[C1] Problem z ABS

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
DamianC
 

[C1] Problem z ABS

22 mar 2017 09:38

Witam,

Napotkałem ostatnio dość irytujący problem w mojej Kiance. Chciałbym możliwie szczegółowo go opisać, może znajdzie się ktoś co coś podpowie.

OPIS SYTUACJI:
Po wymianie tarcz kotwicznych od hamulca ręcznego, wyjechałem od mechanika i hamulce zaczęły dziwnie pracować, załączał się ABS - nie normalnie jak przy poślizgu ale lekko zgrzytał na pedale i jest to dość odczuwalne podczas jazdy, nie ma jakiejś określonej zasady kiedy się to dzieje ale prawie za każdym razem gdy hamuje (nie ważne czy gwałtownie czy lekko, na pewno nie jestem w poślizgu).

Po jakimś czasie po odpaleniu samochodu i jeździe zapala się kontrolka ABS,

Byłem u mojego mechanika podłączył komputer i nic nie zdiagnozował, elektryk swoim komputerem wykrył uszkodzony czujnik ABS, czujnik został wymieniony ale nic to nie pomogło, więc został zdemontowany i wymieniony na stary.

Od tamtej pory po podłączeniu na jakimkolwiek komputerze nie można się połączyć z ABS, komputer łączy się z innymi podzespołami ale z ABS nie może, Próbę podjęto u 3 niezależnych elektryków za każdym razem to samo,

Sugestie jakie padły do tej pory to:

- uszkodzona pompa ABS/sterownik
- uszkodzone kable/ przewody

Konkretnej diagnozy nie podjęto, ponieważ komputer nie łączy się z ABSem.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problem z ABS

22 mar 2017 10:48

I naprawdę myślisz, że jesteś jeden jedyny tak oryginalny i niepowtarzalny, że ty jeden masz problem z ABS, że aż musiałeś nowy temat założyć???

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl