[C1FL] Drgania tyłu auta/bagażnika podczas jazdy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
roymakkay
 

[C1FL] Drgania tyłu auta/bagażnika podczas jazdy

10 sie 2016 16:37

Witam,


Zauważyłem że podczas szybkiej jazdy + 70 km/h czasami, nie zawsze, auto wpada w DRGANIE wyczułam je z tyłu auta tam wszsystko zaczyna się trząść, muszę się zatrzymać aby to ustało i potem niekoniecznie to drganie wróci jak znowu uzyskam + 70 km/h.

Czy ktoś wie co to może być ?

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Drgania tyłu auta/bagażnika podczas jazdy

10 sie 2016 17:09

Najpierw wyważ koła.

może łożyska.

może coś innego
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Drgania tyłu auta/bagażnika podczas jazdy

11 sie 2016 21:13

Zacząłbym od sprawdzenia opon. Musi im się przyjrzeć fachowiec, który na co dzień opony ogląda, bo sam możesz nie zauważyć usterki. Opona może być "przyhamowana" , albo może mieć "guza", co będzie dawać podobny objaw. Oczywiście trzeba sprawdzić wyważenie.
Jeśli to nie pomoże to diagnostyka zawieszenia, sprawdzenie luzów, geometrii i skuteczności amortyzatorów. Istotne może być również czy masz właściwy rozmiar koła i opony przewidziany przez producenta do tego samochodu.

Radian
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sty 2016 22:05
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2010

Re: Drgania tyłu auta/bagażnika podczas jazdy

08 sty 2017 22:04

Miałem takie same objawy w swoim aucie. Raz na kilka-set kilometrów drgania tyłu pojazdu powyżej 90 km/h. Wizyta u mechanika i diagnoza ''zapiekające się szczęki hamulca ręcznego'' koszty to około 110zł. nowe szczęki hamulca ręcznego oraz 40zł sprężynki hamulca ręcznego. Przy okazji czyszczenie zacisków hamulca roboczego i wymiana klocków tył 130zł. Objaw drgającego tyłu pojazdu nie powraca. Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Drgania tyłu auta/bagażnika podczas jazdy

09 sty 2017 17:18

Radian napisał(a):Miałem takie same objawy w swoim aucie. Raz na kilka-set kilometrów drgania tyłu pojazdu powyżej 90 km/h. Wizyta u mechanika i diagnoza ''zapiekające się szczęki hamulca ręcznego'' koszty to około 110zł. nowe szczęki hamulca ręcznego oraz 40zł sprężynki hamulca ręcznego. Przy okazji czyszczenie zacisków hamulca roboczego i wymiana klocków tył 130zł. Objaw drgającego tyłu pojazdu nie powraca. Pozdrawiam.

O to to!!! Też to miałem. Po trasie 300km następnego dnia jadę i tak jak wyżej 70-80km/h tyłem auta strasznie podrzuca jakbym miał jajka nie koła. Zwolnienie do ok. 20 km/h powodowało ustanie dolegliwości. Zjechałem powoli do najbliższego warszatu. Rozebranie i przeczyszczenie szczęk hamulca ręcznego pomogło. Koszt 40zł :) U mnie nawet nie trzeba było wymieniać sprężynek ani okładzin. Jeśli jeździsz tak od dłuższego czasu to licz się z koniecznością wymiany a nawet i całych tarczo-bębnów jeśli się przegrzały lub wyzębiła powierzchnia cierna.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl