Składane lusterka

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
clout
 

Składane lusterka

13 sty 2008 00:57

CzoÂłem All,

Oto moja w¹tpliwoœÌ - mo¿e ktoœ ma podobne doœwiadczenia.
Jak wiemy lusterka w ceed'ie sk³adaj¹ siê, nie myœla³em o korzystaniu z tej funkcji a¿ do momentu kiedy musia³em zaparkowaÌ samochód w gara¿u który jest wytworem wspó³czesnych budowniczych i nie jest za szeroki.
Krótko mówi¹c aby spokojnie zaparkowaÌ muszê z³o¿yÌ jedno z lusterek. Zastanawia mnie czy takie wieczne sk³adanie / rozk³adanie jednego lusterka nie spowoduje ¿e po pewnym czasie pojawi¹ siê jakieœ luzy i tak dalej ... Teoretycznie skoro mo¿na je sk³adaÌ to nale¿y z tego korzystaÌ i tyle, ale w ¿yciu ró¿nie bywa niestety ... Jeœli ktoœ ma podobne k³opoty natury gara¿owej lub ma jak¹œ opiniê na temat intensywnej eksploatacji lusterek to proszê o jakieœ info ...
W sumie i tak nie mam wyjÂścia, ale ...

AUTOR WĄTKU
KZ
 

13 sty 2008 08:56

Drobna prośba - nie zakładaj trzech jednakowych wątków z identyczną treścią (pozostałe usunąłem).

AUTOR WĄTKU
arturko
 

13 sty 2008 18:11

Z tymi lusterkami to jak z drzwiami - kierowcy zużywają się najszybciej. Masz 7-lat gwarancji, czyli nie ma się co martwić na zapas.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

13 sty 2008 19:15

He, tez się nad tym zastanawiam od kiedy ktos mi sam złozył :D

AUTOR WĄTKU
lemur
 

14 sty 2008 10:15

Jeżeli w opcji z pakietem funkcjonalnym się automatycznie składają po każdym wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, to chyba są wytrzymałe...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

15 sty 2008 14:38

Jak rozumiem kolega pyta o ręczne skłądanie lusterek i wytarcia plastików z okazji tych operacji. Raczej nie pwoinieneś tego się obawiać - no chyba że będziesz je składał 500 razy na godzinę. A jak się poluzują - to masz na to 5 lat gwarancji albo 150 000 km.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
swender
 

15 sty 2008 15:41

lemur napisał(a):Jeżeli w opcji z pakietem funkcjonalnym się automatycznie składają po każdym wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, to chyba są wytrzymałe...


Witam,
Nie składają się automatycznie, trzeba nacisnąć przycisk, tak więc można nawet w czasie jazdy sobie je złożyć i cieszyć się mniejszym oporem powietrza :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

16 sty 2008 01:31

swender napisał(a):
lemur napisał(a):Jeżeli w opcji z pakietem funkcjonalnym się automatycznie składają po każdym wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, to chyba są wytrzymałe...


Witam,
Nie składają się automatycznie, trzeba nacisnąć przycisk, tak więc można nawet w czasie jazdy sobie je złożyć i cieszyć się mniejszym oporem powietrza :mrgreen:


No dobry tekst. A jaka jest zmiana w szumie i hałasie wewnątrz autka po złożeniu lusterek :) ?

AUTOR WĄTKU
elmex
 

szukam z moim lokalnym dealerem numerów częsci

15 wrz 2008 10:41

do składanych lusterek - przełacznik składania i rozkładanie znależliśmy, ale nie możemu znaleźć numeru maskownicy na podłokietnik drzwi ten od kierowcy z dziurką na ten włacznik oraz numerów samych lusterek. CHłopaki poratujcie numerem VIN auta które miało w momencie wyjazdu z fabryki bo mozna zwariować z lataniem wokól samochodu, a czasami jak zapomne rozłożyć to i zdarzało się że odjechałem ze złożonym prawym. RATUNKUUUUUU! :)

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

15 wrz 2008 13:25

elemex - nie szukaj maskownicy, poszukaj całego boczku drzwi raczej ...


pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
elmex
 

juz mam składane lusterka

20 paź 2008 20:23

trzeba bylo zamówic 2 x lusterka, przełącznik i maskownice, 3 m kabla zwykłego i mam składane lusterka. zrobili mi to w serwisie KIA Czyżewska na Sadybie - wiedzą co i ile kosztowało i tam proszę pytać.

Jak byłem z tym w KIA na Sierpnia (Warszawa) to popatrzyli na mnie jak na przygłupa (w życiu na Sierpnia nie pojadę).

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

20 paź 2008 21:05

A ile za to zaśpiewali?
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
Bandyta
 

21 paź 2008 06:28

i ile trwało zrobienie lusterek? ;)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

21 paź 2008 08:58

i czy da się takie rozwiązanie zastosować do wszystkich wersji wyposażenia czy tylko do opt + ??

AUTOR WĄTKU
hrabia
 

sladane lusterka

21 paź 2008 10:09

Witam !! Mam ten sam problem a nawet wiekszy .Wjazd do garazu ma wymiar 206 x156 kazdorazowo musze skladac 2 lusterka i wykrecac antene.Garaz 22m tylko ta brama ktorej nie mozna powiekszyc .Jak bralem Ceeda SW to nie bylo jeszcze opcji skladanych . 02.2008 :!: :!:

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

21 paź 2008 14:44

Nr na Czyżewską to (22) 842 03 37 Zadzwońcie i zapytajcie - tak będzie szybciej ;-)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

21 paź 2008 17:31

Ja zamówiłem na wyśmianej 1Sierpnia samochód do produkcji -wersja optimum.Opcja składania lusterek połączona z el szybami z tyłu kosztowała 600PLN. Jeżdżę nim już pół roku.Szczerze mówiąc nie sądziłem że jakikolwiek serwis KIA w PL to zrobi.Brawo Czyżewska!

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

21 paź 2008 19:44

dzisiaj byłem w Kia Plaza na Czyżewskiej, no i przy okazji zapytalem sie o zamontowanie składanych lusterek. koszt całkowity 2500PLN.
uwazam ze nie jest drogo
:wink: pozdrawiam
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
novee
 

21 paź 2008 19:49

<span>cisco</span> napisał(a):zapytalem sie o zamontowanie składanych lusterek. koszt całkowity 2500PLN.
uwazam ze nie jest drogo

no ja wiem że jak ktoś w stomatologii robi to biedny nie jest, ale bez przesadyzmu :wink: :roll:

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

21 paź 2008 19:52

cisco napisał(a):dzisiaj byłem w Kia Plaza na Czyżewskiej, no i przy okazji zapytalem sie o zamontowanie składanych lusterek. koszt całkowity 2500PLN.
uwazam ze nie jest drogo
:wink: pozdrawiam


To bardzo drogo - dokladnie tyle ile caly pakiet funkcjonalny(tempomat, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, czujnik deszczu, składane lusterka zewnętrzne)...stara prawda(ktora poznalem na wlasnej skorze :-) i sie do niej zastosowalem przy zakupie ceeda) - trzeba od razu zamawiac maksymalna wersje wyposazenia, bo pozniej ceny sa kosmiczne...

pozdr.piotr

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl