceeda w benzynie 1,4, rocznik 2008. Przebieg na dzień dzisiejszy 130 tys.
Jako, że sam wykręciłem narazie tylko 3 tys, a mam pewne obawy co do sprzęgła, chciałem zapytać bardziej doświadczonych użytkowników ile wytrzymuje sprzęgło przy jeździe typowo miejskiej w tym modelu (albo w zwykłym ceedzie Pb 1,4, bo to jeden grzyb:p)
Dlaczego pytam? Bo na początku myślałem, że muszę się obyć z nowym samochodem i szarpanie przy zmianie biegów to normalka. Niemniej jednak nadal raz uda mi się to zrobić płynnie, a raz mam nagłe szarpnięcie po wrzuceniu biegu i skok przyspieszenia. Tak jakbym musiał się wstrzelić idealnie w punkt. Nie to mnie jednak niepokoi najbardziej - otóż dojeżdżam do ronda, wrzucam dwójkę, wjeżdżam na rondo i jadą czuję delikatne skoki - ewidentnie mi szarpie. Wyjeżdżam z ronda, daję gazu i już jadę normalnie. Przy jeździe w korku to samo - skacze mi na dwójce. Nic nie piszczy, nic nie zgrzyta, obroty normalne, nie falują.
Gdzieś były jakieś testy na sprzęgło, nie wiem ile one warte, ale je wykonałem, tj:
- ruszenie z trzeciego biegu na płaskiej powierzchni ( jeśli sprzęgło dobre to powinien zgasnąć) - samochód rusza i nie gaśnie,
- delikatne wciśnięcie sprzęgła (ja wiem, gdzieś z 1 cm) - czuć drgania (zaznaczam, że to benzyniak).

Męczy mnie ta jazda, bo albo ruszam wolno jak rower i wtedy precyzyjnie "trafię w punkt", albo ruszam dynamicznie, ale z szarpaniem. Biegi zmieniam przy 3 tys obrotów.
Panowie doradźcie coś proszę i pozdrawiam:)

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

22 wrz 2017 19:49

W starym 1.4 wytrzymało mi 75 tys. :smile:
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Re: Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

22 wrz 2017 19:52

A jakie miałeś objawy? Wymieniałeś na jakiś konkretny model, z którym nie było problemów? Bo czytałem gdzieś, że ceedy mają grymasy jeśli chodzi o nowe sprzęgło i lubią szarpać nawet po wymianie:)

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

22 wrz 2017 20:16

Wymienili w ASO i nawet nie wiem na jakiej firmy bo już miałem nowego i tamten był w zasadzie sprzedany.
Co do objawów to podobne - brak precyzji w ruszaniu, szarpanie.
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

themascarade
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 wrz 2017 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 136KM
2012, L

Re: Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

23 wrz 2017 12:34

W moim ceed ie 1,6gdi 2012 117tyś. Przebiegu takie same objawy.

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Re: Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

26 wrz 2017 17:00

A co jeszcze może odpowiadać za takie objawy? Nie wyregulowana linka gazu, przepustnica? Może najpierw inne rzeczy bym posprawdzał jakoś sam... Bo jak zawiozę go do mechanika przy takich objawach to on mi pół samochodu wymieni i ściemni, że trzeba było...

dominiss1990
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 wrz 2020 13:29
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 CVVT Pb 90KM
2009

Re: Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

16 wrz 2020 13:39

Witam serdecznie wszystkich :) Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Ceed'a I FL 1.4 CVVT. Mam objawy podobne do opisanych tutaj, przy ruszaniu na I biegu lub wolnym toczeniu się w korku na II biegu mam efekt kangurka. Głównie przy normalnym ruszaniu jest to mocno odczuwalne, trzeba dać więcej gazu żeby nie dławiło. Zastanawiam czy takie zachowanie jest normalne w tych Ceed'ach czy świadczy to uszkodzonym sprzęgle lub innej części?

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

16 wrz 2020 13:47

Przesiadles sie z jakiegos innego samochodu? Kia tak ma. Jedni szybko zalapują o co biega inni nie ;) Slabe tarcze sprzęgła to efekt ślizganie się. Depnij gaz przy ruszaniu w jakimś bezpiecznym miejscu i jeśli obroty wzrosną (silnik zawyje) a samochód słabo będzie przyspieszył, to wtedy tarcze do wymiany.
A ha link do innego forum z pewnym wyjaśnieniem https://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?f=20&t=4378&start=20#p34794
W stonce robili aktualizacje i podobno rozwiązuje problem częściowo https://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?f=108&t=2175&hilit=aktualizacja&start=220
Trochę więcej trzeba poczytać ;)
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

dominiss1990
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 wrz 2020 13:29
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 CVVT Pb 90KM
2009

Re: Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

16 wrz 2020 14:03

Przesiadłem się z Trafica, ale właściwie to już ponad 10 lat głównie użytkuję diesle :) A benzyna to wiadomo w porównaniu do diesla zachowuje się znacznie inaczej. O ślizganiu nie ma mowy, autko "z buta" rusza jak szalone, jedynie co to ten efekt kangura przy ruszaniu mnie zastanawiał czy to normalne, teraz nie będzie mnie to niepokoiło, dzięki :)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

17 wrz 2020 06:52

dominiss1990 napisał(a):Witam serdecznie wszystkich :) Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Ceed'a I FL 1.4 CVVT. Mam objawy podobne do opisanych tutaj, przy ruszaniu na I biegu lub wolnym toczeniu się w korku na II biegu mam efekt kangurka. Głównie przy normalnym ruszaniu jest to mocno odczuwalne, trzeba dać więcej gazu żeby nie dławiło. Zastanawiam czy takie zachowanie jest normalne w tych Ceed'ach czy świadczy to uszkodzonym sprzęgle lub innej części?



Dzieje się to w konkretnym zakresie obrotów?
Spalanie w normie?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Kangurek - czy sprzęgło jest do wymiany?

18 wrz 2020 01:45

dominiss1990 napisał(a):Przesiadłem się z Trafica, ale właściwie to już ponad 10 lat głównie użytkuję diesle :) A benzyna to wiadomo w porównaniu do diesla zachowuje się znacznie inaczej. O ślizganiu nie ma mowy, autko "z buta" rusza jak szalone, jedynie co to ten efekt kangura przy ruszaniu mnie zastanawiał czy to normalne, teraz nie będzie mnie to niepokoiło, dzięki :)

Raczej one tak mają, po jakimś czasie wyczujesz auto i problem zniknie. Przynajmniej ja tak miałem. ;-)
Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl