[C2] Odgłos pompy paliwa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
czlapu
 

[C2] Odgłos pompy paliwa

09 mar 2017 21:05

Witajcie

chciałbym skonsultować z tymi spośród Was, którzy mają Kia cee'd C2 1,6 GDI, sprawę głośności pracy pompy paliwa. Otóż u mnie jest ona słyszalna wewnątrz kabiny, gdy silnik jest dobrze rozgrzany oraz gdy wyłączona jest dmuchawa i radio . Nie jest to odgłos jakiś piszczący czy rzęrzący, ale buczenie jest w opisanej wyżej sytuacji dość wyraźne. Wiem, że auto jest wewnątrz bardzo ciche, gdy obroty po rozgrzaniu spadną do okolo 600, ale mam do Was prośbę żebyście posłuchali i napisali tutaj jak to jest u Was, czy jesteście w stanie usłyszeć pracę pompy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Rafał

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odgłos pompy paliwa

10 mar 2017 02:34

Wzorowy user!! Najpierw witka, profil jest i dopiero pytanko! :drinks: Małopolska rocks :!: :biggrin: :rockout:
Sorry za OT, bo nie pomogę, mam CFL ;) C2 trochę jeździłem i nigdy pompy nie słyszałem.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
czlapu
 

Re: Odgłos pompy paliwa

10 mar 2017 11:33

Ryba4 dziękuję za ciepłe powitanie :spoko: :drinkingcheers:
Domyślam się, że mogłeś nie słyszeć tego, bo to nie jest jakiś dominujący dźwięk, ale mam wrażenie, że głośniejszy niż w innych autach.
Tak jak pisałem trzeba się wsłuchać przy wyłączonym radiu, dmuchawie i przy dobrze nagrzanym silniku. Wokół auta też nie może być zbyt głośno. Czy ktoś z Was może wykonać extra taki eksperyment i przysłuchać się w swoim aucie a następnie podzielić się swoimi wrażeniami ? Z góry dziękuję :hi:

AUTOR WĄTKU
czlapu
 

Re: Odgłos pompy paliwa

19 mar 2017 19:55

Czy ktoś może sprawdził u siebie sprawę pompy paliwa? Jeszcze raz proszę o Wasze spostrzeżenia. Dziękuję.

AUTOR WĄTKU
czlapu
 

Re: Odgłos pompy paliwa

01 maja 2017 13:30

Właśnie miałem okazję sprawdzić w innym Ceed z przebiegiem 17.000 km i też dosyć wyraźnie słychać pracę pompy paliwa, więc pewnie TTTM. Troszkę dziwi mnie, że do tej pory nikt z Was nie zwrócił na to uwagi na forum :scratch_one-s_head: ...a może to ja mam jakiś ponadprzeciętny słuch :cool:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl