[C1FL] Głośna praca silnika

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sivy86
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 26 lip 2017 11:15
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb/LPG 126KM
2010, Optimum

[C1FL] Głośna praca silnika

26 lip 2017 11:33

Witam chciałbym opisać mój pierwszy problem na jaki się napotkałem w świeżo zakupionej kijance. Mianowicie samochód w miejskiej jeździe jest rewelacyjnie cichutki, niestety gdy wyjeżdżam na autostradę dochodzę do prędkości 110 i w górę zaczyna być tyci nie sympatycznie... jest to taki dziwny rezonans podobny do lekko dziurawego tłumika wrażenie jakbym miał silnik tuż przed nosem. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem zaznaczę że tłumik nie jest dziurawy :) pozdr.

czaru$90
 

Re: głośny praca silnika

02 sie 2017 21:42

Zakładając temat mogłeś już napisać o jaki silnik chodzi. Sprawdź połączenie elastyczne tam często już niewielka nieszczelność daje silne doznania akustyczne. Najlepiej na zimnym silniku wiesz na kanał i jedna osoba pod autem, druga operuje gazem i szukasz nieszczelności. Używałeś lupy? Nie ma takiego tematu na forum?

herni
 

Re: głośny praca silnika

03 sie 2017 21:22

Ja ze swojej strony powiem że miałem tylko jeden raz w benzynie i był to dla mnie szok po przesiadce z CRDI tak jak mówisz w mieście ok a na trasie od 110 dosłownie silnik na kolanach. Auto miało 98tyś przelotu utrzymane jak nowe a taka głośna praca jak by na trzecim biegu jechał.

AUTOR WĄTKU
sivy86
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 26 lip 2017 11:15
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb/LPG 126KM
2010, Optimum

Re: głośny praca silnika

03 sie 2017 21:25

hej dzięki za jedyne zainteresowanie jeśli chodzi o silnik to mam wypisane przy nazwie użytkownika jak widać. A jeśli chodzi o nieszczelność no to wszystko jest w porządku pod autkiem, podejrzewam jeszcze katalizator ponieważ wyskakuje mi błąd i świeci się check mechanik powiedział że ten dziwny hałas może być spowodowany zapchanym katalizatorem :( ale nie wiem co o tym sądzić... irytuje mnie ten problem bardzo. A tak jeśli chodzi o Katalizator ma ktoś namiary na dobry sklep ? ja najtaniej znalazłem za 970 zł.

AUTOR WĄTKU
sivy86
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 26 lip 2017 11:15
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb/LPG 126KM
2010, Optimum

Re: głośny praca silnika

03 sie 2017 21:29

Wyczytałem gdzieś że niby Kia w PB jest głośna w tych zakresach prędkości no ale ja również się przesiadłem z diesla i jak po mieście to cisza piękna ale na autostradzie od 110 zaczyna być nie przyjemnie, musiałbym się przejechać z kimś kto ma taką samą i porównać...

herni
 

Re: Głośna praca silnika

08 sie 2017 20:24

To raczej tak chodzi ale skocz do komisu i weź na jadę takie auto sprawdzisz sobie.

AUTOR WĄTKU
sivy86
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 26 lip 2017 11:15
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb/LPG 126KM
2010, Optimum

Re: Głośna praca silnika

08 sie 2017 20:26

Jeszcze jest podejrzenie na katalizator bo mam na wykonczeniu ale w przyszlym tygodniu wymieniam więc zdam relacje.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Głośna praca silnika

15 sie 2017 15:01

Normalka w 1.6, u mnie przyjemnie się jeździ do 140 ( opony mam bardzo ciche wg. ich indeksu ) , skrzynia w KIA jest tak skonstruowana, żeby jak najmniej paliła w mieście, do tego silnik jest cichy tylko do średnich obrotów + kiedyś wyczytałem, że układy wydechowe nie są najlepiej wykonane + słabe wyciszenie budy.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl