Nawiew i ogrzewanie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Długibrd
 

Nawiew i ogrzewanie

21 gru 2016 21:41

Witam,
Na początku chcę powiedzieć że przeszukałem forum i nie znalazłem pasującej odpowiedzi do mojego problemu.
Więc tak, pierwsze zagadnienie to nawiew i ogrzewanie.
Problem wygląda tak że po włączeniu ogrzewania, ciepłe powietrze leci z powiedzmy połowy nawiewów.
Tzn. ciepłe leci z każdego nawiewu po stronie kierowcy ale po stronie pasażera tylko z małego nawiewu na szybę ( tego przy lusterku ) leci letnie powietrze a z innych po stronie pasażera leci zimne/chłodne powietrze, zarówno na klimatyzacji jak i na zwykłym nawiewie. Sprawdziłem układ chłodzenia i wygląda na to że jest ok, test klimy też nie pokazał żadnego błędu, nie mam żadnego pomysłu.
Kolejna sprawa to "cycki" na listwie pod szybą, są puste i odchodzą od deski rozdzielczej, tak chyba nie powinno być?
Trzecia kwestia to taka że jak dobierałem się do filtra przez schowek pasażera to znalazłem dziwne pokrętło umiejscowione pod deską ale nad schowkiem i nigdzie nie mogę znaleźć do czego ono służy?
Liczę na wyrozumiałość i pomoc w rozwiązaniu tych zagadek.

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Nawiew i ogrzewanie

21 gru 2016 21:45

Problem ogrzewania....to silniczki sterujace klapami pod deska.
O cyckach ...czujnikach nasłonecznienia bylo . Szukaj wybrzuszajaca sie deska . Tak sie dzieje od słońca.
To w schowku to ...taka mini lodówka.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Nawiew i ogrzewanie

22 gru 2016 00:13

Długibrd napisał(a):Trzecia kwestia to taka że jak dobierałem się do filtra przez schowek pasażera to znalazłem dziwne pokrętło umiejscowione pod deską ale nad schowkiem i nigdzie nie mogę znaleźć do czego ono służy?

A instrukcji obsługi gdzieś w zakamarkach tego auta nie znalazłeś ? ;)
Długibrd napisał(a):Na początku chcę powiedzieć że przeszukałem forum i nie znalazłem pasującej odpowiedzi do mojego problemu.

I nie znalazłeś ŻADNEGO wątku traktującego o problemach z ogrzewaniem i klimatyzacją, w któym mógłbyś się przyłączyć do dyskusji, dlatego musiałeś założyć nowy, tak ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Długibrd
 

Re: Nawiew i ogrzewanie

22 gru 2016 10:28

Outlander38 dziękuję za odpowiedź i sprawdzę temat z tą deską, tylko skoro mówisz czujniki to dlaczego są puste, nie ma nic podpiętego. Czyli i tak deska do zdjęcia i przy okazji 2 tematy do zrobienia za jednym razem. Słyszałem że jest schowek klimatyzowany ale nie wiedziałem że to pokrętło, które dopiero wczoraj znalazłem za to odpowiada.

Panie Ryba4 instrukcję znalazłem i niestety ale była tak uogulniona że nie znalazłem informacji o tym bajerze.
Co do wątków to jest ich kilka i musiałbym się podpiąć pod 3 wątki na raz, w związku z tym iż moim zdaniem problemy, które opisałem były ze sobą powiązane postanowiłem zrobić nowy wątek.
Poza tym czytając te wątki o ogrzewaniu często odpowiedzi są pomieszanie bo ktoś napisał nowy problem zanim ktoś udzielił odpowiedzi na poprzedni i musiałem szukać która odpowiedź jest do kogo.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl