Przed zakupem tegorocznego ceeda

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Przed zakupem tegorocznego ceeda

07 wrz 2016 19:28

Jak bozia da i wszystko się ułoży, to być może będę zmieniał auto jeszcze w tym roku :)

Dlatego mam pytanie do osób, które są obeznane w obecnych silnikach stosowanych w ceedach (i ogólnie przez KIA).

Obecnie mam silnik 1,6 CRDi 115 KM (z 2009). Przejechałem ponad 300kkm i prawie bez awarii (w każdym razie nic co by mnie zaskoczyło i unieruchomiło w trasie).
Uważam, że ta konstrukcja jest dobra albo nawet bardzo dobra.
Co prawda pierwszego pro_ceeda, kupiłem ze względu na cenę i wygląd bo nie miałem o nim pojęcia - ale okazał się to bardzo dobry wybór :) Miałem więcej szczęścia niż rozumu :D

Natomiast kolejny zakup, chyba będzie bardziej skalkulowany, stąd kilka pytań:
1) Czy obecna generacja silników równie niezawodnie się sprawuje, czy niestety i KIA nie ustrzegła się problemów z "ekologią", która powoduje mniejszą trwałość silników?
2) Czy obecnie jest sens brać disla w ceed? Czy obecnie nawet jak się jeździ dłuższe trasy (po około 100km dziennie) to nie ma co się pakować w disla?
3) Jakie są największe mankamenty obecnej generacji ceedów (bo z zalet, to wiem, że lakier się już nie łuszczy :P )?

Ogólnie chodzi mi o to, czy w przedziale 70-80k zł, Ceed dalej będzie najkorzystniejszą opcją wśród dostępnych samochodów (pod względem niezawodności i trwałości), czy może warto rozejrzeć się z innymi markami (corsa, focus?). Dodam, że pro_ceed już odpada ze względu na cenę i potrzebę posiadania 4 drzwi ;)
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Przed zakupem tegorocznego ceeda

07 wrz 2016 22:25

Corsa to niższa klasa (B), w cenie 80k kupisz już jednak znośnie wyposażoną nowa Astrę. Ale diesle Opla to średni pomysł...

Tapatalk @ Galaxy S6
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przed zakupem tegorocznego ceeda

07 wrz 2016 23:09

Gdzie Corsa a gdzie Ceed, stary...
Jeśli jeździsz faktycznie po 100 km dziennie to faktycznie diesel może mieć sens. Co prawda teraz już bez dwumasy i DPF się nie obejdzie, ale jak widać po forum (czyli nie bywasz za często już) nikt nie zgłasza jakichś cudacznych awarii silnikowych.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Daniel
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 wrz 2015 10:36
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 115KM
2008

Re: Przed zakupem tegorocznego ceeda

08 wrz 2016 10:26

Witam,jak walisz 100km na dzień to klekot lepszy i tutaj nie mam na myśli mniejszego spalania tylko wygodę.Opcja 100 konna fajna,ale męcząca na trzaskanie kilometrów tych koników tutaj mało ale też są plusy bo to silnik mało awaryjny i nawet gaz można zamontować :geek: .GDI już lepiej ale moc papierkowa nie przenosi się na efekt realny mając 70/80 tys na auto jednak bym wsadził gnojaka pod maskę jeśli mówimy o modelu ceed,delikatne dotknięcie gazu i mykasz do przodu z lekkim efektem ubocznym Nm czyli masażem pleców.Najlepsze klekoty były od początku składania do czerwca 2009r w nowym więcej odwiedzisz mechanika to pewne jak wizyta Dudy na urodzinach prezesa z racji powsadzanych wynalazków mających wyciągać PLN.W styczniu sam będę szukał auta w podobnej cenie i szczerze ceed raczej odpada a właśnie z racji brak dobrych benzyniaków przynajmniej do mnie.Za taką cenę nie jest już to auto które kosi konkurencję na starcie,osobiście u mnie numeracja jest taka.. 1-Civik 2-Giulietta 3-Ceed 4--coś tam ee,,może nev megane :roll:
Honda ma sprawdzony motor 1.8/142 wszystkie silniki 4 garowe tej marki mają świetną kulturę pracy jak na takie pojemności,po 50 tysiącach nie masz typowego cykania jak to w benzynie,auto ładnie 3mie wartość ze sprzedażą brak kłopotów ale są też minusy,jak masz dużą rodzine to ścisk gwarantowany jeszcze tych minusów jest.Alfa z podstawowym motorem 120 TB jest bardzo chwalona,a raczej silnik, mechanik poleca te auto i to z najmniejszym motorem bo im moc wyższa więcej komplikejszyn no i linia nadwozia powala inne wozy. Ceed...kiedy wymieniałem opaski zbiornika paliwa 20 minut macałem/oglądałem 1.6 GDI w salonie za 75 tys pierwszy efekt WOW ! toż to jakość jak w brykach auta dla ludu,im dłużej tam siedziałem tym więcej widziałem jednak oszczędności.Moje zdanie jest takie,duże przebiegi jeśli ceed to tylko CRDI,pytanie za 70/80 tysięcy KIA ? ? nie! :mrgreen: bo są lepsze auta przynajmniej do mojej osoby i mojego stylu I przebiegów jakie trzaskam no i ważne co ile lat się zmienia auto,pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Przed zakupem tegorocznego ceeda

08 wrz 2016 19:03

vonski napisał(a):Corsa to niższa klasa (B), w cenie 80k kupisz już jednak znośnie wyposażoną nowa Astrę. Ale diesle Opla to średni pomysł...

Z tą Corsą to się wygłupiłem :P Oczywiście miałem na myśli Astrę, ale pisałem to bez weryfikacji ;)

Ryba4 napisał(a):Jeśli jeździsz faktycznie po 100 km dziennie to faktycznie diesel może mieć sens. Co prawda teraz już bez dwumasy i DPF się nie obejdzie, ale jak widać po forum (czyli nie bywasz za często już) nikt nie zgłasza jakichś cudacznych awarii silnikowych.

Na forum bywam ale nie czytam każdego tematu. W kwestiach nowych modeli i silników nic nie czytałem bo nie miałem w planach zmian i mnie nie dotyczyło :)
A właśnie chodzi mi o to, czy przez te wszystkie "ekologiczne" wynalazki, nowe silniki od KIA dalej trzymają swoją kulturę pracy i trwałość.

Daniel napisał(a):Witam,jak walisz 100km na dzień to klekot lepszy i tutaj nie mam na myśli mniejszego spalania tylko wygodę.Opcja 100 konna fajna,ale męcząca na trzaskanie kilometrów tych koników tutaj mało ale też są plusy bo to silnik mało awaryjny i nawet gaz można zamontować

Jak już coś to myślałem o wersji 136KM
Obecnie mam 115 KM i na moje potrzeby i styl jazdy jest OK :) Nie mam zapędów rajdowych :)

Chyba, że disel 136km jest tylko "stiuningowaną" wersją 100km i przez to bardziej awaryjną?



Może jeszcze inaczej zadam pytanie.
Na dzień dzisiejszy w graniach 60-80k, jakie samochody są warte uwagi, pod względem małej awaryjności i prostoty ew napraw (bo wiadomo, że nie ma nic bezawaryjnego)?

Do KIA jak na razie mam sentyment, bo przez 6 lat się zżyłem z moim prockiem i "wiem co do mnie mówi" :P Dlatego w pierwszej kolejności zastanawiam się nad kolejnym ceedem.
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Przed zakupem tegorocznego ceeda

08 wrz 2016 20:04

Jak to mówią: lepsze jest wrogiem dobrego. Jak jesteś zadowolony z Kii, to bym przy niej został,
Do 80k jest już trochę w czym wybierać. I w compactach i w małych crossoverach (jak ktoś lubi takie auta). Ostatnio z nudów wlazłem do nowej Astry i muszę przyznać, że zrobiła na mnie świetne wrażenie, szczególnie mając w pamięci Ople, które miałem (Vectra B, Signum, Corsa D żony) i którymi jeździłem (2 poprzednie Astry, Insignia). Tylko jak wspomniałem- diesle to im średnio wychodzą, podobno znów robią podchody do Fiata, żeby im pożyczył swoje MutiJety...
Obrazek

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Przed zakupem tegorocznego ceeda

08 wrz 2016 20:09

Jak masz 80k do wydania to bym się na używaną Optimę porwał - zainteresowany?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Przed zakupem tegorocznego ceeda

11 wrz 2016 08:28

vonski napisał(a):Tylko jak wspomniałem- diesle to im średnio wychodzą,

Nie jest powiedziane, że jestem zdecydowany na disla.
Pytanie czy disel ma jeszcze sens, czy jako że niektórzy producenci oficjalnie się z nich wycofują (np niedawno renault ogłosił, że wycofuje się z disli) to lepiej się już w to nie pchać?

gisio napisał(a):Jak masz 80k do wydania to bym się na używaną Optimę porwał - zainteresowany?

Chyba nie bardzo interesuje mnie używany :)
Z racji tego, że jak kupię samochód, to będzie w miarę intensywnie używany przez kolejne 5-8 lat, to dobrze by było abym nie musiał za dużo inwestować w naprawy.
Teraz przy ceedzie, pierwsze 2-3 lata były w miarę spokojne i w sumie to chyba głównie części eksploatacyjne wymieniałem :)
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przed zakupem tegorocznego ceeda

12 wrz 2016 08:44

gisio napisał(a):Jak masz 80k do wydania to bym się na używaną Optimę porwał - zainteresowany?

W dieslu i automacie?
Dołóż kombi i jestem za dwa dni :-)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przed zakupem tegorocznego ceeda

12 wrz 2016 08:47

"Panie, dorzucę kombi, automata i nowe dywaniki! Cena i stan licznika do ustalenia. " B-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl