Błędne wskazania komputera.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
soczek72
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2015 20:06
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum+

Błędne wskazania komputera.

02 gru 2016 20:14

Problem z błędnymi wskazaniami komputera pojawił się po odłączeniu akumulatora. Po zatankowaniu (przed próbowałem także) resetuje dane jazdy,tzn czas,spalanie itd,niestety wskazania podczas jazdy mocno odbiegają od normy;pokazuje mi spalanie na poziomie 35l/100km,bądź chwilowe na podobnym poziomie,do tego zasięg jazdy po tankowaniu spadł z około 700km do 450 -ogólnie banialuki. Faktyczny zasięg jest w normie,natomiast wskazania są błędne,może zna ktoś sposób na powrót do normalnych wskazań,bo jest to naprawdę wkurzające.Dodam,że wcześniej wskazania były naprawdę precyzyjne.Przeglądałem wątki,lecz niczego co rozwiązałoby ten problem nie znalazłem. Proszę o podpowiedź jak poradzić sobie z tym problemem.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Błędne wskazania komputera.

02 gru 2016 20:39

I nie znalazłeś żadnego istniejącego wątku z tytułem "błędne wskazania komputera", do którego mógłbyś się dołączyć?
Jedna rzecz jest tutaj bardzo ważna - czy jesteś pewien, że widzisz 35l/100km a nie 35mpg (która to wartość z czasem rośnie) ?
Outlanderze działaj, bo przecież jakbym odesłał kolegę do IO to byłaby szydera i chamstwo...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
soczek72
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2015 20:06
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum+

Re: Błędne wskazania komputera.

02 gru 2016 21:22

Ryba-jesteś geniuszem !!! Wyobraź sobie,że nie przyszło mi do głowy,żeby spojrzeć w jakich jednostkach są wskazania komputera-wiem,wiem to śmieszne i zapewne miałeś niezły ubaw czytając moje wypociny.Moje lenistwo przekracza dotychczas mi nieznane granice,obiecuję popracować nad sobą w tej kwestii.Dzięki za szybką reakcję i przepraszam za moją niefrasobliwość,jutro ustawię tak jak powinno być-jeszcze raz dzięki,temat zamknięty. :hi:

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Błędne wskazania komputera.

02 gru 2016 21:33

Nie nie kolego, ja jestem zwykłym internetowym trollem i chamem :banplz: a ten przypadek jest bardzo częsty, więc nie masz się czego wstydzić :wink: Teściowi w Corollce muszę to przestawiać tak przynajmniej raz w miesiącu, bo tak intensywnie żongluje stacjami w radiu, że rykoszetem przestawia też jednostki :biggrin:
Napisałbym Ci jak to się dokładnie robi (zacznij od przytrzymania przycisku SET), albo podał nr strony z IO, ale nie masz uzupełnionego profilu :palka: więc nie wiem o jakim aucie dokładnie mówimy. Zatem w ramach rehabilitacji uzupełnij profil :drinks:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
soczek72
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2015 20:06
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum+

Re: Błędne wskazania komputera.

02 gru 2016 21:59

Tak jak wcześniej napisałem,pokonało mnie lenistwo,mam instrukcję w kompie i już zadałem sobie trud,żeby się dowiedzieć jak się to robi.Całe zamieszanie wynikło z tego,że zupełnie zapomniałem o tym,że mogą być wyświetlane inne jednostki.Tak na marginesie zapewniam,że z instrukcją obsługi się zapoznałem,co jak widać było dawno i nie uchroniło mnie przed wtopą. Do tej pory nie miałem potrzeby rozłączanie akumulatora i przyznam trochę to dziwne,że po tej operacji wskazania przestawiają się na chyba rzadko używane (jeśli w ogóle) no ale tak jest i trzeba z tym żyć.Teraz po tej lekcji wyciągnąłem wnioski i zdobyłem nowe życiowe doświadczenie-bo przecież uczymy się przez całe życie-jeszcze raz dzięki :yah: i pozdrawiam!!!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Błędne wskazania komputera.

02 gru 2016 23:31

Tak w sumie to na moje oko (a jak wiadomo rybie oko widzi więcej, choć niekoniecznie lepiej :-D) to po odłączeniu akumulatora nie powinno się tak stać, no bo niby jak - wraca do wartości domyślnych czyli imperialnych? Ktoś wymieniał wcześniej zegary? Czy deskę?
Na kilometr śmierdzi mi, hmmm... ;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Kozak_Barabasz
 

Re: Błędne wskazania komputera.

03 gru 2016 10:09

Ryba dobrze prawisz.
Ktoś coś zapożyczał z Anglika i tyle.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Błędne wskazania komputera.

03 gru 2016 15:31

Ula lalalalala
Swoją droga pierwszy pokorny dla Pletwowego :devil:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl