[C1] benzyna zamiast diesla w 1.6 crdi :/

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bert133
 

[C1] benzyna zamiast diesla w 1.6 crdi :/

19 sty 2017 16:21

witam
nie dawno zakupilem ceeda 2007 1.6 crdi. zaraz okazalo sie ze na zimnym silniku samochod ma nierowne obroty i szarpie silnikiem , pojechalem do mechanika okazalo sie ze wtryski , naszczescie przy zakupie samochodu wzialem gwarancje wiec luz ..zero kosztow ...problem znikl ale jak sie dowiedzialem od mechanika wtryski poszly dlatego ze poprzedni wlasciciel widocznie zalal benzyne do baku zamiast diesla! bo resztki benzyny byly gdzies tam na tych wtryskach...ogolnie narazie wszystko jest okej ALE moje pytanie brzmi nastepujaco ( chyba zbyt duzo naczytalem sie na necie ) czy mam sie w niedlugim czasie spodziewac ze znowu cos je*nie w silniku z tego powodu ze komus sie weze na stacji po*ebaly? i czy to prawda ze taki diesel po dostaniu nawet najmniejszej ilosci benzyny ma automatycznie mniejsza zywotnosc i tylko kwestia czasu jak znowu cos walnie ? ...niestety nie wiem ile tej benzyny tam ktos wlal i czy na pusty bak czy nie.....czy ktos cos przerabial cos takiego lub cokolwiek w tym temacie moze mi przyblizyc bede MEGA wdzieczny ...i czy powinienem cos jeszcze wymienic na zapas ? nie wiem filtry np albo cos ? (byly zmieniane jakies 1500 km temu )
pozdrawiam i z gory dzieki za odp! :

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: benzyna zamiast diesla w 1.6 crdi :/

19 sty 2017 19:47

A co on jasnowidz jakiś ? Czy smakowal ze widział benzynę ? Chyba ze Ty ja zatankowałeś i po kilometrze auto siadło .

Wymienione przy tej operacji filtr paliwa ? Czyszczony zbiornik , siatka zbiornika ? Przewody ?

Operacja taka to koszt około 3000-4000 .

AUTOR WĄTKU
bert133
 

Re: benzyna zamiast diesla w 1.6 crdi :/

20 sty 2017 18:27

nie ja zatankowalem ...czyli uwazasz ze nie mogl wykryc na podstawie wykrecenia wtryskow ze byla tam benzyna ? teraz wymieniane byly same wtryski i nic poza tym ... mysle ze zbiornik byl czyszczony przez tego co wlal inaczej auto by nie jezdzilo ? nie mam pojecia ...co o tym wszystkim myslec

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: benzyna zamiast diesla w 1.6 crdi :/

20 sty 2017 21:00

Sorki ...ale zmień mechanika , cokolwiek robisz w układzie paliwowym to wymieniasz filtr paliwa !!!!
A skąd wiesz ze zbiornik czysty i filterek na ssaku czysty ? Oj chłopaku ...szukaj nowego mechaniora ...zmieniaj szybko filtr i zobacz co w ssaku w zbiorniku ( siatce)

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: benzyna zamiast diesla w 1.6 crdi :/

26 sty 2017 20:05

Jak dla mnie to bzdury opowiada z tą benzyną. On z Pb się miesza. Jak mogła gdzieś mu tam zostać benzyna?

Wysłane z telefonu Mate 9

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl