odpala ZAWSZE za drugim razem

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Sztifli
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lip 2017 06:39
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia ceed, rocznik 2009, 1.6 126 km, pb+lpg

odpala ZAWSZE za drugim razem

26 lip 2017 10:24

Witam wszystkich :wink:
jak widać po ilości moich postów jestem nowy na forum,
o wyżej wymienionym problemie przejrzałem wiele tematów i mój wydaje się być delikatnie inny - dlatego zakładam nowy.
U mnie problem trwa od jakiś 2 tygodni, Samochód odpala z rana i po pracy( czyli średnio po 8 godzinnym postoju) zawsze za drugim razem. Jednak jak już odpali i po chwili spróbuje znowu go zapalić, odpala za każdym razem.
Dokładniej wygląda to tak, że w pierwszej próbie odpalenia, albo w ogóle nie odpala, albo odpala i wchodzi na 1200 obr i momentalnie schodzi do 0 i gaśnie. Kolejna próba od razu i auto odpala. Dodatkowo wczoraj auto ledwo odpaliło z rana za drugim razem i wskoczyło od razu na 2000 obr i utrzymywało się tak z 30 sec po czym delikatnie zeszła do około 800. Dzisiaj auto odpaliło również za drugim razem, bez jakiś dziwacznych objawów, ALE po zmianie biegu(1,2,3) przytykało auto jak cholera i po chwili jakby je popuszczało, do momentu, aż nie zapalił się GAZ. Na gazie już takich dławień nie było.

EDIT !!!!:

DOSZEDŁ PROBLEM Z OBROTAMI:
Wygląda to tak, że po odpaleniu (czas bliżej niezidentyfikowany, czasem na zimnym silniku, czasem i na ciepłym) obroty stoją na około 800-900 i w momencie dodawania delikatnie gazu obroty się cofają do 500, dopiero wciśnięcie buta w podłogę tak jakby nagle z 500 robi się 2000+ ......


Nadwozie:
HB
Typ paliwa:
Pb/LPG
Pojemność silnika:
1,6
Moc silnika (KM):
126
Rocznik:
2009


Samochód kupiłem w maju z przebiegiem 240,000. I założyłem inst gazową.
W lutym były wymieniane wszystkie filtry + płyny.
Byłem u gazownika na kontroli map i reduktora. Po podłączeniu do kompa, nie wykryto żadnych błędów i odbiegów od normy w wykresach. Gaz został całkowicie odłączony na jeden dzień i to podobno miało pomóc i ustaleniu czy on jest problemem, jednak problem nie znikł.

Teraz pytanie od czego zacząć? Zdaje sobie sprawę, że rozwiązań mogą być dziesiątki.

Pozdrawiam :) :thankyouyellow:
Ostatnio edytowano 22 sie 2017 20:08 przez Sztifli, łącznie edytowano 2 razy

herni
 

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

26 lip 2017 10:36

Najpierw musisz sprawdzić czy po taki postoju masz dobre ciśnienie na listwie paliwa bo wygląda na to że w pierwszym etapie odpalania silnika brakuje paliwa trzeba zerknąć na szczelność układu paliwa. Może coś z odcięciem paliwa przy montażu gazu źle zrobili skocz do innego człowieka który zakłada instalację niech sprawdzi.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

26 lip 2017 10:55

Sztifli napisał(a):Samochód kupiłem

Poza tym ,że ten pojazd ma instalacje LPG to nie wiemy nic.....nie no jeszcze jedno wiemy ...to benzyniak :whistle2:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Sztifli
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lip 2017 06:39
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia ceed, rocznik 2009, 1.6 126 km, pb+lpg

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

26 lip 2017 12:41

Dzięki herni za sugestię, dziś spróbuję podzwonić po gazownikach.


Gizmo121 myślałem, że moje profilowe dane samochodu są widoczne dla wszystkich :)

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

31 lip 2017 14:58

Napisałeś, że wymieniałeś wszystkie filtry. Jeżeli wymieniałeś filtr paliwa to możesz mieć to co ja. Podczas wymiany filtra podwinął się jeden oring i paliwo cofało się do zbiornika. Wystarczyło wymienić oring na nowy i po problemie. :szok:
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
Sztifli
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lip 2017 06:39
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia ceed, rocznik 2009, 1.6 126 km, pb+lpg

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

01 sie 2017 12:33

filtru paliwa nie wymieniałem, bo mechanik powiedział, że tam nie ma filtru paliwa, podobno całą pompę się wymienia...?

Kozak_Barabasz
 

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

01 sie 2017 14:53

Zakręć gaz w butli.
Spuść następnie ciśnienie z reszty przewodu co idzie do silnika (odkręcając śrubę od filtra gazu fazy ciekłej).
Pojeździj tak kilka dni i zobacz czy jest ok.
Obstawiam nieszczelny parownik.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

06 sie 2017 08:17

Po raz 14
Zatankuj świeżej benzyny, wyjedź, stara benzynę z przewodów i odpali od strzała rano
Poczytaj w wątkach o lpg moje wpisy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Sztifli
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lip 2017 06:39
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia ceed, rocznik 2009, 1.6 126 km, pb+lpg

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

09 sie 2017 11:08

Sensor, dwa razy tego próbowałem i problem do dziś nie znikł :)

Lukas_19_82
 

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

13 sie 2017 11:47

Hej,
od kilku dni mam to samo, silnik 1.6 z gazem z 2008 SW. Jak jest zimny za pierwszym razem "poklekocze" i nie zapali. Odczekam dwie sekundy i od razu. jak jest rozgrzany, i zapalam go np. po kilkunastu minutach, łapie od razu Może to być problem z rozrusznikiem?
Będę wdzięczny za wszelkie inne sugestie, niż te wymienione wcześniej.

Nemesis
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lip 2017 18:03
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 109KM
2009

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

16 sie 2017 09:51

Heh, mam to samo od jakiegoś tygodnia... Również auto zagazowane, silnik 1.4 Kia Ceed 1 generacji
Wróciłem z urlopu w Bośni i Chorwacji, tam auto jeździło bez problemu a cuda zaczęły się po powrocie. Czytając wypowiedź Sensora spróbuję najpierw zatankować polskie paliwo i wyjeździć wszystko do końca, bo ostatnie PB było tankowane w Chorwacji albo na Węgrzech w drodze powrotnej, może to wina ich mieszanki.
Mam też już przejechane 40 tys km od ostatniej wymiany świec, czy może to być kwestia świec?
Na innych forach ktoś napisał, żeby wyłączać instalację gazową przy odpalaniu auta i sprawdzić czy wówczas auto odpala normalnie, ponieważ winić może reduktor gazu podający złą mieszankę paliw. U mnie wyłączanie instalacji pomogło na dwa odpalenia, jednak teraz przy odpalaniu na benzynie jest to samo.

AUTOR WĄTKU
Sztifli
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lip 2017 06:39
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia ceed, rocznik 2009, 1.6 126 km, pb+lpg

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

22 sie 2017 20:04

Hej
właśnie odebrałem auto, które było u mechanika ponad tydzień(sprawdzanie poza gazem). Fachowiec serio nie ma pomysłu co może być powodem odpalania i dziwnych obrotów.
Od jutra drugi raz odłączamy gaz i do końca tyg(zdążę zrobić jakieś 200km) mam jeździć na benzynie. Jeżeli nic się nie poprawi to oddaje auto do innego serwisu GAZU i na gwarancji mi wszystko sprawdzą, czy czasami tamci czegoś nie spierdylili podłączając się z instalacją....

lipa:)

Kozak_Barabasz
 

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

23 sie 2017 08:14

Jak został wyeliminowany nieszczelny parownik, to zostaje problem ze sterownikiem.
Pamiętajcie, że zostały rozcięte oryginalne wtryskiwacze. Możliwe, że komputer GAZu je odcina.
Trzeba byłoby na próbę przywrócić wiązkę wtrysków/zmostkować odpowiednie piny co idą do komputera na sztywno.

AUTOR WĄTKU
Sztifli
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lip 2017 06:39
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia ceed, rocznik 2009, 1.6 126 km, pb+lpg

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

23 sie 2017 20:18

Kozak_Barabasz powiedź mi proszę, bo jedno mnie bardzo zastanawia, czy jeżeli te wszystkie objawy dzieją się jedynie na benzynie, bo samochód odpalam zawsze na benzynie, obroty też falują/dusi się na benzynie czy to może być spowodowane usterką związaną z instalacją gazową??

Nemesis
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lip 2017 18:03
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 109KM
2009

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

28 sie 2017 12:27

U mnie problem został zażegnany, okazało się że faktycznie zawiniło paliwo tankowane na Węgrzech a dokładniej fakt, że było to PB100 (niestety o dziwo innej benzyny na tej stacji nie było a musieliśmy zatankować) - w rezultacie wtryski nie radziły sobie z taką mieszanką przy odpalaniu samochodu. Wyjeździłem tę benzynę do stanu rezerwy a następnie zalałem 95 którą zawsze tankuję w kraju i problem ustał :)

AUTOR WĄTKU
Sztifli
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lip 2017 06:39
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia ceed, rocznik 2009, 1.6 126 km, pb+lpg

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

28 sie 2017 20:12

Dziękuję, że podzieliłeś się z nami rozwiązaniem :)
Ja zrobiłem trzecia próbę zmiany benzyny... wcześniej tankowałem 95 na BP, a teraz zatankowałem tą lepszą na Orlenie i co mnie zadziwiło dzisiaj rano auto odpaliło za pierwszym razem :O zobaczymy co będzie jutro :D
pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
Sztifli
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lip 2017 06:39
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia ceed, rocznik 2009, 1.6 126 km, pb+lpg

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

14 wrz 2017 09:06

Problem definitywnie rozwiązany. Usterki powodowało paliwo(benzyna 95 ze stacji BP).

:drinkingcheers:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

23 wrz 2017 17:00

A przepraszam do wujka sensora!!!!!!!??????
Ponad tydzien temu to samo kolega w astrze starej 2 miał i tez szukał i szukał i wymyślał i nie chciał słuchać bardziej doświadczonego
Po czym zatankował świeże paliwo i...........
Nic nie gada od tygodnia a wystarczy MIAŁEŚ RACJE
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

dropsiaq
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 05 kwi 2016 18:54
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb/LPG 122KM
2007

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

23 wrz 2017 19:04

Sztifli miałem identyczne objawy przy moim samochodzie.

Jeżdżę tak jak Ty na LPG, zawsze tankuje Pb do pełna i starcza mi na jakieś dwa miechy. Gdy miałem mało Pb (jakaś 1/4 zbiornika) zaczynał odpalać mi za drugim razem z takimi samymi objawami jak u Ciebie, wiec lałem do pełna i wszystko było ok. Nie dawało mi tylko spokoju to, że zawsze się dławił przy ruszaniu na zimnym silniku. Musiałem wciskać go na obroty gdy ruszałem, żeby niwelować ten efekt. Jeździłem tak ponad rok. Lecz po pewnym czasie, zaczynał mi nie odpalać przy 1/2 zbiornika Pb, a to już mnie nieco przestraszyło.

Więc podjechałem do swojego serwisu. Pierwsze co mi powiedzieli to świece, ale niedawno je wymieniałem wiec to odpadły. Wiec zapytali ile przejechałem już na LPG, powiedziałem, że 80 tys. Stwierdzili, niestety bez pudła, że mam wypalone zawory. Żeby potwierdzić swoją hipotezę namówili mnie na pomiar kompresji w cylindrach. Wyszło że 3 jako tako, ale jeden wyraźnie odstaje. Następnie powiedzieli, że trzeba zmierzyć luzy zaworowe. Jeśli będą złe, to na bank przyczyną są wypalone zawory. Zrobili pomiar, wyniki były tragiczne, wiec wyrok mógł by tylko jeden, regeneracja głowicy.

W serwisie powiedzieli mi, że odpalanie za drugim razem wynikało z tego, że za mała kompresja była w cylindrach (cylindrze?). Za pierwszym razem pompował się i za drugim już problemu nie było. Gdy mówiłem o tym, że jak tankuje Pb do pełna to odpala za pierwszym, to tylko się do mnie szyderczo uśmiechnęli. Podobna reakcje była gdy powiedziałem, że na LPG jeździ lepiej. Teraz wiem, że po prostu silnik był na gazie już rozgrzany;)

Jestem już prawie tydzień po odebraniu samochodu. Jeździ się nim teraz bajecznie. Odpalam i ruszam płynnie z uśmiechem na ustach. Mam wrażenie że jeżdżę nowym samochodem:)

Nie chce Wam wszystkim burzyć spokoju sumienia, że to wina paliwa, ale może warto sprawdzić kompresje i luzy zaworowe?

Nadwozie:
HB
Typ paliwa:
Pb/LPG
Pojemność silnika:
1,6
Moc silnika (KM):
122
Rocznik:
2007
Stan licznika 146 tys w tym około 80 tys na LPG
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: odpala ZAWSZE za drugim razem

24 wrz 2017 13:39

Jednym słowem to wina gazu i już. Skoro masz nową głowicę, to wiadomo że jeździ się bajecznie, ale znowu do czasu :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl