[C2] Elektryczny hamulec + grzanie się tarcz

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lukzak2298
Klubowicz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 04 cze 2014 12:48
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2014, L

[C2] Elektryczny hamulec + grzanie się tarcz

03 sie 2017 08:44

Witam
Mam na moim ceedzie przejechane 83 tysiące km i już 2x zmieniane były klocki z tyłu (gdzie jest hamulec elektryczny). Z przodu klocki ciągle są dobre. Jeżdżę dużo w trasie i raczej ecodiving jeżeli chodzi o hamowanie. Zaciski/tłoczki były czyszczone, prowadnice smarowane. Wszystko zawsze w ASO. Problem ciągle występuje. Czy można to podciągnąć pod błąd konstrukcyjny, wadę ukrytą? Czy da się jakoś dochodzić praw? Przecieżto tarcze z przodu powinny się więcej zużywać.

W ASO mi wytłumaczyli że kia specjalnie rozgrzewa tarcze żeby nie było na niej wilgoci... Albo druga wersja: ESP ciągle hamuje...

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Elektryczny hamulec + grzanie się tarcz

03 sie 2017 12:54

Mam tą samą sytuację. W ASO mi tłumaczyli, że dla hamulców elektrycznych jest specjalny system zapobiegający blokowaniu się zacisków na tarczach (częsty przypadek jeśli mało korzysta się z hamulca ręcznego). Co jakiś czas system dociska lekko klocki.
Ja przejechałem 60tys.km i na przeglądzie powiedzieli, że z przodu jest 7mm, a z tyłu 5mm. Do 90tys.km powinny wystarczyć. Klocki mam od nowości.

joksior
Klubowicz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 11 mar 2016 20:02
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013, XL

Re: Elektryczny hamulec + grzanie się tarcz

06 sie 2017 14:13

Witam

U mnie był problem z prawej strony, kilka razy felga była gorąca (czyli jakby hamulce się zablokowały), gdy tylko zauważyłem że felga jest gorąca to wsiadłem do aula i na odpalonym silniku trzymałem cały czas mocno hamulec nożny i kilkakrotnie zaciągałem i puszczałem ręczny przyciskiem i się odblokował, od tamtego czasu regularnie używam ręczny na wciśniętym pedale hamulca i nie mam już z tym problemu. Spróbuj zastosować moją metodę.

Pozdrawiam.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl