[C1] Problem z wycieraczkami

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
misiek85
 

[C1] Problem z wycieraczkami

26 sty 2017 16:53

Witam
Mam dziwny problem z wycieraczkami (silniczkiem szyby przedniej), a mianowicie raz działają, a raz nie i co gorsza podczas jazdy potrafią się popsuć. Czasem pomaga wyłączenie/włączenie silnika lub pchnięcie ich i wtedy znowu się działają na jakiś czas 5min-2h. Miał ktoś może taką przypadłość w swojej kiance? Ewentualnie jakieś pomysły co z tym można zrobić?
Z góry dzięki za pomoc
KIA CEE'D SW 2008 1,6 crdi

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Problem z wycieraczkami

26 sty 2017 17:02

Prawdopodobnie zaciera sie mechanizm wycieraczek , rozebrać wyczyścić przesmarować :) zamontować .

AUTOR WĄTKU
misiek85
 

Re: Problem z wycieraczkami

26 sty 2017 17:07

"mechanizm" czyli łopatki, czy silniczek lub to i to? :)
Dodam że rok temu tak miałem że nie działały przy odpaleniu, ale zdarzyło mi się to może ze 3 razy, później prawie rok spokoju, a aktualnie nagminnie :/

AUTOR WĄTKU
mati939
 

Re: Problem z wycieraczkami

26 sty 2017 17:13

Miałem podobnie i padł silniczek.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

AUTOR WĄTKU
misiek85
 

Re: Problem z wycieraczkami

27 sty 2017 23:03

Poczyściłem co mogłem i na odcinku autostrady okło 140km z prędkością 130-145km/h i prawie godzinkę normalną drogą między wiochami wycieraczki działały :yah: . Co prawda trasa bez kropli deszczu, ale używałem co chwile spryskiwacz tak, że poszedł prawie cały zbiornik płynu. Dzięki za pomysły co mogłem zrobić, tak czy owak silniczek z allegro już w drodze :)
Może ktoś wie jaki koszt u mechanika wymiany silniczka szyby przedniej?

karol_cmb
Przedszkolak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 mar 2016 19:34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb/LPG 126KM
2011

Re: Problem z wycieraczkami

30 sty 2017 22:45

U mnie problem dotyczył załączania spryskiwaczy a źródłem były zanieczyszczone styki w mechanizmie manetki. Tutaj obstawiam podobnie.

Wątki "nie działa spryskiwacz", "nie działa wycieraczka" powtarzają się na Forum, więc zakładam, że problem z manetką wycieraczek to choroba genetyczna :) lub jak kto woli taka uroda kijanki :)

pozdrawiam,
Karol

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl