[C2 i C2FL] Czy wart zakupu, prośba o pomoc

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gigi_25
 

[C2 i C2FL] Czy wart zakupu, prośba o pomoc

30 sie 2016 22:11

Witam,

mam okazję zakupić taką oto kia http://allegro.pl/show_item.php?item=6447772008&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62. Przeraża mnie lekko ilośc km przejechanych. Co może czekać mnie nieprzyjemnego po zakupie owego modelu? Gdzie jest haczyk. Na czym skupić się podczas oglądania samochodu?

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

30 sie 2016 22:51

Dwie sprawy.
1. Auto z Niemiec, przebieg moze i by sie zgadzal.
2. Sprzedajacy nie zaznaczyl opcji "bezwypadkowy", ja bym odpuscil.

Ostatnio na allegro widzialem Ceeda z PL, na gwarancji, takiego szukaj.

P.S. Doczytalem, pisze, ze bezwypadkowy, ale w tej cenie znajdziesz na gwarancji.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

07 wrz 2016 13:08

najbogatsza wersja EXCLUSIV i pelny chrom pakiet buahahahahaha padłem :drinkingdrunk:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

07 wrz 2016 20:03

A mi się z tej kijanki nie podoba:
- brak przyciemnianych szyb (wydaje mi się, iż przy wersji super wypas powinny być:)
- hak - montaż na stałe, zamiast automatu lub półautomatu, a jeśli autko było jedynie w RFN użytkowane to jeśli dobrze się orientuje, nie można jeździć z hakiem bez przyczepki czyli co, cały czas kijanka coś ciągnęła?
- brak gwarancji - sorki, ale auto czteroletnie i nie ma jakiegokolwiek zabezpieczenia na wypadek sytuacji losowych? Wiem, że limit km już wyjechany, ale za podobna kase można dostać autko krajowe z gwarancją;
- ELEKTRYCZNE DOMYKANIE SZYB Z PILOTA - wtf? U mnie tego nie ma, a mam zbliżony pakiet wyposażenia (bez skóry i nawigacji);
- KUBEŁKOWE FOTELE - no chyba to nie są kubełki;)
Wiem, że auto ładne, ale ja bym się nie skusił i szukał dalej. W każdym razie powodzenia :hi:

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

27 mar 2017 16:29

Ostatnio zajrzałem na znany portal i po zobaczeniu tego ogłoszenia zacząłem się zastanawiać nad przesiadką z C1FL na C2FL. Proszę o zabranie głosu bardziej doświadczonych przez życie, a może i jakiś "scyzoryk" by się znalazł? :) https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-6-crdi-po-lifcie-salon-pl-lekko-uszkodzony-okazja-vat23-ID6yDGfl.html
Dodam tylko że auto jest przed pierwszym przeglądem 20kkm co dodatkowo budzi obawy :scratch_one-s_head:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

27 mar 2017 16:47

Sorki, sama wymiana deski uderzy po kieszeni, że ho ho. Do tego niby zawsze wszystko OK, ale skoro poduszki wywaliło, to nie była to obciereczka na parkingu, tylko już mocniejsze puknięcie. I dziwne, skoro "lekko uszkodzony", to czemu właściciel sprzedaje, a nie naprawia? Czyżby całka?
Ja bym odpuścił, koszty naprawy na dobrych częściach będą spore, na szrotach rzeczy odpowiedzialnych za moje bezpieczeństwo (poduszki) nie kupuję.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

27 mar 2017 17:05

Pioter jakby to była obcierka to by nie kosztował tyle co C2 z 2013/14 roku z przebiegiem 190 000km. Kilka zaczepów urwanych w tym w lampie, i parę plastików. Jak widać nie ma osłony, chłodnica nowa. O poduszki bym się nie obawiał koszt regeneracji tej w desce to ok 350-400zł. Nie wiem jak jest z tymi czujnikami zderzenia czy konieczna jest ich wymiana i jaki to koszt. Pytałem o jakieś zdjęcia z wypadku- dysk w kompie umarł i nie ma 8-) W tego typu ofertach zagadkę stanowi dla mnie częściowa naprawa :scratch_one-s_head: a widziałem już kilka takich ogłoszeń. Albo sprzedaj tak jak stoi albo napraw do końca! :icon_evil: Wolałbym go widzieć jak wyglądał bezpośrednio po wypadku.

EDIT:
Diabeł tkwi w szczególe, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale na jednym zdjęciu widać gdzie było uderzenie po wygiętym pasie przednim. tylko czy takie wgięcie jest w stanie odpalić poduchy? Gdzie są czujniki zderzenia w C2, przed podłużnicami?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

27 mar 2017 20:52

Trzymaj się z daleka od tego auta lepiej :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

28 mar 2017 06:48

A możesz coś więcej napisać Ryba4? Rozumiem że niektórzy mają podejście do aut że kupują tylko salonówka-nówka, natomiast stan portfela i parę innych czynników sprawia że wszystkie auta do tej pory które kupowałem były używane. 14 letnie audi, 5 letnią kie a to byłby najmłodszy mój zakup. Uszkodzenia mechaniczne nie przekreślają w moich oczach auta o ile da się go doprowadzić do pełnej sprawności(bez kompromisu dla spadku bezpieczeństwa). Tu z karoserii nic nie jest uszkodzone, wiec 0 szpachli. Zderzak do malowania, urwanych kilka zaczepów plastików, regeneracja poduszek, wymiana napinaczy pasów, pas przedni.

AUTOR WĄTKU
Ehhh
 

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

23 kwi 2017 20:44

Cześć
Jestem nowy na forum a to mój pierwszy post. Zarejestrowałem się bo zamierzam zmienić auto i wybór padł na Ceed'a :yah:
Znalazłem ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-ii-1-6-crdi-l-kombi-ID6yQgZp.html#d0e520a6be
Po kontakcie dostaję raport dekry w którym napisane jest:
"Uwagi Rzeczoznawcy
System keylees-nieprawidłowe działanie.
Szarpnie/ślizganie sprzęgła podczas ruszania.
Niewłaściwy skok jałowy pedału sprzęgła.
Nietypowe odgłosy /utrudnione włączanie/rozłączanie biegów.
Nietypowe odgłosy pracy z układu zawieszenia"
Jesteście w stanie stwierdzić ile mniej więcej będzie kosztowała wymiana sprzęgła wraz z naprawą biegów (interesuje mnie wersja kosztów mniej optymistyczna) ?
Niestety auto mogę kupić w ciemno (nie ma możliwości podjechania do ASO) a i w samym ASO pytanie o orientacyjne koszty to jest wyczyn bo patrzą na mnie jak bym pytał o sprawy ściśle tajne/poufne :(
Zastanawiam się czy pchać się w auto z takim przebiegiem... czy nie wyskoczy zaraz coś co nie jest wpisane w raport.
Autko już trochę stoi na placu ale jak byłem je oglądać to wydaję się całkiem sprawne (oprócz opisu usterek). Może jest tutaj ktoś z Wrocławia lub okolic i podpowie gdzie ewentualnie udać się na naprawę auta (gdzie się znają na robocie)
Za wszelkie rady z góry dziękuję :hi:

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

24 kwi 2017 13:35

Mój kalkulator komunijny robił lepsze zdjęcia :| Z tego co widzę to kwota netto. :cry: Sprzęgło to zależy od warsztatu ale jak chcesz wariant pesymistyczny to 1,5k lekką ręką licz. Mnie wymiana sprzęgła z pomocą kolegów (w C1 FL) kosztowało jakieś 600zł. Serio nic ciekawszego do 40k nie znalazłeś?

AUTOR WĄTKU
Ehhh
 

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

24 kwi 2017 13:46

Mam możliwość kupienia jej w takiej cenie brutto. Pytanie czy sie opłaca? Jaki koszt naprawy biegów? W tej cenie mogę poszukać super oferty od naszych sąsiadów co na pewno nie będzie dobrym pomysłem :/ Tutaj jest duży przebieg ale serwis aso do końca prowadzony.

Avatar użytkownika
Smoku
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 09 kwi 2017 18:24
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 ON 90KM
2013

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

24 kwi 2017 14:17

Auto sprowadzanie to nigdy nie będziesz wiedział co kupujesz, to jak kupowanie kota w worku. Np w fordzie mam znajomego i mi powiedział że jak chce auto kupić to tylko z Polski bo się dowiesz o nim wszystkiego przebieg, wypadkowość, itp. Jeżeli jednak chcesz kupić takie auto to musisz się liczyć z tym że możliwe zmienili trochę przebieg, malowali itp. Jedyną opcją i jedyną podstawą jest to że możesz wymusić udostępnienia auta na przegląd tak jak ja zrobiłem ze swoją kia. Tam się dowiedziałem wszystkiego mimo że moje autko ma 147000 przebiegu to mi powidzieli że auto w super stanie, nie bite bo sprawdzali czujnikami i jedyny mankament to to że sprzęgło mam do wymiany i też jak przyniosłem im kartkę że sprzęgło do wymiany to mi spuścił 1000 zł.

:car:
Obrazek

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

24 kwi 2017 14:19

W cenie brutto masz lepsze okazje z PL. Ale niestety cena z ogłoszenia plus 23%.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Czy wart zakupu, prośba o pomoc

24 kwi 2017 16:49

Dwie alternatywy na szybko dla Twojej oferty: na gwarancji https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-6-crdi-m-salon-pl-1wl-gwarancja-ID6yQFun.html
i już pohttps://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-salon-polska-pierwszy-wlasciciel-led-goraco-polecam-ID6yRd4b.html
Faktycznie nic ciekawszego na szybko chyba nie ma. Więc jak ten Twój możesz mieć za 28800 brutto to chyba warto brać. Sprzęgło i duperele pewnie jakieś wyjdą i masz auto za ok 31k+ ubezpieczenie

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl