[C1FL] Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
toLL
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 04 sty 2017 19:56
Lokalizacja: Opole
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

[C1FL] Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 20:24

Witam,

w piątek udałem się do ASO z usterką wycieraczek. "Przy okazji" okazało się, że mój Cee'd podlega akcji serwisowej - z tego co mi powiedziano założone zostały osłony sprężyn, aczkolwiek ja niczego niepokojącego do tej pory nie zauważyłem. Jako że wycieraczek mi nie naprawiono to umówiłem się na ich naprawę na dzisiaj. W między czasie samochodem nie jeździłem (ciężko bez wycieraczek). Jadąc dzisiaj do serwisu zauważyłem dosyć głośne stuki z prawej strony samochodu. W ASO najpierw zdiagnozowali zużyte łożysko kolumny McPhersona, ale po drugim podejściu okazało się że to jednak pęknięta sprężyna. No i teraz zaczęły się schody. Moim zdaniem przed piątkową wizytą żadnych stuków nie było, dopiero po przeprowadzonej akcji serwisowej. ASO z kolei twierdzi, że "tak się po prostu złożyło". Sprężyna miała "mikropęknięcia" i po założeniu osłon wzięła i pękła. Stanęło na tym, że oni okażą "dobrą wolę" i spróbują ugrać z KIA jakąś wymianę gwarancyjną. Do tego czasu podobno mogę samochodem dalej jeździć bez żadnych obaw.

Moje pytanka:
1. Czy jest możliwe uszkodzenie sprężyny podczas zakładania tych osłon? Czyli czy ASO mogło uszkodzić sprężynę czy też mam uwierzyć w bajeczkę "tak się złożyło".
2. Skoro pojawił się problem z pękającymi sprężynami i KIA każe zakładać osłony, ale mimo tego nie przychodzi żadne wezwanie, w efekcie czego sprężyna w końcu pęka, to czy KIA nie powinna w ramach tej akcji wymienić mi również pękniętą sprężynę?
3. Oprócz głośnych stuków podczas jazdy nie zauważyłem żadnych innych problemów (np. tarcie). Czy tak jak mówią w ASO ja mogę dalej tym samochodem jeździć? Czy przez jazdę z pękniętą sprężyną mogę uszkodzić jakieś inne elementy?

KIA Cee'd SW 1.6 CRDi, 2009, 227.000KM

Pozdrawiam
Rafał

outlander38
 

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 21:13

Nie możesz jeździć z pękniętą sprężyną !! Uszkodzisz amortyzator , łożysko , mocowanie , ewentualnie inne części zawieszenia . Jak dla mnie serwis KIA źle złożył mcperson gdy wymieniał osłone amortyzatora . Teraz wiedz że powinni wymienić dwie sprężyny gdyż może ściągać autem i oczywiście zrobić geometrię.

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 21:23

Wg mnie sprężyny miały już mikro pęknięcia a samo naciąganie osłon tylko "pomogło" im w samozagładzie. Wcześniej czy później ( a raczej wcześniej ) i tak by Cie to spotkało . . . gdyż jak wynika z Twojego profilu i tak już długo pojeździłeś na (jak sądzę) oryginalnym zestawie.
Ale stwierdzenie ASO, że można z tym jeździć . . . hmm :szok: na wprost w przód / w tył z małą prędkością a i owszem ale przy skrętach może być już mało przyjemnie. Ja bym nie wypuszczał się w zbyt daleką trasę :/
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 21:24

Po pierwsze toLL na to forum nie wchodzimy jak do obory - przeczytaj regulamin!

Po drugie odpowiedz nam chłopce kiedy ostatnio Twój samochód był obsługiwany w ASO Kia? Podanie numeru VIN stanowczo ułatwi ustalenie wiarygodności Twoich odpowiedzi.

A teraz odpowiedzi na twoje pytania:
1. Nie / Nie
2. Nie / Nie
3. Nie/Tak

Po pierwszym poście wnioskuję:
Auto nieserwisowane w ASO Kia lub jeden z kilku tysięcy sprowadzonych szrotów (wszystko co sprowadzone to szrot bez wyjątku!)

... ale napisać można - no nie?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 21:26

outlander38 napisał(a): gdy wymieniał osłone amortyzatora

ale oni mu wymieniali osłony sprężyn ( w ramach akcji serwisowej ) a nie amorków
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

outlander38
 

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 21:27

PABLOTECH wytłumacz mi co to jest mikropęknięcia chętnie będę opowiadał tą bajkę moim klientom ....wie Pan to nie źle złożyliśmy to te mikropęknięcia . Ciekawe czy sam byś sie na to nabrał ? Sprezyna jak pęka to musi być dziura i musi ostro jeb... A nie jakaś oslona je naruszyła

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 21:34

outlander38 - jak będziesz czytał W O L N I E J wszystkie posty ( nie tylko moje ) to zapewniam Cię, że więcej zrozumiesz. Osłonę sprężyn założyli " bo się Klientowi należało". Ale gdyby zrobili to na początku akcji to może Klient uniknął by całej sytuacji albo ta odwlekła by się w czasie

outlander38 napisał(a):wytłumacz mi co to jest mikropęknięcia chętnie będę opowiadał tą bajkę moim klientom

jeżeli sprężyna jest wykonana ze słabej jakości materiału to woda + mróz swoje zrobią .... nie trzeba w nic walić
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

outlander38
 

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 21:40

Rozebrali mcpersona założyli oslone na sprężynę i nie ocenili jej ?? No żarty . Właśnie czytam wszystkie posty . I nie wierze moim oczom . Chciałbym mieć tylko takich klientów jak Ty . Bylo mikropęknięcie to pana wina itp . G...prawda gdyby nie rozbierali jeździł by , a dzis wynajmuje auto a wypozyczalni i jeszcze na ich koszt . Tak bym to zrobił . I nikogo nie interesuje gisio jakim zlomem przyjechał. Bylo dobrze


jeżeli sprężyna jest wykonana ze słabej jakości materiału to woda + mróz swoje zrobią .... nie trzeba w nic walić.....zarty sobie robisz ? Sprezyna ? Moze być źle zrobiona ? Woda i mróz wejdzie w nią i ja uszkodzi ? Chyba jutro u mnie w warsztacie będą ze śmiechu lezec na podlodze

AUTOR WĄTKU
toLL
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 04 sty 2017 19:56
Lokalizacja: Opole
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 22:01

gisio napisał(a):Po pierwsze toLL na to forum nie wchodzimy jak do obory - przeczytaj regulamin!

Sorry, ale nie wiem w którym miejscu naruszyłem regulamin tego forum.

gisio napisał(a):Po drugie odpowiedz nam chłopce kiedy ostatnio Twój samochód był obsługiwany w ASO Kia? Podanie numeru VIN stanowczo ułatwi ustalenie wiarygodności Twoich odpowiedzi.
[...]
Po pierwszym poście wnioskuję: Auto nieserwisowane w ASO Kia lub jeden z kilku tysięcy sprowadzonych szrotów (wszystko co sprowadzone to szrot bez wyjątku!)

Niestety źle wnioskujesz. Jestem pierwszym właścicielem, auto kupione w salonie KIA w 2010r. (rok produkcji 2009). Serwisowane tylko i wyłącznie w ASO, regularne przeglądy nawet po okresie gwarancyjnym. Ale jeżeli potrzebny ci VIN to proszę bardzo: U5YHC816AAL141706

gisio napisał(a):A teraz odpowiedzi na twoje pytania:
1. Nie / Nie
2. Nie / Nie
3. Nie/Tak

dzięki za odpowiedź.

AUTOR WĄTKU
toLL
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 04 sty 2017 19:56
Lokalizacja: Opole
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 22:36

outlander38 PABLOTECH
Wybaczcie, jestem laikiem - ale jak wygląda ta osłona sprężyny? Czy można ją założyć bez demontażu całego amortyzatora/McPhersona? Inaczej rzecz biorąc - jak pokrótce wygląda montaż takiej osłony i czy podczas tego można uszkodzić samą sprężynę?

Zastanawiająca jest ta "dobra wola" ASO, sugeruje że nie do końca mają czyste sumienie. Ale udowodnić, że to oni coś zepsuli może być ciężko. No, ale przekonywanie mnie, że mogę tak dalej jeździć, to według waszych uwag jest już duże przegięcie.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 22:39

ASO to moze miec dobra wole zeby browara z Toba strzelic :-) jak sie importer nie zgodzi to nie sadze, aby z wlasnej kieszeni robili ta dobra wole...

P.S. jesli sie okaze, ze to co pisales o regularnych i terminowych przegladach w ASO to prawda,to jest szansa, ze bedzie prezent gwiadkowy od KMP, ciekawe jak to sie skonczy :-)
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

04 sty 2017 23:24

toLL napisał(a): ale jak wygląda ta osłona sprężyny? .... i czy podczas tego można uszkodzić samą sprężynę?


Wygląda jak kawałek gumowego węża ogrodowego o średnicy i długości sprężyny. Uszkodzenie "zdrowych" sprężyn podczas montażu mało prawdopodobne.

toLL odbierz wiadomość na priv
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

05 sty 2017 02:05

Gość serwisuje auto od nowości w ASO, nawet po gwarancji (przebieg?), a w tymże ASO mu mówią, że może jeździć z pękniętą sprężyną... Ciekawe.. :cool:
Które to ASO można spytać?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

outlander38
 

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

05 sty 2017 06:06

toLL napisał(a):outlander38 PABLOTECH
Wybaczcie, jestem laikiem - ale jak wygląda ta osłona sprężyny? Czy można ją założyć bez demontażu całego amortyzatora/McPhersona? Inaczej rzecz biorąc - jak pokrótce wygląda montaż takiej osłony i czy podczas tego można uszkodzić samą sprężynę?

Zastanawiająca jest ta "dobra wola" ASO, sugeruje że nie do końca mają czyste sumienie. Ale udowodnić, że to oni coś zepsuli może być ciężko. No, ale przekonywanie mnie, że mogę tak dalej jeździć, to według waszych uwag jest już duże przegięcie.


Żeby zamontować ta osłone trzeba zdemontowac i rozłożyć na części całego mcpersona .
I w momencie demontazu/montazu sprezyna jest bardziej scisnieta w przyrządzie niż w zamontowanym aucie . Wiec jeżeli nie strzeliła im mimo MIKROPĘKNIĘĆ o których tu ktoś pisał ( chociaż nie wiedzial o czym pisze) przy tych czynnościach . Tylko później to wina złego montazu . Zresztą szybko i łatwo to stwierdzić można. . Ale ASO chce sie wyprzeć i kazali Ci jeździć żeby ta odłamana czesc skorodowala i nie było widać czy wcześniej były te MIKROPĘKNIĘCIA czy nie . I auto na lawete na ich koszt i niech naprawiają jak najszybciej .

A KMP w tej sprawie nie jest strona tylko ASO , to oni popsuli sprężynę a nie była to wada fabryczna :)

rodrigez
 

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

05 sty 2017 06:42

Ja opiszę swój przypadek. Wracałem samochodem znad morza ledwo co wyjechałem prędkość maksymalna 30 i nagle huk jak z armaty. Zatrzymałem się oglądam auto do okoła i nic niepokojącego nie zauważyłem więc kontynuowałem podróż. Po powrocie do domu jeździłem normalnie nic się nie działo aż pewnego pięknego dnia po wyjściu z pracy wbijam wsteczny i znów huk ogromny. Zaglądam w przednie lewą kolumnę a tu ze dwa zwoje wiszą. Telefon do ASO co z tym robić? Pani po krótkiej rozmowie oddzwoniła przyjeżdżać wymienią w ramach gwarancji. Auto na lawetę bo bałem się nim jechać. Koniec końców wymienili mi mówiąc że dwie sprężyny były do wymiany. Sprawdziłem fakt wymienili przód, a przy okazji wymiany tylnych tarcz okazało się że i tył wymienili na nowy o czym wstydzili się poinformować. Więc skłaniam się do tezy że dobrze wiedzą że te sprężyny są ciulowe tylko grają na czas

Tapnięte z OnePlus One
Ostatnio edytowano 05 sty 2017 06:48 przez rodrigez, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
toLL
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 04 sty 2017 19:56
Lokalizacja: Opole
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

05 sty 2017 06:48

outlander38 napisał(a):Żeby zamontować ta osłone trzeba zdemontowac i rozłożyć na części całego mcpersona . I w momencie demontazu/montazu sprezyna jest bardziej scisnieta w przyrządzie niż w zamontowanym aucie . Wiec jeżeli nie strzeliła im mimo MIKROPĘKNIĘĆ o których tu ktoś pisał ( chociaż nie wiedzial o czym pisze) przy tych czynnościach . Tylko później to wina złego montazu . Zresztą szybko i łatwo to stwierdzić można. . Ale ASO chce sie wyprzeć i kazali Ci jeździć żeby ta odłamana czesc skorodowala i nie było widać czy wcześniej były te MIKROPĘKNIĘCIA czy nie . I auto na lawete na ich koszt i niech naprawiają jak najszybciej . A KMP w tej sprawie nie jest strona tylko ASO , to oni popsuli sprężynę a nie była to wada fabryczna :)


Dzięki, o takie info właśnie mi chodziło. Jeszcze zapytam - czy można to jakoś optycznie stwierdzić, że sprężyna została źle założona? Zastanawiam się czy najpierw nie odwiedzić innego serwisu żeby na to zerknęli i ewentualnie udokumentowali zdjęciami, zanim pojadę do ASO.

outlander38
 

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

05 sty 2017 07:16

Możesz odwiedzić ...rzeczoznawce PZMotu tylko on będzie im autorytetem . Ale nie wiem jak z czasem oczekiwania . Ja bym dzwonił robił zadymkę :)

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

05 sty 2017 08:17

toLL - czekaj na kontakt z ASO. Przy okazji to zbliża Ci się kolejny przegląd ;)
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

05 sty 2017 08:24

outlander38 napisał(a):Żeby zamontować ta osłone trzeba zdemontowac i rozłożyć na części całego mcpersona .
I w momencie demontazu/montazu sprezyna jest bardziej scisnieta w przyrządzie niż w zamontowanym aucie . Wiec jeżeli nie strzeliła im mimo MIKROPĘKNIĘĆ o których tu ktoś pisał ( chociaż nie wiedzial o czym pisze) przy tych czynnościach . Tylko później to wina złego montazu . Zresztą szybko i łatwo to stwierdzić można. . Ale ASO chce sie wyprzeć i kazali Ci jeździć żeby ta odłamana czesc skorodowala i nie było widać czy wcześniej były te MIKROPĘKNIĘCIA czy nie


Zastanawiam się czy kiedykolwiek miałeś w garści taką pękniętą sprężynę wraz z odłamaną jej częścią ... zaznaczam OD CEE'D-a. Gdybyś miał chociaż MIKRO-wiedzę w tym temacie wiedział byś, że płaszczyzna pęknięcia jest już mocno skorodowana nawet jeśli zdejmiesz sprężynę na drugi dzień po "akustycznym" uwidocznieniu usterki. Reszty się domyśl ... jeśli oczywiście potrafisz. Póki co kończę z Tobą dyskusję w tym temacie bo nie widzę sensu by ją kontynuować :whistle2: amen
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

outlander38
 

Re: Pęknięta sprężyna, a akcja serwisowa

05 sty 2017 09:05

PABLOTECH ja ...hmmm 20 parę lat mechanikiem , kierownikiem jestem w tym po ASO KIA , LEXUS , Toyota ....i masz racje nie widziałem w życiu swoim nigdy pękniętej sprężyny ....No tak ta od ceeda sie różni od innych . Grubością zwojową oraz długością.

Ale chętnie przyjadę do Ciebie żebyś mógł mi przedstawić swoja wiedze odnośnie MIKROPĘKNIĘĆ sprezyn ....i powiem Ci szczerze że moim współpracownikom dzis poprawiłeś humor od rana prawie powpadali do kanału od tych MIKROPĘKNIĘĆ :)


I powiem Ci jeszcze zanim Ty wiedziałeś co to KIA ja widziałem jak Koreańczycy przyjezdzali do nas i w ramach akcji serwisowych klepali drzwi suwane od carniwali młotami bo sie nie chciały zamykać ...no tak co ja wiem o KIA

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl